Profíci radí

Jak se rozmluvit anglicky

Učíte se anglicky několik let, ale mluvení vám stále dělá potíže? Nejste v tom sami, tento problém trápí většinu českých studentů. Připravili jsme si pro vás několik tipů, které vám pomohou tento problém překonat.

Vhodný kurz je základ
Správně zvolený kurz a zkušený lektor jsou zárukou úspěchu. Pokud chodíte někam, kde se jen drtíte gramatiku, mluvení vám samo od sebe nepůjde.

V případě, že se chcete zaměřit především na mluvení, bude pro vás nejvhodnější individuální výuka angličtiny. Budete mít dostatečný prostor mluvit, navíc také dostanete zpětnou vazbu od zkušeného lektora. Kromě toho si výuku můžete uzpůsobit podle sebe, což u klasického kurzu není možné.

Nový jazyk se nenaučíte ze dne na den. Pokud to s jazykem myslíte opravdu vážně, pouhé docházení na kurzy nestačí. Ideální je výuku nenásilně začlenit do každodenní rutiny. Tady je několik tipů, jak toho dosáhnout.

Využijte čas efektivně
Každý z nás musí vykonávat monotónní práce – například úklid, či mytí nádobí… Proč toho nevyužít ve svůj prospěch? Při takových činnostech si můžete pouštět kulisu v angličtině.

Existuje velké množství možností – podcasty, videa na YouTube, televize, rádio, písničky… Zní to jako drobnost, ale může to být hodně užitečné. Díky poslechu budete nasávat nové fráze, které se vám jako zázrakem vybaví při mluvení.

Najděte si partnera
Ve dvou se to lépe táhne, to je známá věc. Při procvičování mluvení je to dokonce nezbytné. Ideální možností je najít si rodilého mluvčího, se kterým budete pravidelně konverzovat. V současné době jsou populární takzvané „language exchange“ – takováto jazyková výměna je prospěšná pro oba zúčastněné.

Pokud žijete v menším městě, může být těžší najít si takového partnera. Nezoufejte, existují i jiné možnosti. Anglicky se můžete bavit i s českými kamarády. Stačí se domluvit, že se budete bavit pouze anglicky. V tomto případě je asi nejtěžší nesklouznout do rodné češtiny.

Vnitřní monolog
Nemáte ve svém okolí nikoho, kdo by s vámi chtěl procvičovat? Nevadí, je tu i další možnost. Asi každý člověk si v hlavě přehrává, co musí udělat a tak podobně. Proč nezkusit přepnout tyto myšlenky do angličtiny? Tímto jednoduchým cvičením si procvičíte tvorbu anglických vět. Schopnost přemýšlet v angličtina je velice užitečná, při mluvení se vám jistě bude hodit.

Zdroj: Presto (foto: Unsplash) / komerční sdělení

Doporučené

1 komentář

Přidat komentář