Zdraví

5 důvodů, proč dát přednost biokosmetice před tou běžnou

Je pojem biokosmetika podobný jako biopotraviny? Vlastně ano. Přírodní kosmetika deklaruje použití stoprocentně přírodních přísad bez jakéhokoliv chemického zásahu, chemických přísad a stop karcinogenních látek, které prokazatelně běžná kosmetika obsahuje.

Nákupem biokosmetiky vaše pleť zázračně neomládne, je třeba dalších kroků
Myslíte si, že od nynějška kupováním zaručené biokosmetiky vaše pleť omládne, vlasy získají dřívější lesk a zmizí tolik proklínané vrásky? Kdepak, ani biokosmetika v tomto směru není všemocná. Používáním kvalitních přírodních pleťových a tělových krémů, dekorativních produktů, kosmetických přípravků i vlasové kosmetiky pouze nastartujete ozdravný proces všech povrchových buněk v pokožce a vlasových koříncích. Pro dokonalou svěžest, zdravě vyhlížející pleť na těle i v obličeji je potřeba změnit i způsob stravování, upravit pitný režim, vyvarovat se drogám, jakož i kávě, alkoholu a cigaretám. Pak teprve uvidíte zázraky. Organismus se vám za dokonalou péči zvnějšku i zevnitř odmění svěžestí, odpočatým vzezřením, hladkou pokožkou, nepolámanými nehty a lesklými vlasy.
nuspring_biokosmetika_03
Chemické sloučeniny v běžných prostředcích můžou způsobit zdravotní potíže

Běžné pleťové a kosmetické přípravky obsahují tolik chemických sloučenin, kterým nemůže rozumět snad žádný běžný uživatel. Podívejme se blíže na některé škodlivé chemikálie, jež se často dodávají do kosmetiky, a jejich nepříznivý vliv na lidský organismus. Minerální oleje způsobují ucpávání pórů, mohou být karcinogeny. Syntetická barviva způsobují alergie, mohou být karcinogeny. Parabeny E214 a E219 jsou karcinogeny. Soli hliníku jsou možné karcinogeny. Ftaláty – jisté alergeny snižující mužskou plodnost. A tak bychom mohli pokračovat.

Výroba domácí kosmetiky a nákup biokosmetiky
Říká se, že denním užíváním obyčejného drogistického zboží se do lidského organismu dostává až dvacet toxických látek. Jak se ale vyhnout chemii a při tom nepřijít na mizinu? Pleťové krémy, zubní pasty a šampony lze nahradit domácími přípravky vyrobenými z čistě přírodních produktů, které si sami vypěstujeme či nasbíráme. Koupit se dá olivový olej, jehož použití je pro tělo víc než blahodárné. Receptů na výrobu domácí kosmetiky si najdete na internetu habaděj. Pokud se nám ale nechce, nebo nemáme čas, či je zimní sezona, kdy se čerstvé byliny, okvětní lístky rostlin a květů nedají sbírat, musíme sáhnout po zaručeném zdroji. Jak se ale vyznat v přehršli nabízených značek, které se na nás díky internetu valí.

Dejte na radu dermatologa, jemuž důvěřujete
Dobrý kožní lékař, jenž pouze nepropaguje kosmetické a farmaceutické firmy, by vám mohl poradit. Spolehnout se dá i na zdroje z okruhu přátel. A pokud už jsme u internetu, docela spolehlivým rádcem je Heureka.cz – nákupní průvodce shromažďující hodnocení produktů ze všech odvětví. Z oblasti přírodní kosmetiky 100 % souhlasných hlasů jednoznačně obdržela bio kosmetika NuSpring. Naturální produkty zahrnují pleťové i obličejové krémy, prostředky k líčení a vlasovou kosmetiku. Bio kosmetika Khadi je specialistou na vlasové prostředky, především barvy na vlasy. Barvy na vlasy na bázi henny pracují s absolutně přírodními, a přesto pestrými odstíny. Od blonďatých přelivů se přenesete přes jantarově červenou, světle hnědou, tmavě hnědou k indigově modré a černé. Nemusíte si ničit vlasy parfémovanými přípravky s chemickými přísadami, když můžete využít léčivého vlivu bio kosmetiky na vlasy Khadi.
nuspring_biokosmetika_02
Kožní poradna přímo na stránkách společnosti NuSpring
Přední česká dermatoložka MUDr. Květa Gazdíková radí na stránkách nuspring.cz zájemcům o bio kosmetiku v případě, že váhají, který přípravek použít. Existují totiž organické produkty na suchou, normální, smíšenou a mastnou pleť, to ano, ale i problematická kůže či pokožka s akné a ekzémy by si zasloužila kvalitní péči. Nebojte se zeptat a se svými potížemi se svěřit kožní lékařce, která dobře zná bio kosmetiku NuSpring i Khadi a dovede doporučit ideální přípravky. Při objednávce konkrétní přírodní kosmetiky nebudete sahat naslepo, nýbrž svůj krok budete mít podpořen hlasem odborníka.

Zdroj: NuSpring s.r.o. / foto: bigstock, NuSpring / komerční sdělení

Doporučené

Přidat komentář