Hubnutí

Jak si udržet štíhlou linii i po prázdninách

Léto sebou přináší mnoho výhod pro vaši linii – trávíte více času venku na čerstvém vzduchu, máte větší chuť jít na procházku nebo se věnovat jiným fyzickým aktivitám, čerstvé ovoce je na každém rohu a vyšší teploty zajišťují, že jíte nejen méně, ale také nemáte chuť na příliš hutná jídla. To spolu s opálenou pokožkou a sluncem vyhřátou náladou rozhodně podporuje pocit, že jste v lepší formě, štíhlejší a krásnější.

Léto nám ale končí a spolu s podzimem přichází nejen méně slunce a kratší dny, ale také starost, jak si svou přes léto nabytou linii udržet. Dnes vám přinášíme pár tipů jak na to.

Nový rytmus
Podle expertů trvá lidskému tělu asi 30 dní, než se přizpůsobí novému režimu. Proto je měsíc září tak důležitý pro postupnou přípravu na podzimní a zimní měsíce, přizpůsobení se novému rytmu a vytvoření návyků, které vás budou provázet příštího půl roku.

Pohyb kdekoli
Vzhledem k tomu, že teď trávíte více času v kanceláři a máte méně času na sport, zkuste být i na pracovišti více v pohybu. Pokud máte sedavé zaměstnání, zkuste některé pracovní úkony dělat ve stoje. Poradit se s kolegou během procházky po budově, namísto sezení v kanceláři, také zvýší aktivitu. Nejezděte výtahem, zkuste schody. Pokud je to možné, na schůzky choďte alespoň částečně pěšky, cestu z práce si můžete také dát z části jako procházku.
linie_po_dovolene_02
Pijte hodně tekutin
I když větší ztráty tekutin pro vaše tělo přijdou až s prvním mrazem, nižší teploty i tak snižují pocit žízně a tak na podzim většina lidí méně pije. Zkuste udržet příjem tekutin na letní úrovni, v zimě se vám to bude hodit.

Lehká jídla
Tuky jsou důležité pro termoregulaci našeho těla, takže je logické, že vaše tělo jich začne postupně vyžadovat víc. Zkuste udržet letní lehkost vašeho jídelníčku, a když se vám to úplně nepodaří, tak alespoň vyměnit ty nezdravé tuky za zdravé a jíst například více ryb a ořechů.

Z venku dovnitř
Snažte se maximum svých oblíbených sportovních aktivit přesunout z venku dovnitř. I když vám počasí ještě nějakou dobu umožní běhání, jízdu na kole a jiné aktivity venku, pokud s přechodem dovnitř začnete už teď, nebude ta změna za pár měsíců tak tvrdá. Navíc, pokud nejste otužilec, s plaváním v bazénu namísto moře nebo jezera musíte začít, ať chcete nebo nechcete.

text: redakce / foto: dreamstime

Doporučené

Přidat komentář