Soutěže

Soutěž: Ludmila Vaňková – Zrození království

Dnešní soutěž jistě potěší všechny milovníky historie a královských ság. Na 3 z vás v ní čeká krásná kniha – nová řada královských ság Ludmily Vaňkové Přemyslovci v hodnotě 499 Kč.
První kniha Zrození Království (1169-1198) spojuje romány Příběh mladšího bratra a Kdo na kamenný trůn.

Na konci doby knížecí vládl v Čechách král Vladislav I. Jeho synové královský trůn ztratili a trvalo tři desítky let, než ho definitivně získali zpátky. Nepodařilo se to nejstaršímu, ale až v pořadí čtvrtému. Přemysl se vyznamenal v domácích bojích o český trůn i při křížové výpravě, kterou vedl císař Barbarossa s francouzským a anglickým králem. Při tažení do Svaté země poznal celý tehdy známý svět a svou rytířskou a válečnickou autoritu vsadil na královskou korunu pro českého panovníka, kterým se nakonec po zásluze stal.
sulc_svarc_vankova_premyslovci
Soutěž: Odpovězte správně na jednoduchou otázku a získejte možnost vyhrát jednu z tří knih Přemyslovci.

Soutěžní otázka: Mezi autory, které vydává nakladatelství Šulc-Švarc, patří také prozaik, básník a novinář Petr Prouza. Jaký název má jeho kniha – napínavé vyprávění z historie až do současnosti o záhadné kletbě rodu Kubotů?

a) Život střídá smrt

b) Psychiatr

c) Dřevěné ženy

Nechcete-li tipovat, nápovědu najdete na stránce www.sulc-svarc.cz.

Správnou odpověď zašlete na e-mail info@womanandstyle.cz do 16. 11. 2017, do předmětu uveďte PŘEMYSLOVCI. Tři autoři správné odpovědi obdrží právě tuto knihu.

Staňte se fanoušky WOMAN&STYLE na Facebooku nebo Instagramu a nepropásněte žádnou z připravovaných soutěží.

Účastí v soutěži potvrzuji souhlas s Obecnými podmínkami soutěží.

Doporučené

Přidat komentář