Soutěže

Soutěž 18+: Vánoční pečení s Božkovem

Vánoční čas se pomalu blíží a Vy přemýšlíte, co si letos doma pro sebe a své blízké upečete? Přinášíme Vám jednoduché a originální vánoční recepty od společnosti Božkov, se kterými si Vánoce vychutnáte opravdu stylově. Navíc můžete vyhrát vánoční balíček s produkty Božkov (balíček obsahuje: Božkov Originál, Božkov Vaječný likér a formičku na pečení, k dispozici je 5 balíčků).

Tipy na přípravu receptů:

Božanské perníčky

Na přípravu budete potřebovat následující ingredience:
Božkov Originál (1 lžíce)
500 g hladké mouky
200 g moučkového cukru
180 g medu
100 g tuku na pečení/másla
2 vejce (1 do těsta/1 na potření perníčků)
4 lžíce kakaa
1 lžička kypřicího prášku do pečiva
Směs perníkového koření
Bílková poleva na zdobení

Postup: K přípravě budete potřebovat neodmyslitelný tuzemák Božkov Originál, který perníčkům dodá tu pravou chuť Vánoc. Všechny suroviny smícháme a vypracujeme vláčné, měkké těsto, které necháme v potravinářské fólii odležet v chladu do druhého dne. Voňavé těsto s nádechem Božkova vyválíme a vykrájíme. Perníčky naskládáme na plech a pečeme cca osm minut do zlatohněda. Poté potřeme perníčky rozšlehaným vejcem, abychom jim dodali lesk. Necháme vychladnout a na závěr ozdobíme bílkovou polevou podle vlastní kreativity.
vosi hnizdaBožanská vosí hnízda

Na přípravu budete potřebovat následující ingredience:
Božkov Vaječný likér
160 g dětských piškotů
150 g moučkového cukru
60 g másla
2 lžíce kakaa
2 lžíce mléka

Postup: Piškoty rozmixujeme a smícháme s prosetým cukrem a změklým máslem, kakaem, rumem a mlékem. Vypracujeme hladké těsto, které necháme v lednici alespoň hodinu ztuhnout. Moučkovým cukrem vysypeme formičky na vosí hnízda a naplníme je těstem. Těsto vyklepeme z formiček a úly naplníme tradičním BOŽKOV VAJEČNÝM LIKÉREM. Sladká vanilková vůně a lahodná krémová chuť legendárního „vaječňáku“ od Božkov neodmyslitelně patří k vánoční atmosféře tak, jak si ji pamatujete již od dětství. Hnízda na závěr zalepíme piškoty a necháme zhruba den odležet. Božanská vosí hnízda podtrhnou ty pravé „božanské“ Vánoce.

Soutěžní otázka: Kolik let v letošním roce slaví Božkov?

a) 100
b) 200
c) 500

Správnou odpověď zašlete na e-mail info@womanandstyle.cz do 6. 12. 2020, do předmětu uveďte BOŽKOV. Výherci budou o výhře informováni e-mailem.

Vzhledem k povaze výhry je nutné, aby si výherce vyzvedl výhru přímo v redakci – v Praze. Bude-li některý z výherců z Prahy, může si výhru vyzvednout osobně nebo mu bude zaslána prostřednictvím kurýrní služby. Soutěže se smí zúčastnit pouze osoby starší 18 let.

Staňte se fanoušky WOMAN&STYLE na FacebookuInstagramu nebo Twitteru a nepropásněte žádnou z připravovaných soutěží.

Účastí v soutěži potvrzujete souhlas s Obecnými podmínkami soutěží.

UKONČENO! Správná odpověď: A. Výherci: Helena Č., Kolín, Jitka B., Praha, Zita F., Praha, Olina D., Moravská Třebová, Tomáš P., Svitavy

Doporučené

Přidat komentář