Volný čas

Co musíte v životě určitě zkusit? Být pilotem na zkoušku! Nebo spíš pilotkou?

Člověk by toho měl v životě vyzkoušet co nejvíce a létání rozhodně patří k povinným položkám na seznamu. Ti bojácnější si možná zamilují pozvolné vznášení v horkovzdušném balonu, akčnější typy určitě daleko více potěší seskok padákem nebo třeba řízení letadla! Nemáte chuť se posadit do kokpitu? Létají i ženy!

Být pilotem je zodpovědné poslání. Máte totiž v rukou nejen svůj život, ale také životy dalších cestujících na palubě a drahé letadlo. Právě proto se pilotem nemůže stát každý. Člověk musí projít spoustou zkoušek, jak psychických, tak dovednostních, podmínky jsou velmi přísné. Na to, abyste si mohly vyzkoušet řídit letadlo, je však splňovat nemusíte!

Pilotkou na zkoušku pod vedením zkušených instruktorů
V dnešním světě jde zažít snad všechno, když máte dostatek peněz. Nutno však podotknout, že chcete-li být pilotem na zkoušku, nemusíte šetřit dlouhé roky. V případě malého letadla se určitě vejdete do pěti tisíc korun, vrtulník je pak o něco dražší. Pro většinu lidí to tedy není zábava, kterou by si mohli dopřávat každý měsíc, nicméně několikrát v životě si ji zaplatit mohou.

Vznést se do oblak je sen mnoha malých kluků, ale i holčiček. Tým Pilotem na zkoušku se jim ho rozhodl splnit. Vzlétají z 13 různých letišť po celé České republice a do oblak s sebou berou nadšené začínající piloty. Na zemi jim vše vysvětlí a v oblacích jim asistují, aby vše zdárně dopadlo.

Vážně je to bezpečné
Muži zpravidla přijdou s velkým sebevědomím a nepřipouští si, že by se něco mohlo stát. Ženy bývají opatrnější. Mívají strach z nezvládnutí situace, strachují se o svůj život. Při letu na zkoušku však opravdu o nic nejde. Zkušený pilot zhodnotí vaše schopnosti a pomůže vám ve chvílích, kdy řízení letadla nebudete mít úplně pod kontrolou. Ještě nikdy nedošlo k žádnému neštěstí, takže u vašeho letu k němu zajisté také nedojde. Před vzlétnutím navíc projdete pořádným proškolením.

A co takhle trochu romantiky nad zasněženými vrcholky?
Jestli se necítíte na řízení, ale láká vás pohled z výšky, možná se zaměřte spíše na vyhlídkové lety. Vezměte partnera a zaplaťte si společný noční let nad rozsvícenými městy, nebo let nad vrcholky Alp či na Karlštejn z ptačí perspektivy. Něco takového jste spolu ještě nezažili!

Nebo prostě darujte pilotování letadla své drahé polovičce a pak leťte s ním. To nejtěžší zůstane na něm a vy si užijete pohled z ptačí perspektivy. Ostatně většina lidí pořizuje poukazy na létání spíš jako dárky, čím dál častěji se na letištích pořádají i firemní akce. Ve skupině je celý zážitek ještě větší legrace.

Kde si takový let domluvit?
Nepotřebujete žádné speciální známé, být pilotem na zkoušku může doopravdy každý. Vzlétněte se společností Pilotem na zkoušku, protože u nich to skutečně funguje. Online si objednáte poukaz, dorazíte na vybrané letiště a letíte. Odcházet odsud budete s nepopsatelným blaženým úsměvem. A to je důvod, proč vlastně létání na zkoušku nabízejí.

Zdroj: Mavisys / komerční sdělení

Doporučené

Přidat komentář