Vztahy

Kompatibilita znamení zvěrokruhu: Blíženci

horoskop_vztahy_blizenci_02
Každé z 12 znamení zvěrokruhu má svá specifika, každé ovlivňují v různých oblastech života různé planety. Dnes se zaměříme na znamení Blíženci.

Blíženci bývají velmi inteligentní a komunikativní. Mají talent plně vyjádřit sami sebe. Mají zájem o všechno, co vyžaduje přemýšlení, rádi se seznamují s novými lidmi, rádi s nimi sdílí své myšlenky a pocity. Jejich největší vášní je učení. Můžou z nich být úspěšní umělci stejně tak, jako třeba sportovci či novináři. Mohlo-li by jim být něco vytýkáno, potom to, že se zajímají o příliš mnoho věcí najednou. Některým lidem tak mohou připadat nestálí, přelétaví. Rozhodně s nimi ale nikdy nebývá nuda.

Blíženci rádi cestují, poznávají nové věci, jsou-li delší dobu na jednom místě, začínají se cítit neklidní. A takového hledají i partnera pro život – partnera plného energie, komunikativního s touhou objevovat. Klidné stáří rozhodně není to, na co se těší.

Jak vycházejí Blíženci s ostatními znameními zvěrokruhu, co se vztahů týká?

Kozoroh: Blíženci a Kozoroh jsou velmi odlišná znamení. Kozoroh používá jasnou strategii, je metodický a je ochoten na všem (projekt, vztah) tvrdě pracovat. Není mu líto času pro dosažení kýženého cíle. Blíženci se můžou stát také velmi úspěšnými v tom, co dělají, ale dosáhnou toho spíš svou zvídavostí, flexibilitou a komunikačními dovednostmi. Na rozdíl od Kozoroha nejsou ochotni pracovat dlouhodobě na něčem, co nepřináší ihned výsledky, spíš se přesunou na jiný projekt, k jinému vztahu. Oba přístupy mohou fungovat, jsou však velmi odlišné a tak nejsou vyloučeny partnerské střety a vyhrocené situace. Kozoroh již od mládí přináší do vztahu konzervativnost a dospělost, Blíženci mu tak mohou připadat jako dospělé děti.

Vodnář: I když jste dvě různé bytosti, můžete zjistit, že vaše základní cíle a vize budoucnosti jsou si hodně podobné. Můžete mít skvělý intelektuální vztah. Máte také potenciál být velmi dobrými přáteli, sdílet zájmy a aktivity, společný čas si vychutnat.

Ryby: Oba jste velmi vnímaví, flexibilní a adaptabilní lidé, plní nápadů. Ryby, více než Blíženci spoléhají na svou intuici a v životě se často řídí svými pocity. Blíženci tak mohou být pro znamení Ryb příliš hektičtí a znervózňující. S trochou tolerance vám ale může být spolu dobře.

Beran: Oba jste aktivní se zájmem o přítomnost spíše, než o minulost a nulovou tolerancí k nudě. Můžete však také sdílet neschopnost držet se věcí (projektů, vztahů) jsou-li problematické. Oba dva si chcete udržet jistou míru nezávislosti. Problémy mohou nastat v komunikaci. Beran se velmi rychle stává netrpělivým, pokud se konverzace rychle neubírá k jádru věci.

Býk: Býk je stabilní, což je vlastnost, kterou Blíženci postrádají. Respektuje bystrost a inteligenci Blíženců, ovšem nechápe jejich neschopnost učinit závazek či vytrvat v některých projektech. Býk je metodický, zatím co Blíženci dokážou rychle přecházet od tématu k tématu – může mezi nimi tedy často docházet ke konfrontacím při potřebě dospět ke společnému důležitému rozhodnutí. Pokud nebudete vzájemně respektovat svoje odlišnosti, budete si překážet.

Blíženci: Oba jste zvědaví, vtipní a upovídaní lidé. Život neberete příliš vážně. Rozmanitost a změny jsou vaším denním chlebem. Stejně tak, jako máte společné zájmy, máte však i společné slabiny – jste okamžitě připraveni vzdát se vztahu, pokud není přesně podle vašich představ, stane-li se náročným nebo obtížným.
horoskop_vztahy_blizenci_03
Rak: Rak je obvykle ten, který se ve vztahu stará o domácí záležitosti a svému nejbližšímu okolí poskytuje emocionální podporu a péči. Je pozorný k pocitům lidí kolem sebe, starostlivý a citlivý. Raci bývají velmi často připoutáni k minulosti – vzpomínkám, místům, přátelům, mohou mít tedy velký problém sžít se s hektickými Blíženci. Přesto vás to k sobě však bude přitahovat.

Lev: Oba jste upřímní, hravý, vtip milující lidé. Problém by mohl nastat zde: Lev bude chtít být nejdůležitější osobou v životě Blíženců a to nemusí každý ocenit. Lev je hrdý, má citlivé ego a nemusí dobře nést nespoutaný život Blíženců.

Panna: Oba jste více racionální než emocionální. Oba rádi mluvíte a ceníte si vtipu toho druhého. Panna je však mnohem praktičtější a opatrnější než Blíženci, ty baví si prostě se životem hrát, užívat si všech jeho podob i s možnými následky. I tak si můžete velmi dobře rozumět a váš vztah může být na celý život.

Váhy: Jste inteligentní, vtipní a komunikativní. Váhy jsou navíc velmi ohleduplné a mají silnou touhu těšit okolí, proto mohou s Blíženci velmi dobře vycházet. V tomto vztahu však není nikdo, kdo by činil důležitá rozhodnutí, která jsou chtě nechtě občas v životě potřebná.

Štír: V celém zvěrokruhu možná nejsou 2 tak odlišná znamení. Štír je velmi emocionální se silnou schopností vnímat okolí – problémy a starostí lidí kolem sebe, do různých situací se noří do hloubky, analyzuje je. Na svém partnerovi velmi lpí a může mít pocit, že ho Blíženci jako partnera neberou příliš vážně. Blížencům se zase může zdát, že je Štír příliš náročný, vyžaduje příliš jejich pozornosti, dusí je v rozletu. Rozdíly mezi vašimi dvěma přístupy k životu mohou být přímo propastné.

Střelec: Blíženci i Střelec jsou zvídaví a spíše neklidní jednotlivci. Váš společný život tak bude velmi aktivní, plný změn a nových výzev. Tyto změny sebou ponesou mnoho vzestupů a pádů, ale celkově váš život velmi obohatí. Střelec je zábavný a zajímavý člověk a to bude Blížence přitahovat. Důležitým spojovatelem mezi vámi bude osobní svoboda, která je pro každého z vás důležitá a kterou si dokážete uchovat i ve společném svazku. V podstatě jste velmi kompatibilní.

Každý člověk má svá specifika, ať už jsou dána znamením, ve kterém se narodil, prostředím, ve kterém žije nebo výchovou. Mnoho lidí věří, že postavení hvězd v den narození může člověka ovlivnit, někteří lidé tomu naopak nevěří vůbec. Ať tak či tak, dejte při výběru partnera zejména na své vlastní pocity a snažte se ho poznat co nejlépe, než s ním spojíte svůj život.

text: redakce / foto: dreamstime

Doporučené

Přidat komentář