Beauty

Oči jako okna do duše aneb co o nás říká barva očí

Žádní dva lidé nemají přesně stejnou barvu očí, a to bez ohledu na to, do jaké barevné skupiny patří. Nejčastější barvou očí na světě je hnědá, má ji více než polovina světové populace. Na druhé straně spektra se pak nacházejí zelené oči – ty mají pouhá 2% světové populace. Říká se, že oči jsou okna do duše každého člověka, že oči řeknou o člověku vše – jaký je, zdali je upřímný, důvěryhodný, zda je silná či slabá osobnost…

Modré oči
Modrá je intenzivní a energetická barva, spojená s oblohou, racionálním myšlením, mládím a nevinností. Modré oči mívají silné, inteligentní osoby s obrovskou vitalitou a darem pro pochopení a pozorování. Modroocí lidé bývají jemní a citlivý.
oci_okna_do_duse_03
Hnědé oči
Hnědá je silná bohatá barva spojená s pozemskou energií, kreativitou, sílou, plodností a vytrvalostí. Hnědé oči značí silnou, atraktivní, sebevědomou a nezávislou osobu, která je hluboce spjatá s přírodou a se zemí. Často bývá konzervativní, loajální a důvěryhodná.

Šedé oči
Šedá je tekutá jemná barva spojená s vodou, počasím, proměnlivostí, mystikou a moudrostí. Šedé oči mají jemné a citlivé osoby, které jsou naladěny na neviditelné, jsou vždy několik kroků před ostatními. Lidé s šedou barvou očí jsou kreativní a nápadití, bývají dobrými vůdci.
oci_okna_do_duse_02
Zelené oči
Zelená je živá a svěží barva spojená s životní silou, mládím, vegetací a zdravím. Zelené oči jsou velmi vzácné, naznačují soucitnou duši s nesmírnou dávkou kreativity, náruživosti a smyslnosti. Ze všech barev očí jsou ty zelené nejvíce sexy.

Oříškové oči
Oříšková je vzrušující kombinací vnitřní síly a nezávislosti hnědé, soucitu zelené, citlivosti šedé a intenzivní vitality modré. Osoba s oříškovýma očima oplývá všemi těmito vlastnostmi. Lidé s oříškovýma očima bývají spontánní, zábavu milující a přátelští.

Černé oči
Černé oči jsou velmi vzácné, ve skutečnosti jsou to vlastně velmi tmavě hnědé oči. Černá je barva spojená s nocí, tajemstvím, mystikou, intuicí a magií. Černé oči mohou znamenat hluboce intuitivní, smyslnou a mlčenlivou osobu, milující život.

text: redakce / foto: bigstock

Doporučené

Přidat komentář