Zábava/Kultura

Knihománie – měsíc plný knih přináší 22 knižních novinek

Čtrnáct tuzemských nakladatelů a 22 novinek, které patří k tomu nejzajímavějšímu, co se chystá na podzimní knižní sezonu. Dvanáct z nových titulů je původní česká tvorba. Zahrnuje mimo jiné novou knihu Marka Ebena, autobiografii Sáry Saudkové nebo pokračování Deníčku moderního fotra. Zahraniční literaturu zastupují bestsellery od Haruki Murakamiho, Jussi Adler-Olsena, Alexandry Potter nebo Johna Greena. Vedle sebe se tak představují thrillery, biografie, romány pro ženy, kuchařky, knihy pro děti i antistresové omalovánky. K nákupu každého z 22 titulů čtenáři dostanou jako dárek knihu křížovek a těšit se mohou také na autogramiády autorů.

„Knihománie se letos koná již popáté. Jsme rádi, že se stala tradicí a je očekávaným pilířem předvánoční knižní sezóny. Pro čtenáře je vítaným pomocníkem a zájem nakladatelů i knihkupců o účast v ní stále roste. Uvádí na trh 22 silných titulů, přičemž hned 12 z nich má letos předního českého autora,“ říká Josef Pulchart, obchodní ředitel společnosti Euromedia Group, která Knihománii pořádá.

Novinky Knihománie 2015 jsou pultech knihkupectví od 22. října. Do 22. listopadu ke každé z nich knihkupec zapojený do projektu zdarma přidá knihu 300 švédských křížovek + 50 osmisměrek. Vedle toho jsou u většiny zúčastněných knihkupců připraveny slevové kupony. Se všemi doporučovanými tituly Knihománie se čtenáři mohou seznámit ve speciální brožuře, kterou jim zdarma poskytne jejich knihkupec nebo na webu knihomanie.cz.

Knihománie je projekt zaměřený na podporu prodeje knih na českém trhu. Inicioval ho přední český nakladatel a distributor Euromedia Group. První ročník proběhl na jaře roku 2012 a úspěšně se opakoval i na podzim roku 2012, 2013 a 2014. V letošním roce probíhá Knihománie již popáté. Více informací na www.knihomanie.cz.

V rámci Knihománie 2015 vychází tyto tituly:

Marek Eben: Marek Eben a hosté Na plovárně (Práh)
Oblíbený moderátor zpovídá 23 osobností z řad umělců, vědců, sportovců, ochránců přírody, historiků a válečných veteránů. Objevte, co úžasného dokázali lidé téměř neznámí a jakou tichou radost či bolest v sobě nosí lidé velmi známí. Petr Šabach, Geraldine Chaplinová, Petr Janda, Vavřinec Hradilek, Jakub Vágner, Robert Kvaček a mnoho dalších osobností v celobarevné dárkové knize plné příběhů, myšlenek i fotografií.

František Ringo Čech: Generace Beatles 2 (Ikar)
František Ringo Čech oslavil sedmdesátku a k narozeninám si nadělil druhou memoárovou knihu. Čtenáře opět pobaví koláž satirických komentářů, dopisů, vzpomínek a rozhovorů z hudebního, divadelního a televizního světa i ryze soukromé a osobité postřehy.
knihomanie_2015_02
Karel Felt: Kanonýr LAFI (Gutenberg)
Fotbalový kanonýr z jihu Čech má na svém kontě již přes 900 gólů. S neuvěřitelnou lehkostí se zbavuje obránců a dává góly, o kterých se vypráví týdny i měsíce. Svými sportovními výkony, ale i vystupováním mimo hřiště, může být vzorem pro každého malého kluka.

Sára Saudková: Ta zrzavá (Mladá fronta)
Autorka píše z pohledu malého dítěte, dospívající vzdorovité holky, zamilované ženské, která vstupuje do světa mužů a nestačí se divit. Osudové setkání s Mužem, mateřství bez obvyklých sladkých přívlastků a blížící se tragédie, ke které se nezvratně schyluje. Anebo ne?

