Beauty

4 tipy pro dlouhodobě dokonalou barvu vlasů

Barva vlasů vyjadřuje jedinečným způsobem naši osobnost. Ať už se rozhodneme pro čokoládově hnědou, černou, jasně červenou nebo třeba modrou. Žádná z nás ale nechce, aby byla barva vybledlá a vlasy vypadaly neupraveně, což se bez dostatečné péče může velmi lehce stát. Dnes tedy přinášíme několik tipů, které vám mohou pomoci udržet vaši barvu vlasů ve formě a tím vaši osobnost podtrhnout.

Vlasy v kondici
Aby barva na vlasech vypadala dobře, je velmi důležité, aby byly vlasy zdravé. Na suchých, porézních vlasech s roztřepenými konečky nebude ani sebedražší barva vypadat dobře. Před tím, než se rozhodnete své vlasy obarvit, se ujistěte, že jste je dostatečně vyživila, dopřála jim dostatek hydratace, nějakou vyživující kúru, masku.

Kvalitní produkt
Dalším, velmi důležitým krokem, je vybrat si opravdu kvalitní barvu. Zde se vyplatí nešetřit a svěřit barvení odborníkům. Najděte si kvalitní salon, kde používají kvalitní produkty. Pokud se přeci jen rozhodnete pro domácí barvení, volte produkty profesionálních značek, ušetřit pár desetikorun se v tomto případě opravdu nevyplatí.
vlasy_barveni_2
Následná péče
Chcete-li, aby vaše barva vydržela co nejdéle, vyvarujte se alespoň 2 dny po barvení šamponování a následně použijte šampon a péči určené pro barvené vlasy. Jen tak se barva nezačne okamžitě vymývat a posléze blednout. K mytí pak použijte teplou, nikoli „horkou“ vodu.

Dlouhodobá péče
Dopřejte svým barveným vlasům alespoň jedenkrát za týden hloubkovou péči – kúru či masku určenou pro barvené vlasy. Vlasy nechte pravidelně zastřihnout. Nebarvěte své vlasy častěji než jednou za měsíc. Snažte se spíše o intervaly mezi 6 a 8 týdny. Omezte namáčení vlasů při plavání v bazénu či mořské vodě, chraňte vlasy před přímým sluncem.

Text: redakce / foto: bigstock

Doporučené

Přidat komentář