Soutěže

Soutěž 18+: Světový den whisky s Hrou o trůny

Jsou hodnoty, které ctíme a rádi si je připomínáme zapsáním „světového“ nebo „mezinárodního“ dne do kalendáře. Najdou se i výjimečné věci, které si získaly svůj den vlivem obliby na celém světě. Světový den whisky se datuje na třetí květnovou sobotu. Proč pohyblivý svátek? Najdete snad vhodnější den v týdnu, kdy byste si takto hodnotnou tekutinu s dlouhým příběhem vychutnávali lépe, než právě v sobotu?

Málokterý nápoj získává tak velký obdiv veřejnosti, jako právě whisky. Její hodnota se odvíjí nejen od stáří, ale i od kvality surovin i samotné technologie. Hodnota whisky se navíc zvyšuje, když si výrobu lahve vezme do rukou nadaný designér, z jehož rukou odchází předmět hodnoty čítající statisíce dolarů. Nejdražší lahev whisky na světě Isabella’s Islay se prodala za 6,4 mil. dolarů díky osázení drahými nerosty.

Nejznámější whisky z rukou mladého hokynáře
Na raritu astronomické hodnoty však dosáhne jen málokdo. Není potřeba utratit tolik peněz, abyste si pochutnali na kvalitní whisky. Nejznámější značka skotské whisky Johnnie Walker je dostupná širokému okruhu příznivců tohoto vznešeného nápoje. Její historie začala ožívat před dvěma sty lety. Roku 1819 Johnu Walkerovi zemřel otec. Bylo nutno si opatřit peníze na živobytí. Rozený podnikatel do roka prodal statek a zřídil si vlastní hokynářství v prosperujícím městě Kilmarnock. Johnova záliba ve whisky však nedělala mladého podnikatele ve Skotsku ničím výjimečným. Co ho ale výjimečným udělalo, byl nápad začít blednovat – tedy mísit jednodruhové sladové whisky, čímž dosáhl vždy dobré chuti, konzistence a stálosti kvality.

Další krok k dosažení světové popularity
Šikovným obchodníkem byl i Johnův syn Alexander. Po smrti otce vzal prosperující podnik do svých rukou a zajistil další rozkvět. Jednak roku 1867 začal prvně komerčně nabízet blendovanou skotskou whisky značky Johhnnie Walker s názvem Old Highland Whisky. A za další se Alexanderovi povedlo prodávat whisky i ve vzdálených zemích světa. Napomohla mu průmyslová revoluce, která tou dobou zcela ovlivňovala život Velké Británie. Do Kilmarnocku byla zavedena železnice, která město spojovala s velkými přístavy. Efektivní přemístění zboží do doků a dál přes oceán by ovšem k úspěšné distribuci whisky nestačilo. Alexander si proto najímal kapitány, kteří zároveň fungovali jako obchodní zástupci. Do roku 1920 se whisky podařilo úspěšně prodávat ve 120 zemích světa.

K ještě efektivnějšímu transportu pomohlo přelívání do hranatých lahví. Byly skladnější, nepřeklápěly se, a tudíž se méně rozbíjely. Hranaté lahve se pro značku Johnnie Walker staly ikonickými. Stejně tak se ikonickým stalo logo s chodcem, kterého při obědě s dalšími dědici – Alexandrem II a Georgem načrtnul na zadní stranu jídelního lístku ilustrátor Tom Browne. Předloha loga vznikla kolem roku 1909.

Dnešní svět Johnnie Walker
Momentálně je na trhu k sehnání ještě několik posledních lahví limitované edice Johnnie Walker White Walker, inspirované seriálem Hra o trůny. Krom toho, že láhev po zchlazení vytváří originální efekty, je White Walker namíchaný ze sladů Cardhu a Clynelish, které leží daleko na severu Skotska. V jeho chuti byste si měli povšimnout jemných tónů vanilky, karamelizovaného cukru a lesního ovoce.

Značka Johnnie Walker má pro příznivce svůj vlastní členský klub Johnnie Walker House, zde se scházejí vybraní patroni. Ti jsou zasvěceni do historie whisky i značky Johnnie Walker, degustují a objevují vznešený nápoj jménem whisky do nejhlubšího detailu. Degustujte i vy se svými blízkými tento jedinečný klenot mezi skotskými whisky a najděte hluboký spirit, pro který je Johnnie Walker obdivován po téměř dvě století.

Johnnie Walker Red Label
Světově nejprodávanější skotská whisky je první blendovaná skotská whisky značky Johnnie Walker. Je všestranná a přitažlivá pro každého a její pronikavá charakteristická chuť se neztratí ani v koktejlech.

Johnnie Walker Black Label
Skutečná ikona a uznávaný vzore všech ostatních blendů deluxe. Johnnie Walker Black Label tvoří výhradně whisky zrající nejméně 12 let a pocházející ze všech čtyř stran Skotska. Její charakter je nezaměnitelně jemný, propracovaný a hluboký. Impozantní whisky hodící se pro každou příležitost.
soutez_johnnie_walker_white_walker_02
Soutěž: Zúčastněte se naší soutěže k světovému dni whisky. Získáte tak jedinečnou možnost odnést si od nás jednu ze dvou exkluzivních lahví Johnnie Walker White Walker, inspirovanou seriálem Hra o trůny, v hodnotě 999 Kč. POZOR! Soutěže se nesmí zúčastnit osoby mladší 18 let!

Soutěžní otázka: Kdy se začala psát historie značky Johnnie Walker?

a) před třemi sty lety
b) před dvěma sty lety
c) před sto lety

Správnou odpověď zašlete na e-mail info@womanandstyle.cz do 24. 5. 2019, do předmětu uveďte JOHNNIE WALKER. Dva autoři správné odpovědi si od nás odnesou lahev Johnnie Walker White Walker, inspirovanou seriálem Hra o trůny. Vzhledem k povaze výhry je nutné, aby si výherce vyzvedl výhru přímo v redakci – v Praze.

Staňte se fanoušky WOMAN&STYLE na FacebookuPinterestu nebo Instagramu a nepropásněte žádnou z připravovaných soutěží.

Účastí v soutěži potvrzuji souhlas s Obecnými podmínkami soutěží.

Doporučené

Přidat komentář