Zdraví

6 tipů, jak si vybudovat zdravý a silný organismus

Posílit imunitu už dlouho nebylo tak důležité jako v této době. Existují naštěstí velmi jednoduché triky, jak si vybudovat zdravý a silný organismus.

Doplňte vitamíny
Nejdříve ze všeho se zásobte vitamíny. Do jídelníčku tedy zařaďte co nejvíce ovoce a zeleniny, případně čerstvých džusů. Vitamíny můžete dodat i v doplňcích stravy, vždy ale volte ty přírodní, které jsou k tělu mnohem šetrnější. “Teď je velmi důležité suplementovat vitamin D ve vyšších dávkách spolu s vitamínem K2. Zapomínat byste neměli ani na zvýšený přísun vitamínu C,” říká majitelka společnosti Lifefood.cz Tereza Havrlandová.

Pijte mocný baobab
Do ranního pomerančového džusu přimíchejte baobab, respektive 100% prášek z tohoto exotického stromu. Obsahuje velké množství vitamínu C a vlákniny, i spoustu prospěšných látek, jež pomáhají v prevenci nemocí a infekcí. Podporuje také tvorbu bílých krvinek, které nás chrání proti virům, bakteriím a obecně cizím patogenům v organismu. Přimíchat ho můžete třeba i do smoothie, jogurtu nebo ovesné kaše. Zakoupíte za 159 Kč na e-shopu Lifefood.cz.

Zkuste chlorellu v tabletách
Chlorella je jednobuněčná řasa známá pro vysoký obsah živin a schopnost vázat škodlivé toxiny. Co z ní však dělá skvělého bojovníka proti virům, je schopnost zvýšit vylučování takzvaného imunoglobulinu, což je jedna z hlavních lidských protilátek, která organismus chrání před patogeny, které se do těla dostávají nosem, očima a ústy. Běžně prodávaná chlorella má tvrdou buněčnou stěnu, kterou není lidské tělo schopné vstřebat. Vyzkoušejte místo toho chlorellu v tabletách. Jak ji užívat? Třikrát denně, vždy 15 minut před jídlem si dejte pět tablet a zapijte je dostatečným množstvím vody. Zakoupíte za 360 Kč na e-shopu Lifefood.cz.
Young barley and chlorella spirulina. Detox superfood.Buďte venku
Čerstvý vzduch je pro zdravé tělo zcela nezbytný, stejně jako sluneční paprsky, které nám zajišťují zásobu vitamínu D. Dopřejte si alespoň jednu delší procházku denně. Jděte svižnějším tempem, protože fyzická aktivita rovněž posiluje imunitu a také činnost srdce. Kromě toho vám nedovolí ukládat si příliš nadbytečného tuku.

Svačte chytře
Pro silný imunitní systém jsou nezbytná dobře fungující střeva a trávicí systém obecně. Posílit ho lze i chutnými krekry – Lifefood je nabízí v bio a raw kvalitě. K těm nejprospěšnějším patří krekry s nepasterizovaným kysaným zelím, které je na rozdíl od běžně kupovaného plné probiotik a vitamínu C. Jeho zvýšené dávky jsou v náročných obdobích pro tělo velice důležité. Zakoupíte za 69 Kč na e-shopu Lifefood.cz.

BIO Březová šťáva s mátovou příchutí
Bio březová šťáva s mátovou příchutí je oblíbeným pomocníkem v tradiční medicíně. Je bohatá na vitamíny C a B a minerální látky je považována za účinné přírodní léčivo, připisují se jí omlazující a regenerační účinky. Máta peprná dodává šťávě skvělou osvěžující chuť. Je vhodná pro detoxikaci organismu, jako skvělý doplněk stravy a díky nulovému obsahu cukru je vhodná i pro diabetiky. Neobsahuje GMO a je pasterizovaná. Zakoupíte za 39 Kč na e-shopu Potravinyarax.cz.

Zdroj: Lucie Hrubá PR / foto: bigstock / komerční sdělení

Doporučené

Přidat komentář