Roman Vaněk: Jídlo s. r. o. (Prakul) – vše o tajuplném vzniku potravin krok za krokem
Kniha boří některé mýty a díky moderním technologiím v mobilních telefonech zároveň zdarma zprostředkovává dobrodružnou cestu výroby nejen stovkami barevných fotografií, ale i krátkými filmy! Školáci tak budou moci během výuky legálně vytáhnout z aktovek své „chytré“ telefony a nechat se filmově přenést do světa výroby. Kniha se tak může stát výbornou učební pomůckou nejen pro malé, ale i velké čtenáře.

Roman Vaněk: Pražská kuchařka (Prakul)
Díky zachycení pomyslného zlomku času by tato „kuchařka“ fotografií, příběhů a receptů měla ukázat současnému širokému okolí i těm, kteří přijdou po nás, jak lidé v určité době pracovali, jak smýšleli, jak vypadali, co vařili. Téměř 700 stran, 700 fotografií, 90 příběhů, 50 receptů restaurací včetně jídelních lístků významných státních návštěv a receptů pokrmů z Pražského hradu nabízí tato kniha poprvé široké veřejnosti.
knihomanie_2015_03
Zdeněk Pohlreich: Moje domácí kuchyně (Sevruga)
Nejčastější otázka, kterou Zdeněk Pohlreich dostává, zní, jestli doma vaří. „Ano, vařím a rád, i když jako každý mám několik jídel, která vařím pořád dokola.“ Ta nejoblíbenější předkládá v nové kuchařce. Nechá vás nahlédnout nejen pod pokličku, ale i do svého soukromí. Součástí knihy je obrázkový obsah s QR kódem pro snadné načtení nákupního seznamu chytrým telefonem.

Jenean Morrisonová: 2x Antistresové omalovánky s pastelkami (Ikar)
Připojte se i vy k celosvětovému fenoménu! Nádherné obrazce světoznámé umělkyně můžete vybarvovat celé hodiny. Vámi zvolené barevné kombinace budou navíc vždy jedinečným originálem. Překrásné motivy si můžete vybarvit přiloženými pastelkami – není tedy nutné na nic čekat, stačí jen otevřít omalovánky a začít!

Haruki Murakami: Muži, kteří nemají ženy (Odeon)
Sedm povídek sbírky spojuje téma osamění mužů. Murakami vykreslil trápení hrdinů s jejich osudovými láskami v různém věku a postavení. Všichni se nacházejí v rozličných životních situacích, ale všichni jsou nějak poznamenaní duchem ztracených žen…
knihomanie_2015_04
Jussi Adler-Olsen: Nesmírný (Host)
Oddělení Q se pod velkým tlakem vrací k sedm­náct let starému a mimořádně tragickému případu dopravní nehody, při níž byla mladá dívka vymrštěna vysoko do větví stromu. Střízlivě uvažující Carl tentokrát čelí velice záhadnému protivníkovi.

J. Rollins, R. Cantrellová: Pekelná krev (BB Art)
Po celém světě roste počet vražedných útoků na nevinné lidi. Archeoložka Erin Grangerová i její společníci voják Jordan Stone a kněz Rhun Korza musí rozluštit, co po nich žádá Krvavé evangelium, a následně příkaz splnit, jinak se pekelná brána otevře.

Paula Hawkins: Dívka ve vlaku (Ikar)
Kniha roku 2015 – thriller trhající rekordy v rychlosti prodeje. Rachel dojíždí ranním vlakem do Londýna. Den co den se jí naskýtá letmý pohled do soukromí mladého páru. Postupem času Rachel začíná mít pocit, že ty dva lidi zná. Dá jim dokonce jména: Jason a Jess. Jednoho dne však zahlédne něco, co ji šokuje. Stačí pouhá minuta, než se dá vlak zase do pohybu, a náhle je všechno jinak…
knihomanie_2015_05
Dominik Landsman: Deníček moderního fotra 2 (Ikar)
Pokračování nyní už kultovního Deníčku moderního fotra. Nemilosrdný a až brutálně upřímný humor je vlastní i druhému dílu, v němž se z miminka Čeňka stává velice neposedné dítě. Čeněk už chodí (běhá), mluví (má jediné slovo na všechno) a především neunavitelně přemýšlí, čím by svého fotra konečně dostal do blázince.

