Volný čas

Etnosvět představuje: Víkendový brunch „Tutti a Tavola“

Nejcennější okamžiky jsou takové, kdy se sejde celá rodina a tráví spolu čas. Jednou z takových příležitostí může být i tradiční víkendový oběd. A proč ho nespojit s nezapomenutelným gastro zážitkem v nově otevřené vegetariánské restauraci Etnosvět, kde si můžete od 5. prosince každý víkend od 12 do 17 hodin pochutnat na pestré nabídce specialit z celého světa! Součástí restaurace je navíc Centrum kultury Ethnomir, jež si klade za cíl seznamovat lidi s tradicemi jednotlivých národů světa. Pestrý program zaujme jak děti, tak dospělé – herna, workshopy, cestovatelské večery, výstavy, koncerty živé hudby, či etnické festivaly.

Tutti a Tavola
Každý víkend se můžete těšit na jedno ze čtyř menu, které se kompletně obmění po čtvrt roce, podle sezónních potravin a stávajícího menu v restauraci. Čeká vás 7 předkrmů a 7 hlavních jídel, na kterých si zaručeně pochutnáte. Nabídka je pestrá, mezinárodní a různorodá. Dle počtu lidí u stolu budou jídla servírována v odpovídajícím množství. Celé osazenstvo pak bude moci ochutnat všechna jídla. A o to jde, ochutnat co nejvíce jídel a užít si společný oběd a celé odpoledne. Chybět nesmí ani sladká tečka na závěr, pro ni si můžete dojít k připravenému stolu s bohatým výběrem dezertů.
etnosvet_tutti_a_tavola_01
Ochutnávka menu z 1. týdne
Hummus, čerstvá zelenina, olivy, tortilla zapečená s parmezánem

Předkrmy:
Tofu salám se zálivkou vinaigrette, s olivami, rozmarýnem a česnekem
Mix listových salátů s citronem a extra panenským olivovým olejem
Grilovaný lilek a červená paprika s feta sýrem a oreganem
Cherry rajčata s baby mozzarellou a bazalkou
Kuskusový salát s džusem z červené řepy, s mandlovými vločkami, slaným citronem a mátou
Veganský tatarák s chlebovými chipsy
Zelenina marinovaná v oleji

Hlavní chody:
Indické curry s uzeným tempehem a květákem
Basmati rýže se smaženou cibulí, mandlemi a koriandrem
Risotto se špenátem a vlašskými ořechy
Sýrové tortellini, máslo, šalvěj a parmezán
Seitan s houbami v omáčce z červeného vína
Brokolice se sušenými rajčaty
Pokrm dne – dle Šéfkuchaře

Dezertový bufet

Cena
595 Kč na osobu (nezahrnuje nápoje), děti do 6 let zdarma, děti 6 – 12 let sleva 50 %. Centrum kultury Ethnomir – vstup zdarma.
etnosvet_tutti_a_tavola_03
Pozvánka na mikulášskou nadílku
Nestrašte letos děti čertem, vyrobte jim mikulášskou masku! 5. prosince v kulturním centru Ethnomir dostane každý malý Mikuláš nadílku. Od 15 do 17 hodin se můžete spolu s dětmi zaposlouchat do pohádek Malý Mikuláš a jeho průšvihy (René Goscinny, Jean Jacques Sempe) a Vánoční příběhy (Astrid Lindgrenová), které přečte herečka Pavlína Kafková.

Kde nás najdete
Legerova 40, Praha 2, rezervace: + 420 226 203 880 nebo +420 602 503 103. Pro návštěvníky Etnosvěta parkování před restaurací zdarma!

Tak hurá – všichni ke stolu!

Více informací najdete na www.etnosvet.cz

zdroj: Etnosvět / komerční sdělení

Doporučené

Přidat komentář