Knižní novinky

Knižní tip na léto: Lisa Daily: Ve třiceti (poprvé) single

Romancí napsaných s elegancí, vtipem a nadsázkou jako je Deník Bridget Jonesové, se příliš mnoho nevidí. Proto čtenářky tohoto bestselleru určitě potěší kniha Lisy Daily Ve třiceti (poprvé) single, ve které najdou přesně to, co mají na podobných příbězích rády.

Hlavní hrdinka Alex je úspěšná interiérová designérka a stejně úspěšné je i její manželství… do té doby, než se jí manžel Michael přizná, že je gay. Aby Alex našla opravdového muže svých snů, bude se muset naučit proplouvat bouřlivými vodami moderního randění, k čemuž jí má dopomoci poněkud neortodoxní partička známých…

Už od prvních stránek knihy je jasné, že Lisa Daily ví, o čem píše, a činí tak s lehkostí, bravurou a velkou dávkou humoru. Bestsellerová autorka Eileen Cook knihu okomentovala slovy: „Každý, kdo byl alespoň nějaký čas single, nebo měl alespoň single kamarádku, zde najde opravdu hodně scén, u kterých se bude smát nahlas.“

Lisa Daily
Pokud chcete vědět, proč vám váš vyvolený nezavolal, nebo jakou barvu šatů si rozhodně nevybrat na první rande, obraťte se na Lisu Daily. Kromě práce v reklamě totiž Lisa radí v oblasti randění a seznamování na těch nejznámějších amerických televizních stanicích. Dokonce si zahrála i samu sebe ve filmu Hitch: Lék pro moderního muže s Willem Smithem v hlavní roli.
Téma vztahů mezi muži a ženami zpracovala s vtipem sobě vlastním rovněž v příručce Nenechte si dávat kopačky (2002), která se stala v USA i Velké Británii bestsellerem, a také v úspěšných romancích Patnáct minut ostudy (2008), Kráska (2012) a Ve třiceti (poprvé) single (2017). Lisa Daily se narodila v kalifornském Los Angeles, v současnosti žije na Floridě v městečku Sarasota. Kromě psaní a randění ji baví surfování a práce pro charitu.
daily-ve-triceti-poprve-single
Když se vám manžel přizná, že je gay, musíte se ve třiceti znovu naučit randit!
Od chvíle, kdy Alex potkala svého nastávajícího ve školce nad modelínou, je jejich život nalinkovaný jako podle pravítka. Žijí si báječně, bydlí v nádherném domě s výhledem na zátoku a mají skvělou práci, kterou zbožňují. Má to jediný háček: Alexin manžel Michael je gay. O téhle skutečnosti se jí ale zapomněl celých třiadvacet let zmínit.

Alexin dokonale naplánovaný život se náhle hroutí jako domeček z karet, biologické hodiny tikají jako časovaná jaderná bomba a Alex prahne po pohádkově krásném šéfkuchaři, který právě otevírá novou prvotřídní restauraci. Shodou okolností se bohužel jedná o jejího klienta a Alex nechce míchat práci se soukromím.

Jak při hledání nové lásky proplout nástrahami moderního randění jí radí ujetá partička známých, včetně jejího homosexuálního ex-manžela, neomalené politické poradkyně, energicky masochistického jogína a osmdesátileté vyznavačky marihuany.

Vtipnou romanci pro fanoušky knižního a filmového hitu Deník Bridget Jonesové koupíte v každém dobrém knihkupectví za cenu 299 Kč nebo výhodněji na stránkách vydavatele. Vydává Mystery Press, www.mysterypress.cz.

Zdroj: Mystery Press / foto: bigstock, Mystery Press / komerční sdělení

Doporučené

Přidat komentář