Profíci radí

Jak vybrat zdravotní polštář

Výběr správného polštáře je stejně důležitý, jako výběr správné zdravotní matrace a správně zvolená kombinace matrace a polštáře tvoří funkční celek. Nemá cenu investovat do kvalitní zdravotní matrace, aniž bychom vybrali kvalitní zdravotní polštář. Platí to i obráceně, pokud nemáte zdravotní matraci, investice do kvalitního zdravotního polštáře je zbytečná, od bolestí krční páteře a bolestí hlavy Vás samotný polštář nezachrání.

Úkolem těchto polštářů je vyplnit to prázdné místo pod krkem, v poloze na boku srovnat páteř do roviny a v poloze na zádech podepřít krční páteř v jejím přirozeném zakřivení tak, aby hlava nebyla v nechtěném záklonu, nebo předklonu.

Nejvhodnějším materiálem, z kterého je vyrobeno jádro polštáře, je paměťová pěna, která nevytváří dekubity, neboli zpětný tlak, velmi citlivě podepře a doslova obteče krční páteř, bez zbytečného zpětného tlaku.

Na výběr jsou dva druhy – anatomický a standardní tvar.

1. Anatomický tvar lépe vyplní a podepře krční páteř a má dvě strany použití, nižší strana je pro spací polohu na zádech a vyšší strana pro spaní na boku.
2. Klasický standardní tvar je sice univerzální a pro všechny spací polohy, ale nepodepře tak dokonale, jako anatomický. Je určen pro ty, kteří se obávají, že by si na anatomický tvar nezvykly.

Polštáře z naší nabídky mají stejný tvar, ale liší se pouze tuhostí, z ohledem za citlivost krční páteře doporučujeme vybírat nejměkčí polštáře, které vytvarují, ale zpětně netlačí na krční páteř, mezi měkké polštáře patří ICE GEL (standartní a anatomický) tato paměťová pěna obsahuje integrovaný gel, který velmi lehce a příjemně chladí, a druhým měkkých polštářem je TOSCANA s perforovanou pěnou pro lepší odvod vzduchu, o něco tužší je Visco Yoga se skvělou technologií HydroPUR yogaDrops a Relax ze Speciální odolné studené pěny s dokonalou prodyšností a paměťový efekt pomalého vracení připomínající paměťové pěny.

Posledním je středně tuhý polštář z paměťové pěny VISCO SENSEO.

Doporučujeme si polštář vyzkoušet na některé z našich prodejen spíme.cz a když už si ho půjdete vyzkoušet, tak ho zkoušejte na matraci, která bude mít podobnou tuhost jako ta, kterou máte doma. Polštář mějte pouze pod hlavou a krkem, ne pod rameny a zády, zkoušejte ho tak, abyste na krku neměli přebytečné oblečení, jako je šála, rolák, nebo kapuce od mikiny. Ideální je polštář zkoušet v té poloze, v které nejčastěji spíte a délka zkoušení by měla být 3-5 minut.

Zdroj: Postelia s.r.o. / komerční sdělení

Doporučené

Přidat komentář