Beauty

8 druhů potravin, které vám pomůžou v boji s celulitidou

Celulitida není nic, s čím bychom se chlubily a většina z nás, pokud už nás postihla, se jí snaží zbavit. Nejlepším způsobem boje s celulitidou je samozřejmě prevence, tedy vůbec nedopustit, aby nás tento estetický problém postihl.

Pokud je celulitida i váš problém, možná vás bude zajímat, že existuje několik potravin, které vám s tímto bojem můžou pomoci.

Potraviny s vysokým obsahem omega-3 a omega-6 mastných kyselin
Potraviny s vysokým obsahem těchto kyselin zlepšují krevní oběh a tím i zdraví cév. Dobrým zdrojem omega-3 mastných kyselin (neukládají se v tukových buňkách) je losos, sardinky, makrela, olivový olej, vejce, mléko nebo vlašské ořechy. Omega-6 mastné kyseliny najdete ve slunečnicovém a dalších rostlinných olejích, nebo v sóje.
papaja_01
Ovoce a zelenina
Ovoce je nezbytné pro celkovou zdravou výživu, poskytuje tělu potřebné vitamíny a vlákninu. Obsahuje velké množství vody, má nízký obsah kalorií, což je pro boj s celulitidou ideální. Zvlášť účinným ovocem v prevenci proti celulitidě se zdá být banán a papája a to díky vysokému obsahu draslíku – ten snižuje zadržování vody v těle a zvyšuje lymfatickou drenáž. Z důvodu vysokého obsahu antioxidantů jsou vhodné také brusinky a další bobuloviny. Vysoký obsah vody a nízký obsah kalorií má také zelenina. Díky velkému množství kyseliny listové (výrazně se podílí na tvorbě nových buněk) byste se měla zaměřit zejména na chřest, špenát, slunečnicová semínka a fazole.

Potraviny s vysokým obsahem vitamínu C
Existují určité důkazy, že vysoký příjem vitamínu C může zvýšit hladinu kolagenu, proteinu, který je základní stavební hmotou pojivových tkání. Dobrým zdrojem vitaminu C je ovoce – pomeranče, citrony, jahody, kiwi a také zelenina – brokolice, špenát, papriky, brambory a sladké brambory.

Zelená listová zelenina
Zelená listová zelenina, jako je špenát nebo kapusta, obsahují antioxidant známý jako lutein. Tato látka může zvýšit hydrataci a pružnost pokožky a tím snížit výskyt celulitidy.

Chilli papričky
Za účinnost chilli papriček na celulitidu může zejména obsažený kapsaicin, ten v těle spouští proces, který napomáhá spalování tuků (produkuje v těle teplo). Konzumace chilli papriček zlepšuje krevní oběh, zvyšuje výdej energie (jako palivo využívá tělo právě tuk), zabraňuje hromadění tuku pod kůží a pomáhá z těla odstraňovat toxické látky.
potraviny_celulitida_02
Slunečnicová semena
Slunečnicová semena jsou bohatá na zinek, draslík, selen, vitamín B6 a E. Jako efektivní zbraň proti celulitidě jsou známá již dlouhou dobu. Vitamín B6 zrychluje náš metabolismus, regeneruje a posiluje pojivovou tkáň (slabá pojivová tkáň je jedním z klíčových faktorů, které zhoršují celulitidu). Dalším pozitivním účinkem těchto semen je jejich schopnost odstraňovat z těla přebytečnou vodu a zabránit nadýmání.

Zelený čaj
Zelený čaj obsahuje určité množství kofeinu, který když se spojí s dalšími účinnými látkami, dokáže zrychlit metabolismus, odstranit z těla toxiny a aktivovat spalování tuků. Zelený čaj má navíc silné diuretické účinky – pomáhá tělu odvodňovat.
jablecny_ocet_01
Jablečný ocet
Jablečný ocet pomáhá spalovat uložený tuk a navozuje delší pocit sytosti po jídle, potlačuje chuť k jídlu, zvyšuje metabolismus a snižuje zadržování vody. Navíc je bohatý na draslík, hořčík a vápník, které pomáhají z vašeho těla odstraňovat toxiny.

Pro zdravou a dobře vypadající kůži je nezbytná důkladná hydratace. Na dehydrované kůži jsou tukové buňky výraznější. Po celý den tedy nezapomeňte doplňovat tekutiny, ať už k tomu zvolíte čistou vodu nebo třeba okurku, rajčata, meloun…

text: redakce / foto: bigstock, dreamstime

Doporučené

Přidat komentář