Top, Volný čas

Horoskop: kde se vzal a proč ho lidé čtou

Horoskop má starověké kořeny a vznikl ve starověké Babylonii před tisíci lety. Astrologové sledovali pohyb hvězd a planet a věřili, že to ovlivňuje osud a chování lidí. Postupně se rozvinul v různých kulturách, včetně Řecka a Říma. Dnes existují různé druhy horoskopů, z nichž západní horoskop vychází z astrologického systému založeného na umístění Slunce, Měsíce a planet při narození jednotlivce.

Západní horoskop je astrologický systém dvanácti znamení zvěrokruhu. Každé znamení má své vlastní charakteristiky a vlastnosti, které osobnosti lidí narozených v daném období ovlivňují.

Kromě slunečního znamení může horoskop zahrnovat i další astrologické aspekty, jako jsou ascendent, Měsíc a polohy planet.

Lidé často čtou horoskopy proto, aby získali náhled na své vlastnosti, vztahy a události v budoucnosti, i když vědecká podpora pro astrologii je velmi omezená.

12 znamení zvěrokruhu – základní charakteristika

Beran je prvním znamením zvěrokruhu a řídí se planetou Mars. Charakterizuje ho odvaha, energie a touha být v čele. Lidé narození ve znamení Berana bývají často impulzivní, soutěživí a odhodlaní. Jsou plní elánu. Berani mohou být vůdčí typy, ale zároveň mohou být trochu netrpěliví a impulzivní.

Druhým znamením zvěrokruhu je Býk, jehož vládnoucí planetou je Venuše. Lidé narození ve znamení Býka jsou obvykle spojováni s pevným charakterem, trpělivostí a smyslem pro praktičnost. Jsou známí svou odolností a stabilním přístupem k životu. Býci mohou být houževnatí a vytrvalí, ale také mají sklony k materialismu a komfortu. Mají rádi pohodu, často projevují lásku k umění, hudbě a jiným smyslovým potěšením.

Blíženci jsou třetím znamením zvěrokruhu a jsou ovlivňováni planetou Merkur. Lidé narození ve znamení Blíženců jsou obvykle známí pro svou komunikativnost, zvídavost a schopnost rychle se přizpůsobit různým situacím. Jsou to intelektuální jedinci s širokým zájmem o různá témata. Blíženci mohou být společenští a flexibilní, ale zároveň mohou pociťovat určitou nerozhodnost a proměnlivost. Mají sklony k dualitě a mohou se projevovat různými stránkami své osobnosti.

Čtvrtým znamením zvěrokruhu je Rak. Jeho vládnoucí planetou je Měsíc. Lidé narození ve znamení Raka jsou obvykle spojováni s emocionalitou, citlivostí a silným vztahem k domovu a rodině. Raci jsou ochotni poskytnout podporu a péči svým blízkým, mají výrazný ochranitelský instinkt. Mohou být tvůrčí a intuitivní, ale zároveň náchylní k náladovosti a emocionálním výkyvům. Raci si často váží bezpečí a pohodlí domova.

Lev je pátým znamením zvěrokruhu a jeho vládnoucí planetou je Slunce. Lidé narození ve znamení Lva jsou často spojováni s charismatem, sebevědomím a touhou být ve středu pozornosti. Jsou odvážní, hraví, mají sklony k vůdcovství. Lvi si obvykle zakládají na své hrdosti, mají silný smysl pro loajalitu a velkorysost. Mohou být expresivní, milují příležitosti, kdy mohou zazářit. Avšak mohou také být náchylní k autoritářství a potřebě uznání.

Šestým znamením zvěrokruhu je Panna. Její vládnoucí planetou je Merkur. Lidé narození ve znamení Panny jsou obvykle spojováni s analytickým myšlením, praktičností a smyslem pro detail. Jsou organizovaní, precizní a mají sklony k perfekcionismu. Panny si váží efektivity a mohou být skvělými plánovači. Mohou však také být kritičtí, jak k sobě, tak k druhým, a někdy mohou mít tendenci přecenit detaily. Panny se obvykle cítí dobře při plnění úkolů a poskytování praktické pomoci.

