Cestování

5 destinací, kam můžete vyrazit po celý rok

Nestihli jste v zimě svoji exotickou dovolenou, nebo se vám prostě jen nechtělo cestovat? Přemýšlíte, kam příště vyrazit, ale ještě přesně nevíte, kdy si budete moct vzít v práci volno? Přesně pro takové případy je dobré vědět, že existuje spousta destinací, kde je krásně celoročně, a tak se nestane, že tu propásnete sezónu.

„Zatímco dříve byly destinace striktně rozdělené, do exotiky se jezdilo v zimě a do evropských nebo méně vzdálených míst v létě, dnes už to neplatí. Je to dané tím, že se na větší dovolenou více jezdí v průběhu celého roku, lidé nejezdí jen odpočívat na pláž, ale na dovolené sportují a cestují, a tak nevyžadují ta největší horka. A koneckonců i počasí se v posledních letech mění a rozdíly mezi ročními obdobími se začínají stírat,“ vysvětluje mluvčí cestovní agentury Invia Andrea Řezníčková.

Kam je tedy možné vyrazit celoročně?

Maledivy
Souostroví Maledivy se nachází u rovníku v Indickém oceánu, jihozápadně od Indie. Je tedy jasné, že počasí se v průběhu roku příliš nemění. Klima na ostrovech je zároveň silně ovlivněno oceánem, a tak se ani není třeba bát nesnesitelných veder. Teplota se celoročně pohybuje v rozmezí 27-32 °C. Jen je dobré počítat s tím, že v červnu a červenci tu občas zaprší.
Invia.cz_MaledivySeychely
Sezóna je v tomto tropickém ráji u východního pobřeží Afriky prakticky po celý rok. V průběhu roku se teploty pohybují mezi 24–32 °C, pro období od listopadu do února jsou typické krátké deště, a to zejména v noci. V tomto období bývají i nejvyšší teploty vzduchu. Teplota vody je po celý rok v rozmezí příjemných 25–27 °C. Sušší klima panuje na ostrovech od května do září.

Egypt
Dříve typická prázdninová destinace, dnes tu sezóna s příchodem podzimu rozhodně nekončí. „Egypt je nejoblíbenější destinací po celý rok, naši klienti tu velmi rádi tráví Vánoce i Velikonoce. V zimě je tu stále dost teplo, ale zároveň výrazně příjemněji, pokud chcete vyrážet na výlety a objevovat egyptskou kulturu, což velmi doporučuji. Vzdálenosti mezi pamětihodnostmi nejsou úplně krátké, proto cestování v letních vedrech nemusí být úplně nejpříjemnější,“ popisuje Řezníčková.
Invia.cz_EgyptKapverdy
Desítka ostrovů v srdci Atlantiku je vždycky skvělou volbou. Jen je dobré zvážit, co přesně chcete v destinaci dělat a podle toho vybrat svůj termín. Hlavní surfařská sezóna bývá přes zimu, protože nejvíce fouká a teploty vzduchu se udržují kolem 25 stupňů. Pro odpočinek na pláži jsou nejvhodnější letní měsíce od června do září, kdy tu bývá kolem 29 stupňů. I na jaře je tu však krásně a ještě není takové horko.

Let na Kapverdy trvá jen šest hodin, a jedete-li s cestovkou, poletíte přímým charterovým letem. Jinými slovy, je to stejně blízko jako Dubaj, a podobně krásné jako dvakrát tak vzdálený Zanzibar.

Madeira
Kromě překrásné přírody a impozantních výhledů z útesů lemujících celé pobřeží ostrova láká Madeira ještě na příjemné celoroční počasí. „Průměrná roční teplota je tu zhruba 23 stupňů, tedy svěží jarní klima, celý ostrov neustále krásně kvete, botanických zahrad je tu opravdu hromada, a počasí je ideální i na výlety a dlouhé procházky,“ říká Andrea Řezníčková. Nejde o typickou destinaci pro koupání v moři, ale přesto doporučujeme se osmělit – jsou tu totiž překrásné pláže s černým pískem.

Zdroj: Invia / komerční sdělení

Doporučené

Přidat komentář