Vánoční tipy

Jak originálně zabalit vánoční dárek?

Vánoce se blíží. A s nimi i nepsaná povinnost obdarovat blízké dárky. Ty je navíc vhodné nějak originálně zabalit. A to pro spoustu lidí může být problém. Tak vám s ním trochu pomůžeme.

Balení dárků spousta lidí podceňuje. To je přitom náramná škoda. To čekání a vzrušení spojené s rozbalováním dárků totiž bývá vzrušivější než překvapení z dárku samotného.

Jak originálně zabalit vánoční dárek?
Spousta lidí s balením dárků nemá žádné zkušenosti. V lepším případě si jej nechá zabalit v obchodě, nebo si s balením nedělá těžkou hlavu. Zabalí je tak halabala, vloží do igelitky, nebo je nezabalí vůbec. A to je opravdu škoda. Takový dárek pak ztrácí svou hodnotu, nezávisle na tom, kolik dárce stál. Nejde zkrátka jen o dárek samotný, nýbrž i o jeho prezentaci. Je to v podstatě stejné jako s jídlem. Na jakém si více pochutnáte? Na tom, které zhltnete z krabičky na lavičce v parku, nebo na tom perfektně naservírovaném v restauraci?

Klasický balicí papír
Nejjednodušší je dárek zabalit do klasického vánočního papíru. Ale ne jen tak obyčejně. Papír stačí trošku jinak poskládat a hned bude dárek vypadat originálněji. Spoustu způsobů, jak zabalit dárek do vánočního balicího papíru, najdete na internetu. Instruktážní videa jsou velmi názorná a dárek s jejich pomocí zabalí i ten největší nešika. Existují ale i velmi sofistikované metody. Nejkrásněji dárky balí Japonci. Některé způsoby jsou jednoduché, jiné už vyžadují notnou dávku zručnosti a skládacích dovedností. Výsledek v podobě dárku s ornamenty a kapsičkami pak ale rozhodně stojí za to.

Originální papírové krabice
Nemáte-li na ruční balení dárků čas, tak vsaďte na papírové krabice. Ty jsou dnes k sehnání v různých rozměrech a tvarech. K dispozici máte krabice klasické, na knihy, víno či tubusy. Balení krabice do vánočního balicího papíru je pak mnohem snazší. Balicí papír pak stačí jen zalepit, ovázat mašlí a originálně zabalený dárek bude na světě.

Papírové tašky
Řešením však jsou i papírové tašky. I ty jsou k mání v různých barvách, tvarech a velikostech. Na e-shopu obalykredo.cz jsou k sehnání klasické bílé, hnědé i velmi luxusní tašky vyrobené z křídového papíru s gramáží 170 g/m2 a se speciální matnou barevnou povrchovou úpravu. Tašky červené, černé, stříbrné, zelené. Se zpevněným dnem a uchy u kroucené šňůry stejné barvy.

Vánoční papírové tašky
V nabídce ale najdete i velmi originální vánoční tašky. Jednobarevné (zlaté a stříbrné) i s typickými vánočními motivy. Kouzelná je papírová taška s tučňáky, sněhuláky, sáněmi či s obrázkem vánočního stromečku.

Dárkové tašky na víno
V nabídce ale najdete i tašky speciální. Plánujete blízkého obdarovat lahví vína? Pak investujte do originální dárkové tašky na víno. Ty se vyrábějí z obzvláště pevného kartonového papíru s vysokou nosností. Tašky jsou navíc opatřeny bočními sklady a zpevněným dnem. Vybaveny jsou elegantní šňůrkou a samozřejmě jim nechybí jemný potisk. Po opakovaném použití je můžete jednoduše vhodit do kontejneru na papír a poslat je k recyklaci. Na zmíněném e-shopu obalykredo.cz jsou k dispozici papírové tašky na víno černé, zelené a červené.

Jak dárek ozvláštnit?
Balení dárku samozřejmě nemusí končit jeho vložením do krabice či tašky. Chcete-li být ještě více originální, zasuňte za mašli třeba smrkovou větvičku. V tom případě ale zvolte spíše tlumenější barvu papíru a mašli z nějakého přírodního materiálu. Větvička pak lépe vynikne. Pokud balíte dárek pro děti, místo větvičky můžete použít nějakou sladkost, třeba lízátko. Dárek ale můžete také polepit různými knoflíčky, samolepkami, dřevěnými figurkami či tvary z filcu. Fantazii se zkrátka meze nekladou.

Zdroj: Obaly KREDO / komerční sdělení

Doporučené

Přidat komentář