Váhy jsou sedmým znamením zvěrokruhu a jejich vládnoucí planetou je Venuše. Lidé narození ve znamení Vah jsou často spojováni s touhou po harmonii, spravedlnosti a vzájemných vztazích. Jsou diplomatickými jednotlivci s výrazným smyslem pro krásu a umění. Váhy se často snaží vyhýbat konfliktům a hledají rovnováhu ve svém životě. Mohou být společensky schopní a milují společnost. Avšak mohou mít také sklony k rozhodovacím dilematům a občas mohou váhat, když je třeba udělat vážné rozhodnutí.

Osmým znamením zvěrokruhu je Štír, ten je ovlivňován planetou Pluto (někdy také Mars). Lidé narození ve znamení Štíra jsou často spojováni s intenzitou emocí, tajemstvím a odhodláním. Štíři mohou být vášniví, věrní, mají tendenci procházet transformací ve svém životě. Jsou schopni proniknout do hloubky situací, mají výrazný smysl pro výzkum a odhalování skrytého. Avšak mohou být také považováni za tajemné a rezervované, někdy mohou projevovat intenzivní emocionální reakce.

Střelec je devátým znamením zvěrokruhu a jeho vládnoucí planetou je Jupiter. Lidé narození ve znamení Střelce jsou obvykle spojováni s dobrodružstvím, optimismem a touhou po poznání. Střelci jsou společenští, optimističtí, mají rádi široký rozhled. Jsou nezávislí a mohou být velmi otevření novým nápadům a zkušenostem. Avšak mohou také být náchylní k impulzivitě, někdy jim může chybět trpělivost. Střelci si často váží svobody a nezávislosti.

Desátým znamením zvěrokruhu je Kozoroh. Jeho vládnoucí planetou je Saturn. Lidé narození ve znamení Kozoroha jsou často spojováni s ambicí, disciplínou a touhou po dosažení dlouhodobých cílů. Jsou pracovití, odpovědní, mají sklony k organizovanému přístupu k životu. Mají silný smysl pro tradici a povinnost. Mohou být rezervovaní ve vyjadřování emocí, ale jsou věrní a spolehliví. Mohou také projevovat přílišnou vážnost, někdy potřebují najít rovnováhu mezi prací a odpočinkem.

Vodnář je jedenáctým znamením zvěrokruhu a jeho vládnoucí planetou je Uran. Lidé narození ve znamení Vodnáře jsou obvykle spojováni s originalitou, nezávislostí a inovativním myšlením. Jsou společensky orientovaní, mají silný smysl pro spravedlnost, často se angažují v humanitárních nebo společenských otázkách. Vodnáři mohou být excentričtí, mají rádi svobodu a různorodost. Mohou být vnímaví k různým názorům, mají sklony k přátelským vztahům, ovšem také k excentricitě, někdy se mohou zdát odtažití.

Posledním znamením zvěrokruhu jsou Ryby, jejich vládnoucí planetou je Neptun. Lidé narození ve znamení Ryb jsou často spojováni s intuicí, citlivostí a uměleckým sklonem. Ryby mohou být empatické, kreativní, mají sklony k duchovnímu hledání. Jsou vnímavé k potřebám ostatních a mohou se snadno vžít do jejich situace. Ryby často vyhledávají harmonii a mohou být velmi vnímavé k emocím. Avšak mohou být také náchylné k nerozhodnosti.

Ať už se cítíte být spjati se svým znamením zvěrokruhu, či nikoli, přejeme Vám do roku 2024 hodně zdraví, štěstí, lásky, klidu a pohody. Plňte si svá přání, jděte za hlasem svého srdce, naslouchejte svému rozumu.

Doporučené

Přidat komentář