Profíci radí

Profesionální vlasová poradna Paul Mitchell

profici_radi_paul_mitchell_2017
Nejsou vaše vlasy takové, jaké byste je chtěli mít? Jsou suché nebo naopak mastné, těžko upravitelné, rychle ztrácení svůj objem a tvar? Potýkáte se s lupy nebo mastnou pokožkou hlavy? Možná stačí málo, lehká úprava střihu, používání určité řady produktů, nebo jen změnit návyky a Vaše vlasy budou takové, jaké si je přejete mít.

Časopis Woman&Style vám ve spolupráci s prestižní značkou Paul Mitchell vám už třetím rokem přináší vlasovou poradnu, kam můžete zasílat své dotazy ohledně problémů s vlasy nebo vlasovou pokožkou.

Každý druhý měsíc vybereme nejméně 3 dotazy, na které profesionálové z Paul Mitchell odpoví, a jejichž zasilatele odměníme doporučenými produkty Paul Mitchell.

Pro červnovou poradnu byly vybrány dotazy těchto čtenářek: Sandra P., Praha, Eliška V., Český Krumlov, Markéta K., Stará Boleslav a zaměříme se v ní na problém s nadměrným vypadáváním vlasů, na to, jak dodat objem jemným vlasům a na základní systém mytí vlasů a péče o barvené vlasy.

Sandra: Prosím o radu s nadměrným vypadáváním vlasů. Je mi 41 let a zhruba od října loňského roku procházím velmi těžkým životním obdobím spojeným s neustálými stresy. Asi tak 3 – 4 měsíce zpět jsem začala pozorovat, že mi vlasy nadměrně vypadávají, při mytí je jich plný odpad, nacházím je všude po bytě a je to zjevné už i při pohledu do zrcadla. Může mít stres takový vliv na vypadávání vlasů a je vůbec ještě možná nějaká záchrana? Předem velmi děkuji za čas, který případně mému dotazu věnujete.
paul_mitchell_poradna_cerven_2017_sandra
Milá Sandro, ano, stres může být velkou příčinou vypadávání vlasů. Většinou až pomine, odezní i padání vlasů. V opačném případě je dobré vyhledat lékaře.
Co se podpůrné péče týče, doporučujeme vyzkoušet naši novinku – Tea Tree Scalp Care, což je preventivní systém pro přirozeně silnější, plnější vlasy, který šetrným způsobem pomáhá řešit řídnutí vlasů a podporuje zdraví pokožky. Produkty obsahují rostlinnou směs REGENIPLEX® podporující zdraví vlasů a pokožky ve třech krocích. Krok jedna – stimulace – je reprezentován šamponem Tea Tree Scalp Care Anti-Thinning Shampoo, který podporuje objem zahuštěním jednotlivých pramenů. Druhým krokem je aplikace kondicionéru Tea Tree Scalp Care Anti-Thinning Conditioner, který posiluje a rozplétá, aniž by vlasy zatěžoval. V posledním, třetím kroku jde o regeneraci pomocí stimulátoru pokožky hlavy Tea Tree Scalp Care Anti-Thinning Tonic. Ten absorbuje do pokožky hlavy s cílem stimulace a ochrany proti lámavosti, což vede k plnějším, silnějším vlasům. Dvakrát denně jej nastříkejte přímo na pokožku hlavy, vyhněte se aplikaci produktu přímo na vlasy. Přejížděním prstu po pěšince vmasírujte tak, aby pokožka tonic absorbovala.