Táňa Keleová­‑Vasilková: Co to bude? (Noxi)
Novinka nejprodávanější slovenské autorky. Jana pracuje v kadeřnictví, její dcera Zorka ve vedlejším kosmetickém salonu. Žijí ve světě bez mužů. Po náhlém úmrtí mladší sestry Marie si Jana k sobě nastěhuje švagra a malou Sáru, svoji milovanou neteř. Život mámy a dcery se tím od základu změní…

Magda Váňová: Herečka (Šulc-Švarc)
Román vtáhne čtenáře do vzrušujícího života herečky Žofie Beladové. Největší štěstí našla v lidech, které měla ráda, přestože se v nich i zklamala. Něco se v jejím životě protichůdně opakuje, ale vše doopravdy prožité se nikdy nezmění.
knihomanie_2015_06
Jojo Moyesová: Dívka, již jsi tu zanechal (Ikar)
Autorka bestsellerů Než jsem tě poznala a Poslední dopis od tvé lásky přichází s příběhem dvou žen žijících v různých stoletích, ale shodně bojujících za to, co milují nejvíce. Dechberoucí příběh lásky, ztráty a obětí vás zasáhne přímo do srdce.

Alexandra Potter: Tentokrát to bude jinak (Kristián)
Znáte nejnovější recept Alexandry Potter na zlomené srdce? Až budou na Silvestra hodiny odbíjet půlnoc, hodíte do ohně všechno, co vám připomíná ztracenou lásku, a nahlas vyslovíte přání: „Kéž bych ho nikdy nepotkala“. Tess Connellyová jej vyzkoušela na vlastní kůži.

Rebecca Donovanová: Důvod dýchat (Lucka Bohemia)
Emma patří k nejlepším studentům, ale má spoustu starostí. Musí nosit dlouhé rukávy, aby zakryla své modřiny a nikdo tak nezjistil, jak vzdálený je její skutečný život od dokonalosti. Nečekaná láska ji donutí uvědomit si, že i ona je člověk a zaslouží si plnohodnotný život.
knihomanie_2015_07
J. Green, M. Johnsonová, L. Myracleová: Sněží, sněží… (Yoli)
Taková sněhová bouře umí zamíchat i těmi nejlepšími plány – a když k tomu ještě připočtete, čtrnáct roztleskávaček, jedno miniprase a keramickou vesničku pro elfy, bylo by na rozpletení všech těch zmatků v městečku Gracetown skoro zapotřebí nějakého anděla!

Ondřej Sekora: Knížka Ferdy Mravence (Knižní klub)
Ferda si poradí s pracemi všeho druhu: zapřáhne do kočáru pana Hlemýždě, ochočí si zeleného koníka, uspořádá hostinu pro rodinu malých ploštiček, nešťastně se zamiluje a nakonec jen taktak unikne nespravedlivému výprasku a uprchne do světa. Ale Ferda by nebyl Ferda, kdyby si se vším neporadil.

Jiří Žáček, Adolf Born: Z pohádkové postýlky (Šulc-Švarc)
Kniha přenese děti do kouzelného světa pohádek. Jak přesně to v pohádkovém světě vypadá, zachytil ve svých ilustracích Adolf Born, a co všechno se tam děje, vypráví Jiří Žáček. Jeho pohádková řeč je dětem milá. Je blízká fantazii dětských snílků, kteří mají radost, když tajemství a kouzla pomohou, aby všechno dobře dopadlo.
knihomanie_2015_08
L. Štíplová, K. Ladislav, J. Poborák, H. a J. Lamkovi, J. Němeček: Zábavné příběhy Čtyřlístku (Čtyřlístek)
Čtrnáctá souborná kniha Čtyřlístku vám přináší čtrnáct příběhů čtveřice našich kamarádů. Prožijeme s nimi veselá i vtipná dobrodružství v Africe, pod mořskou hladinou, při filmování, na poušti či v miniaturním světě. Všude tam uplatní svoji chytrost, nebojácnost i humor. S naší novou knížkou se rozhodně nudit nebudete.

zdroj: knihomanie.cz / foto: bigstock, knihomanie / komerční sdělení

Doporučené

Přidat komentář