Beauty

Líčení k vodě

Léto se nezadržitelně blíží a mnohá z nás bude zajisté řešit jaký make-up zvolit k vodním radovánkám. Proto Vám přinášíme pár tipů jak na to.

Řasenka a oči
Asi každá z nás si k vodě nanáší alespoň řasenku. Výrobci mají voděodolné řasenky docela zvládnuté a dobře fungující, jenže ona voděodolnost je zajištěna alkoholem – někdy nás tedy může štípat do očí i dobře zvolený produkt. Stačí hned po nanesení na chviličku zavřít oči a alkohol se vypaří. Dobře zvolenou řasenku poznáte i podle toho, že se večer při odličování drolí (to samozřejmě nesmí dělat přes den). Řasy po takto zvoleném produktu tolik netrpí.
liceni_k_vode_01
Co se týče voděodolných linek – spíše bych doporučila ty gelové v kelímku. Fungují nejlépe, jen je potřeba trochu natrénovat jejich nanášení. Navíc, pokud jsou barevné, můžete je nanést jako stíny – stačí je rychle zapracovat kulatým štětcem. Vhodné jsou i voděodolné stíny v tužce, kde platí stejný princip.

Tvář
Zde je nutností postarat se o svou pleť i ochranným krémem. Mnoho produktů sice má i SPF, ale většinou nízký. Pokud chcete být u vody celý den, nebála bych se pod make-up použít faktor 40 +. Zajistíte tím pohodlí i pleti na tváři, která i tak musí být maximálně chráněna. Toto doporučuji i pro případ, že byste šla k vodě nenalíčená. Z voděodolných make-upů bych z mé zkušenosti doporučila Dermacol Make-up cover – velmi hutnou pastu, kterou můžete poté použít i jako korektor, či dle potřeby zvýšit krycí schopnost svého make-upu. Ve vodě drží krásně a navíc je za skvělou cenu. Kdybyste chtěla sáhnout po výrobku top kvality, pak je to z mé strany Estee Lauder – Double wear, který přežije snad úplně vše.
liceni_k_vode_02
Tak hurá k vodě!

text: Marcela Žacová (www.marse-liceni.cz) / foto: bigstock, dreamstime

Doporučené

Přidat komentář