Zábava/Kultura

Předčasný koncert Adama Plachetky pro nadaci

Nadační fond pro předčasně narozené děti a jejich rodiny pořádá charitativní koncert za laskavé podpory jedinečného českého basbarytonisty Adama Plachetky, který vystoupí bez nároku na honorář za doprovodu Symfonického orchestru Českého rozhlasu pod taktovkou šéfdirigenta Ondreje Lenárda.

Velmi si vážíme této výjimečné pomoci ze strany Adama Plachetky, jehož časové možnosti jsou kvůli vystoupením po celém světě velmi omezeny. Tento benefiční koncert pro Nadaci pro předčasně narozené děti bude jediným recitálem Adama Plachetky v České republice v roce 2016! Výtěžek z prodeje vstupenek na tento koncert poputuje na podporu rodin předčasně narozených dětí, aby mohly lépe zvládnout vše, co péče o předčasně narozené dítě přináší.
koncert_adam_plachetka_nadace_02
“Loni jsem se stal otcem zdravé a krásné dcery”, říká Adam Plachetka a vysvětluje, proč se rozhodl podpořit právě předčasně narozené děti a jejich rodiny. “Překvapilo mě, kolik dětí se narodí předčasně a jak těžké a nelehké jsou jejich životy na začátku. Uvědomil jsem si, jaké jsme měli s mou ženou Kateřinou štěstí a rozhodl jsem se touto cestou pomoci těm opravdu nejmenším a jejich rodičům”, dodává.

Koncert se bude konat dne 16. února 2016 od 19.30 v prostorách paláce Žofín. Během večera zazní díla Mozarta, Donizettiho, Rossiniho, Verdiho a Belliniho. Vstupenky na recitál jsou v několika cenových kategoriích, přičemž ta nejvyšší v sobě zahrnuje benefiční večeři za účasti Adama Plachetky a vzácných hostů.

„Je nám velkou ctí, že Adam Plachetka spojil své jméno a své pěvecké umění právě s naším nadačním fondem pro předčasně narozené děti a jejich rodiny“, říká Hana Píšová, zakladatelka nadačního fondu. „Věříme, že tak, jak Adam Plachetka úspěšně reprezentuje český národ na poli vážné hudby po celém světě, zaručuje jeho jméno nejen nevšední kulturní zážitek, ale pomůže nám i šířit povědomí o problematice předčasně narozených dětí“.
koncert_adam_plachetka_nadace_03
Nadační fond pro předčasně narozené děti a jejich rodiny byl založen v roce 2014 Hanou Píšovou a Markétou Stránskou a je prvním svého druhu u nás. Jeho cílem je pomáhat rodinám předčasně narozených dětí, které se ocitly v tíživé finanční a psychické situaci. Pomáhá vždy konkrétní rodině a jejich konkrétní potřebě spojené s předčasně narozeným dítětem. O pomoci rozhoduje správní rada nadačního fondu. Předsedou správní rady NF je doc. MUDr. Zbyněk Straňák, CSc., MBA, primář neonatologického oddělení Ústavu pro péči o matku a dítě, v Praze Podolí.

Veškeré informace o pomoci i možnosti příspěvku najdete na stránkách www.predcasnenarozenedeti.cz.

Doporučené

Přidat komentář