Beauty

7 tipů pro oddálení vzniku vrásek

Kolem 30 roku věku se na naší tváři, zejména kolem očí a úst, začínají tvořit jemné linky, které se časem prohlubují a stávají se vráskami. Dermatologie vyvinula mnoho nástrojů pro boj s příznaky stárnutí, my vám dnes přinášíme několik rad, jak čas nástupu vrásek oddálit a tím i dobu, kdy budete muset vynaložit nemalé finanční prostředky na různé přípravky proti vráskám.

Ovládejte výraz tváře
Kontrolovat permanentně výraz své tváře je obtížné, snažte se však vyvarovat přílišnému mračení, zvedání obočí a mžourání. Tyto výrazy znamenají více pravidelných záhybů, které se můžou přetavit ve vrásky.

Jezte více ryb jako je losos
Losos, spolu s dalšími studenovodními rybami je výborným zdrojem bílkovin – jednoho ze stavebních bloků kůže. Taktéž je skvělým zdrojem omega-3 mastných kyselin, které vyživují pokožku a udržují ji mladistvou.

AHA kyseliny
Tyto přírodní kyseliny dokážou odstranit vrchní, odumřelou vrstvu kožních buněk, čím se sníží výskyt pórů, jemných linek a vrásek na povrchu, zejména pak kolem očí. Silnější formy AHA kyselin mohou pomoci zvýšit produkci vlastního kolagenu.

Spěte na zádech
Spaní v určitých polohách noc co noc může způsobit, že se vám na tváři začnou objevovat v určitých místech tzv. spánkové linky. Vytvoří se v horní vrstvě pokožky a již se neztratí. Chcete-li snížit vznik nových vrásek, spěte na zádech.
zamezeni_vrasky_02
Vitamín C
Některé studie ukazují, že používání pleťových krémů s obsahem vitamínu C (kyseliny askorbové) může zvýšit produkci kolagenu, chránit pleť před poškozením UVA a UVB záření, pomáhá redukovat tmavé skvrny a nerovnoměrný tón pleti i její zarudnutí.

Horká čokoláda
Pití horké čokolády, díky vysokému obsahu dvou antioxidantů (epikatechin a katechin), může ochránit kůži před poškozením sluncem, zlepšit průtok krve do kožních buněk, zlepšit hydrataci a tím udržet pleť napnutější.

Základy péče o pleť
Velmi důležité, chcete-li se vyhnout předčasnému nástupu vrásek, je dodržovat základní pravidla péče o pleť, kterými jsou pravidelné čištění pleti (pleťovou vodou nebo mlékem), omezení pobytu na ostrém slunci, používání krémů s ochranným faktorem, omezení kouření a pití alkoholických nápojů a dostatečná hydratace (vnitřní i vnější).

text: redakce / foto: bigstock

Doporučené

Přidat komentář