Hubnutí

Jak zhubnout po Vánocích? Pomůžou moderní technologie

Hubnutí je oblíbeným novoročním tématem. O Vánocích se máme většinou velmi dobře. Lenošíme, dopřáváme si nezdravá jídla a cukroví. Také se setkáváme s přáteli a rodinou. Odmítat nabízené pohoštění by přece bylo neslušné. A tak si poslušně necháváme plnit talíře bramborovým salátem plným majonézy, chválíme povedené vanilkové rohlíčky, popíjíme vaječný koňak a konverzaci prokládáme uzobáváním všech dvaceti druhů plněného cukroví. Po tomto vánočním kalorickém maratonu se většina z nás nestačí divit číslům na displeji osobní váhy.

Není to jen o tělesných proporcích
Pokud nemáme samy ze sebe radost při pohledu na své tělo, trpí také naše duše. Respektive naše psychika. Správné vnímání vlastního těla je velmi důležité pro prožívání pocitů štěstí a pohody. Když se ve vlastním těle z nějakého důvodu necítíme dobře, narušuje to náš vztah se sebou samými. A na to samozřejmě reaguje také okolí. Jsme uvažující a myslící bytosti, které vnějším chováním odrážejí svá vnitřní rozpoložení. Pokud se trápíme větším bříškem nebo nevzhledným podbradkem, je to na našem chování prostě znát. Ostatní lidé potom zrcadlí to, co samy cítíme. Nemusí si hned všimnout širokých stehen nebo faldíků na břiše. Ale vnímají to, jak my vnímáte samy sebe.

Jak ven z bludného kruhu
Nízké sebevědomí často vede k pokračování v nezdravém životním stylu. Jakožto lidé žijící v moderním světě plném sladkých lákadel totiž máme tendenci špatnou náladu zajídat. Takže když se necítíme dobře ve svém těle, zůstaneme raději doma a dáme si nějakou tu nezdravou dobrůtku. A kruh se uzavírá.

Naštěstí existují cesty, kterými můžeme nezdravé návyky překonat. Jednou z těchto cest je zvýšená fyzická aktivita a dietní opatření. Ostatně právě novoroční období takovýmto změnám přeje. Lidé si rádi dávají ušlechtilá novoroční předsevzetí. Často ovšem ve své snaze selhávají. Důvodem bývá především nedostatek sebedisciplíny nebo nerealistická očekávání následovaná rychlým vyprcháním prvotního nadšení. Změna životního stylu je opravdu velkým krokem, který si žádá velkou odvahu a vytrvalost. Potom může nést kýžené výsledky. A jsme opět u psychiky. Nevzdat se, i když úspěchy budou třeba přicházet pomalu. A potom je tady také něco, co můžeme udělat pro svůj dobrý pocit hned teď.

Tam, kde dieta nestačí
Je to kombinace velmi silného motivačního faktoru, okamžitého zvýšení sebevědomí a trvalého zbavení se tukových buněk. Řeč je o liposukci. Když se řekne liposukce, většina z nás si asi vybaví poměrně drastické záběry z operačního sálu a také tělo plné modřin po zákroku. Věděli jste, že už existují i mnohem šetrnější metody liposukce?

Laserová liposukce je opravdu velmi šetrnou metodou, která vás během chvilky zbaví tuku v problémových partiích. Pokud vás tedy trápí nadměrné usazování tuku v oblasti břicha, stehen, spodní strany paží nebo třeba v podbradku, laserová liposukce může váš problém rychle vyřešit. Estetická dermatologie Dermaestet v Brně umí efektivně řešit formování postavy právě touto šetrnou technologií.
liposukce2
Jak vlastně takový zákrok probíhá? Nemusíte se bát zvýšené zátěže pro organismus. Využívá se pouze lokální anestezie. Díky tomu je zákrok bezbolestný. Samotné kanyly mají šířku pouhých 1,5 mm a provedené mikrořezy se samy zacelí během 24 hodin. Rekonvalescence je celkově velmi krátká. Ihned po ošetření odcházíte domů a už druhý den se můžete věnovat běžným denním činnostem. Laserové ošetření má také hojivé účinky, které ocení především vaše pokožka. Už při samotné proceduře dochází ke stažení kůže. Ta se přirozeně poté rychle hojí, zůstává pevná a nepoškozená. Tento efekt navíc pomáhá dodat pevnost ošetřované partii. Výsledkem tedy nebude povislá kůže. Tato charakteristika u klasické liposukce rozhodně nebývá pravidlem. U laserové liposukce také nedochází k poškození nervových zakončení a cév. Své tělo tak uvidíte v celé nové kráse opravdu velmi brzy po zákroku.

Srovnání metod liposukce
klasická liposukce laserová liposukce
doba ošetření 1-2 hodiny 2-3 hodiny
typ anestezie lokální nebo celková lokální
doba rekonvalescence až 8 týdnů 24 hodin
pooperační pobyt na klinice ano (v případě celkové anestezie) ne

 Zdroj: DERMAESTET s.r.o. / komerční sdělení

 

Doporučené

Přidat komentář