Eliška: Dobrý den, můžete mi prosím poradit, jak získat objem pro jemné polodlouhé (na ramena) vlasy? Ráno vlasy umyji, použiji přípravek pro objem a vyfoukám kulatým kartáčem. Zhruba za 2 až 3 hodiny je ale po objemu, vlasy začnou plihnout,“ lepit“ se k pokožce hlavy, a mě nezbývá, než je stáhnout do culíku nebo drdolu. Někde jsem četla, že bych měla používat čistící šampon a vlasy následně přelakovat, je to tak? (Eliška, 28 let, vlasy přírodní). Děkuji.
paul_mitchell_poradna_cerven_2017_eliska
Dobrý den, Eliško, děkujeme za dotaz. Pokud jde o dodání objemu, velmi záleží na druhu používané kosmetiky. Dle našich zkušeností řada Tea Tree Lemon Sage dokáže prodloužit efekt objemu o celý jeden den. Šampon Lemon Sage Thickening Shampoo® osvěžuje, dodává plnost, chrání před třepením a posiluje. Malé množství napěňte v dlaních, naneste na vlhké vlasy a důkladně opláchněte. Poté vmasírujte a opláchněte nezatěžující kondicionér Lemon Sage Thickening Conditioner®, který zvětšuje objem, usnadňuje rozčesávání a snižuje statické nabíjení vlasů. Nakonec před foukáním nastříkejte rovnoměrně na vlhké vlasy bezoplachový objemový nezatěžující sprej Lemon Sage Thickening Spray®, vlasy pročesejte a upravte tak, jak jste zvyklá.
Dbejte na to, abyste vlasy oplachovala vlažnou vodou a nefoukala příliš horkým vzduchem.

Markéta: Dobrý den, ráda bych se zeptala opravdových odborníků na vlasy na mytí vlasů. Je pravda, že by se vlasy měly mýt 2x, následně použít kondicionér, nejlépe ještě masku a poté nějakou péči před tím, než začnu vlasy foukat, případně žehlit a dále ještě finish? Nezatěžuje tolik procedur jemné vlasy? Mám dlouhé barvené vlasy (věk 36) a mýt je bohužel musím téměř každý den – je i tak třeba všech těchto procedur? Nebo při používání kvalitní kosmetiky postačí jedno mytí a následná péče formou výživy kondicionérem, případně jak často je nutná veškerá taková péče? Děkuji a přeji hodně spokojených zákazníků.
paul_mitchell_poradna_cerven_2017_marketa
Dobrý den, Markéto. Pokud si vlasy myjete častěji, postačí jen jedno umytí. Kondicionér určitě používejte po každém mytí, protože uzavírá a vyhlazuje vlas. Ve Vašem případě bychom volili přímo produkty na barvené vlasy z řady Color Care. Nejprve sáhněte po šamponu Color Protect® Daily Shampoo, který hydratuje, dodává lesk a pomáhá prodloužit trvanlivost barvy. Malé množství napěňte v dlaních, vetřete do vlhkých vlasů a opláchněte. Poté sáhněte po kondicionéru Color Protect® Daily Conditioner pro snadnější rozčesávání, hydrataci, lesk a ochranu barvy. Malé množství vmasírujte do délek vlhkých vlasů a opláchněte. Pokud máte vlasy zdravé a dobře o ně pečujete, maska není nutná. Místo toho postačí jednou za čas absolvovat kúru u kadeřníka.
Před tepelnou úpravou (foukáním nebo žehlením) je důležité použít i přípravek chránící vlasy před poškozením teplem. Na jemné vlasy je vhodný Hot Off The Press® , který posiluje, zabraňuje frizzu a je vhodný jak pro tvarování vln, tak pro žehlení. Před použitím termických přístrojů jej nastříkejte na suché vlasy a v případě potřeby se dá použít i jako finish na hotový účes.

Dotazy do vlasové poradny můžete zasílat na: redakce@womanandstyle.cz.

Více o produktech Paul Mitchell najdete na: www.paulmitchell.cz.

Doporučené

1 komentář

  • Sandra Pěkná 23/07/2017 at 14.19

    Dobrý den, tímto bych vám ráda poděkovala nejen za fundovanou odpověď na moji otázku, ale zejména také za zaslané produkty. Po dvou týdnech používání vidím nejen já, ale i mé okolí změnu, která se s vlasy udála. Jsou na pohled i na dotek silnější a opravdu mám pocit, že už nyní padají méně. Považuji to za malý zázrak, tuto kosmetiku potom za velký zázrak. Ještě jednou tedy děkuji a přeji hodně úspěchů.

    Odpovědět

Přidat komentář