Beauty

Kondicionér – marketingový trik nebo opravdová nutnost?

Spousta lidí tvrdí, že jim k mytí vlasů stačí šampon a na kondicionér že nevěří. Nejspíš ještě nenašli ten správný. Kdo jednou zkusil, jaké je mít hřívu ve formě a pořádně vyživenou, už ho z ruky nepustí.

Šampon a kondicionér, to je něco jako Batman a Robin, Ron a Hermiona, Laurel a Hardy nebo micelární voda a hydratační krém. Každý z dvojice umí něco jiného, a právě proto se tak fantasticky doplňují. Šampon odstraňuje nečistoty a „otvírá“ vlasy, kondicionér jim dodává potřebnou péči a uzavírá ji uvnitř každého jednotlivého vlasu. Rozdíl je už v pH. Šampon ho má vyšší, právě proto umí vlasy otevřít a důkladně vyčistit. Běžně se pH šamponů pohybuje od pěti nahoru. Ty, co jsou určené pro extra hloubkové čištění, jako třeba ikonický Shampoo Three® od Paul Mitchell®, dosáhnou i na devítku. Kondicionér naopak nejde nad pH 4,5. Sám sice vlasy nevyčistí, ale po očistném zásahu svého kamaráda je zase uvede do rovnováhy. Je to jako s dobrým jídlem. Ten nejlepší kondicionér nemusí mít dlouhý seznam ingrediencí, stačí pár kvalitních. A hlavně takových, co při mytí nebo po mytí vyrazí přímo do vnitřku vlasů, aby o ně pečovaly.

Pro celodennní péči zkuste klasiku od Paul Mitchell® s všeříkajícím názvem The Conditioner™. Neoplachuje se, vlasu dodá vše, co potřebuje, a zase ho uzavře. Právě v tom je kondicionér díky správnému pH efektivnější než jiné vyživující přípravky. Právě proto byste ho pro „uzavření“ vlasů měli aplikovat i po chvilce strávené s vlasovou kúrou nebo maskou.

A co že kondicionér doopravdy dodá? Tak třeba vláhu, kterou vlasy tak snadno ztrácejí, ať už kvůli suchu, mrazu, klimatizaci nebo odbarvování a barvení. K záchraně nejsou potřeba žádné nekalé praktiky, pomůže i příroda. Tak třeba Paul Mitchell® Instant Moisture® Conditioner k hydrataci používá bambucké máslo; jeho intenzivnější kolega Moisturizing Lather Shampoo® z řady Awapuhi Wild Ginger si zase půjčuje to nejlepší, co může nabídnout havajský divoký zázvor.

Ve stejném kroku může přijít na řadu i výživa. Tu potřebují zvlášť sušší, vlnité nebo kudrnaté vlasy, které občas bez kondicionéru připomínají spíš drátěnku. Právě na jejich zjemnění a uhlazení je expert třeba Spring Loaded® Frizz-Fighting Conditioner. Před opláchnutím ho nechte pár minut působit, aby se všechny cenné látky stihly do vnitřku vlasů přestěhovat.

Ať už používáte produkt, co se vymývá, nebo ten, co ve vlasech zůstává, můžete si být jistí, že je pořádně uzavře. Obalí je zdravou ochrannou vrstvou, takže budou lesklé, hladké, prostě jako z reklamy.
paul_mitchell_kondicioner_02
Že máte vlasy spíš rovné, jemné a lámavé? Že je kondicionér moc zatěžuje? Záleží, jaký si vyberete. Nejlépe po poradě s kadeřníkem nebo kadeřnicí. Nejspíš vám doporučí lehký, ale starostlivý a šikovný přípravek, jako je sprej Lite Detangler®: prostě ho nastříkáte do vlhkých vlasů, rozčešete je jedna báseň, a ještě je skvěle ochráníte.

Zvolíte-li kondicionér, co se vyplachuje, stačí ho použít do délek a nechat ho v nich jen chviličku. Bude tak mít příležitost, aby vlasy uzavřel, a přitom je nezatíží a neunaví. Jen přiměřeně ochrání a pomůže, aby po vyfoukání krásně držely tvar a krok s vaším stylem.

Více informací o produktech najdete na stránkách na www.paulmitchell.cz.

Zdroj: Paul Mitchell® / foto: bigstock, výrobce / komerční sdělení

Doporučené

Přidat komentář