Soutěže

Soutěž o 3×3 knižní novinky nakladatelství Mystery Press

Vážení čtenáři, vážené čtenářky. Dnes přicházíme se soutěží, která jistě potěší všechny milovníky krimi, thrillerů a detektivek. Ve spolupráci s nakladatelstvím Mystery Press jsme pro vás připravili soutěž o 3×3 novinkové tituly, které vám mohou dělat společnost při dlouhých zimních večerech nebo o vánočních svátcích, případně je můžete věnovat jako knižní dárek někomu blízkému. Soutěžit můžete o tyto tituly: detektivku Smrt má vůni inkoustu, thriller Sestup a genealogický thriller Ztracená vládkyně.
soutez_mystery_press_logo
Steve Robinson: Ztracená vládkyně
Řada románů Steva Robisona s genealogem Jeffersonem Taytem v hlavní roli sklízí zasloužený úspěch jak u nás, tak v zahraničí. Po bestsellerech Stopy v krvi, Hluboký hrob a Poslední anglická královna „připlouvá“ k natěšeným čtenářům Ztracená vládkyně.

Jedné mlhavé noci roku 1914 se při plavbě mezi Kanadou a Anglií potopila zaoceánská loď Empress of Ireland. Při této katastrofě zemřel skoro stejný počet lidí jako na Titaniku nebo Lusitanii, přesto byla její tragédie zapomenuta. Jednou z obětí byla i Alice Stilwellová… Nebo nebyla? Americkému genealogovi Jeffersonu Taytovi se dostane do rukou medailon, který naznačuje, že mladá žena neštěstí přežila, měla rodinu a prožila dlouhý život. Kým ale byla před tím, než došlo k jedné z největších tragédií námořních dějin? Tayte se musí vydat do Anglie, aby zde vypátral Alicin původ a vyřešil záhadu jejího zmizení, které by mohlo souviset s aktivitami britských a německých tajných služeb v letech před první světovou válkou…

Vilém Křížek – Smrt má vůni inkoustu
Historická detektivka, která potěší fanoušky Sherlocka Holmese a Hercula Poirota! Napsáno na motivy skutečných případů, jichž se účastnil autorův dědeček, Adam Křížek…

Na rozdíl od svých předchůdců ale Křížek zasadil děj své detektivky nikoli do období vrcholného středověku, nýbrž do kulis rakousko-uherského mocnářství a navíc vycházel ze skutečných případů, jak je zaznamenal autorův dědeček, Adam Křížek. Ten byl totiž přítelem a společníkem Eliáše Sattlera, jednoho z prvních soukromých vyšetřovatelů v českých zemích. Sattler se při řešení případů spoléhal na vskutku nezvyklý dar, a to nesmírně citlivý čich. Mohl zachytit stopy nervozity, zaschlou krev či skrytý jed? O rozsahu jeho schopností se dnes můžeme už jen dohadovat…

Praha počátku dvacátého století se může zdát poklidná a idylická, ale pod povrchem vřou ostré spory: mezi Čechy a Němci, bohatými a chudými, podporovateli a odpůrci zbrojení… Tehdy začnou významnému průmyslníkovi Albertu Richterovi chodit výhružné anonymní dopisy a v sázce se ocitne hned několik životů. Netradiční soukromý vyšetřovatel Eliáš Sattler má čich na zločin – a to doslova. Citlivý nos mu umožňuje zachytit i stopy, které jiným uniknou: závan osudného parfému, pot podezřelého na předmětu doličném, stopu sotva zaschlého inkoustu… Sattler se ujímá případu anonymních dopisů, ale zaplétá se do něj hlouběji, než by se mu líbilo. Skandál, smrt, zakázaná láska, série obvinění – podaří se mu spirálu zločinu zastavit?

Tim Johnston: Sestup
Americký autor Tim Johnston nechrlí jednu knihu za druhou, o to víc ale překvapí, že se hned jeho druhý román Sestup, pojednávající o únosu osmnáctileté dívky, stal ve světě naprostým hitem a zcela po právu se může pyšnit označením The New York Times Bestseller.

Pobyt ve Skalistých horách má být pro Courtlandovy poslední rodinnou dovolenou, než jejich dcera nastoupí na sportovní vysokou školu. Zatímco osmnáctiletá Caitlin si chce především otestovat běžeckou kondici v náročném terénu, její rodiče doufají, že mimořádně krásné horské prostředí pomůže zažehnat dlouhotrvající manželskou krizi. Ale když si jde Caitlin se svým mladším bratrem časně ráno zaběhat a později je za dramatických okolností v kopcích nalezen pouze Sean, ukáže horská krajina svou mnohem děsivější tvář. Dívčino zmizení, záhadné a o to trýznivější, rozděluje cesty jednotlivých členů rodiny, z nichž každý určitým způsobem přebírá odpovědnost za to, co se stalo. Neutuchající naději ztělesňuje otec Grant, který své pátrání nevzdává a věří, že jeho dcera je stále naživu. Kdy ale přestane hledat i on?
soutez_mystery_prosinec_2017_02
Soutěžní otázka: Mezi další tituly nakladatelství Mystery Press patří také thriller, podle jehož předlohy natáčí producent muzikálového hitu La La Land film s Amy Ryanovou a Gregem Kinnearem v hlavních rolích. Jak se tato kniha jmenuje?

a) Polární záře

b) Kdo jinému jámu kopá

c) Zvláštní, ale pravdivé

Nechcete-li tipovat, nápovědu najdete na stránce: www.mysterypress.cz.

Správnou odpověď zašlete na e-mail: info@womanandstyle.cz do 7. 12. 2017, do předmětu uveďte MYSTERY PRESS 4. Tři autoři správné odpovědi od nás obdrží kolekci novinek nakladatelství Mystery Press.

Pokud se vám knihy nepodaří získat v soutěži, můžete je spolu s dalšími zakoupit na: www.mysterypress.cz s dodáním Českou poštou nebo službou PPL, případně si je můžete osobně vyzvednout v Praze – knihkupectví Fantasya, Šafaříkova ulice, v Ostravě – knihkupectví Matrix, Hollarova ulice, v Brně – knihkupectví Arrakis, Veveří ulice.

Staňte se fanoušky WOMAN&STYLE na Facebooku nebo Instagramu a nepropásněte žádnou z připravovaných soutěží.

Účastí v soutěži potvrzuji souhlas s Obecnými podmínkami soutěží.

Doporučené

1 komentář

  • Olga 20/12/2017 at 18.44

    Kdy prosím dojde k vyhlášení soutěže? Už mám připravené balicí papíry přímo na míru těmto knihám 😀 Děkuji za odpověď, OP.

    Odpovědět

Přidat komentář