Sport

Jak se obléci na cyklistiku

Venku se rapidně oteplilo a doslova jarní počasí láká k tomu vytáhnout z garáže či sklepa kolo a jet se projet někam do přírody. Než se však vydáte na samotnou projížďku, tak se ujistěte, že máte vhodnou výbavu na kolo. I v případě, že se cyklistice věnujete pouze rekreačně, je důležité nezapomínat na kvalitní sportovní oblečení. Vývoj v oblasti sportovní a funkční módy jde neustále kupředu a trh nabízí oblečení, které je lehké, vzdušné, a hlavně výborně odvádí pot.

Kvalitní funkční prádlo
Pokud zrovna neprovozujete vrcholovou cyklistiku, tak vás bude určitě zajímat oblečení, které splňuje sportovní účely, ale zároveň i nároky na pohodlí a design. Základním pravidlem je nepodcenit tzv. 1 vrstvu neboli funkční prádlo. Když se zapotíme během stoupání, funkční prádlo nám bude odvádět pot do další vrstvy a nebude nám díky tomu při sjezdech zima. Cyklistické funkční prádlo je  velmi důležitým doplňkem pro každého, kdo rád jezdí na kole, není určeno jen pro výkonnostní sportovce, ale i pro běžné vyznavače cykloturistiky a cyklistiky.„Při výběru dbejte i na střih funkčního prádla. Dejte přednost spíše modelům se speciálním střihem určeným přímo na cyklistiku. Tričko by mělo mít prodlouženou spodní část zad a kalhoty by měly být opatřeny windstopperem v přední části kvůli ochraně proti nepříznivým podmínkám a silnému větru“ vysvětluje zástupce společnosti Craft, Petr Vavrys.
craft_cyklistika_02
Triko, dres, kalhoty (sukně)
Základem je cyklistické prodyšné triko, které z těla odvádí vlhkost, dobře schne a udržuje správné mikroklima. Obvykle se doporučuje i kombinace funkčního trička ze speciálního materiálu a dresu. Kalhoty by měly být vybaveny antibakteriální vložkou, která má tu vlastnost, že změkčuje posed. Pro mnohé ženy bude možná novinkou cyklistická sukně, která je komfortní a v kombinaci s dresem vypadá velice šik. Možná si v tuto chvíli říkáte, že si nedovedete představit jízdu na kole v sukni a že to musí být nesmírně nepohodlné. Ale opak je pravdou. Volná sukně má všité tzv. vnitřní kalhoty, ty se vyznačují elasticitou zajišťující svobodu pohybu.

Craft Glow dres s krátkým rukávem
Dres má chladivé schopnosti, což ocení cyklista hlavně při velké zátěži a námaze. Pro vysokou ochranu je výrazně reflexně ošetřen.

Dámská sukně Craft Free
Dámská cyklistická sukně na kolo zaujme všechny ženy, které si chtějí i při sportu zachovat svou ženskost. Sukně je z prodyšného materiálu a má v sobě ukryté odnímatelné boxerky se speciální cyklovložkou.
craft_cyklistika_04
Nezbytné doplňky
Příslušenství na kolo rozhodně nekončí u cyklistického dresu a kalhot. Doslova nezbytnými se pro vás stanou doplňky v podobě helmy, rukavic a návleků na ruce a nohy. Speciální rukavice ochrání ruce při úrazech a otlacích, proto bychom na ně neměli zapomínat ani v létě. Návleky na ruce a na nohy udělají službu zejména při nečekaných teplotních změnách a nevlídném počasí.Výborně totiž chrání proti dešti, větru a chladu. Díky jejich malým rozměrům a velmi dobré skladnosti je bez potíží můžete vozit s sebou na kolo a v případě potřeby okamžitě použít.

Cyklistické rukavice Craft Tech
Cyklistické rukavice jsou na kolo nezbytným doplňkem, který vaše ruce bezpečně ochrání.
craft_cyklistika_03
Zůstaňte trendy i na kole
I ve sportovním oblečení se můžete cítit skvěle. Stačí si jen vybrat z široké škály produktů. Možností a variant máte opravdu mnoho. A pokud si dáte s výběrem alespoň trochu záležet, tak si můžete vytvořit dokonale sladěný outfit, ve kterém vás jen tak někdo nepřehlédne. Pohrát si můžete s i drobnostmi, jako jsou např. rukavice. Ty dnes již seženete v nejrůznějších barvách a s nápaditými motivy. Kromě ochrany vám poslouží jako nepostradatelný kousek při vyjížďkách za dobrodružstvím.

zdroj: Craft / komerční sdělení

Doporučené

Přidat komentář