Vztahy

Když se vám partner nevěnuje

Partner se vám nevěnuje, je zabrán do práce a nic ho od ní nedostane? Nezoufejte, právě nastal čas na rozmazlování sama sebe. Čas, který můžete věnovat jenom sobě, svým potřebám, zájmům, nákupům. Na světě je tolik věcí, které můžete dělat sama…

Jděte do kina
Všechny to známe. Chceme jít s partnerem do kina a nastává problém – jaký vybrat film, zda koupit nebo nekoupit popcorn, jestli jít odpoledne nebo večer. Máte jedinečnou šanci zvolit si film, který chcete už dlouho vidět, ale partner by se u něj zaručeně nudil, i čas, který vyhovuje vám. Nemusíte dělat kompromisy.

Dopřejte si den krásy, nechte se hýčkat
Díváte se občas na svou pleť, vlasy, nehty a říkáte si „Musím zajít ke kosmetičce, kadeřnici, manikérce, vypadám hrozně“? Tak teď je ten pravý čas. Toto jsou místa, kam sebou partnera rozhodně nevoďte, tento čas si vyhraďte pro sebe. Nejen, že budete dobře vypadat a dobře se cítit, ale třeba právě nová image přiměje vašeho partnera, aby se vám více věnoval.

„Vezměte se na oběd“
Ani návštěva restaurace nebo kavárny nemusí být partnerskou záležitostí. Nechce-li se vám jít ani s kamarádkou, jděte klidně sama. Dejte si dobré jídlo, které by se vám doma dělat nechtělo, nebo ho partner nemá rád, takže ho nevaříte z tohoto důvodu. Případně si sedněte do nějaké dobré kavárny, dopřejte si lahodnou kávu, kterou se vám doma udělat nepodaří, a třeba si plánujte aktivity na další dny nebo si sebou vezměte svou oblíbenou knížku, časopis.
sama_nakupy
Jděte nakupovat
Projděte si v klidu uličky, kde jsou vaše oblíbené obchody, aniž byste se musela ohlížet na partnera, který nechápe, že „je nutné“ podívat se do každého z nich, vyzkoušet si patery džíny a čtvery boty, případně se ještě vrátit do toho prvního, neboť právě tam vám kalhoty padly nejlépe.

Jděte na procházku
Ani chvíle pouze se svými myšlenkami vám neuškodí. Utřiďte si myšlenky. Zamyslete se nad tím, co chcete od života, od práce, od partnera nebo rodiny. Sledujte ostatní lidi nebo přírodu. Sólo výlet vám to umožní, bez rozptylování se partnerem. Jděte pomalu, rychle, odpočívejte cestou…jste sama, můžete si zvolit tempo, které vám vyhovuje.

Dopřejte si dlouhou koupel
Napusťte si vanu horké vody a přidejte do ní svou oblíbenou vůni nebo mořskou sůl. Čtěte si, nebo zhasněte světlo, rozsviťte si pár svíček a nemyslete na nic. Po koupeli se budete cítit jako znovuzrozená, vůně silic vás uklidní, navodí tělesnou a duševní pohodu a přivodí klidný, bezstarostný spánek.

text: redakce / foto: bigstock, pixmac

Doporučené

Přidat komentář