Profíci radí

Máte problém s lupy? Pozvěte si na pomoc výživné oleje

Zažili jste někdy ve svém životě problém s lupy? Pak rozhodně nejste sami. Z nedávného průzkumu vyplynulo, že s nimi někdy bojovalo dokonce 73 % lidí, z toho 41 % v posledních 12 měsících.

Lupy, což jsou vlastně větší kousky odumřelé vlasové pokožky, kterých si většinou všimneme, až když jejich množství překročí určitou velikost nebo počet, můžou mít celou řadu příčin – od přirozeně suché pokožky, stresu, nevyváženého jídelníčku chudého na vitamíny a minerály nebo nevhodné kosmetiky až po vážnější onemocnění.

Suchost, svědění a podráždění jsou známkami toho, že pokožka hlavy není v dobré kondici a že potřebuje pomoci. Tento nedostatek rovnováhy totiž také značně ovlivňuje vaše rostoucí vlasy, takže jsou slabší a poškozené ihned poté, co vyrostou.

42 % dotázaných v nedávném průzkumu uvedlo, že v souvislosti s lupy jim nejvíce vadí bílé šupinky na oblečení a také je obtěžuje suchá pokožka. „Z našeho výzkumu vyplynulo, že problémy s lupy nekončí u pokožky, ale negativně ovlivňují život i v jiných aspektech. Když totiž svědění pokožky začne, je těžké přemýšlet nad něčím jiným či dělat cokoliv jiného,“ komentuje doktorka Rolanda Wilkerson, vědecká pracovnice značky Head & Shoulders společnosti Procter & Gamble.

80 % lidí bojujících s lupy uvedlo, že se jedná o suchou formu této kožní nemoci. V tomto případě je potřeba pečlivě volit vlasovou kosmetiku. Značka Head & Shoulders aktuálně uvádí na trh svoji kolekci šamponů a kondicionérů Head & Shoulders Supreme, které bojují se suchými lupy kombinací obohacujících olejů, které hydratují a vyživují pokožku hlavy.

Pozvěte si na pomoc výživné oleje
Příroda dovede pomoct s mnohými kosmetickými potížemi a nejinak tomu je i u lupů. Které oleje působí preventivně proti lupům nebo je dokonce pomáhají odstranit?

Arganový olej: Arganový olej je známý svým bohatým obsahem živin, jako jsou antioxidanty, vitamín E či esenciální mastné kyseliny. Po staletí je používán ke zlepšení vzhledu a stavu pleti, pokožky, vlasů a nehtů. Všeobecně je také známý pro své schopnosti vyživovat vlasy a pečovat o pokožku hlavy.

Mandlový olej: Tento hydratační a vyživující zázračný olej je odborníky využíván pro své omlazující efekty a vlasovou výživu. Je bohatý na vitamín E, vitamín D a různé minerály, bílkoviny a mastné kyseliny. Mandlový olej má zklidňující účinky a pomáhá znovuobnovit hydratační bariéru pokožky. Je také vhodný pro všechny typy vlasů i pleti.

Kokosový olej: Kokosový olej je známý svými bohatými hydratačními schopnostmi. Účinně pečuje o suchou pokožku a vlasy. Kokosový olej efektivně hydratuje a pomáhá obnovit přirozenou bariéru pokožky, udržovat vlhkost ve vlasech a vyplnit vlasová vlákna. Je také velmi lehký a snadno se vstřebává, aniž by zanechával pokožku či vlasy mastné.

Avokádový olej: Avokádo je velice oblíbené především ke konzumaci. Věděli jste ale, že avokádový olej má také řadu kosmetických benefitů, jako například hydrataci a zjemnění suchých vlasů či pokožky? Nebo také zlepšení vzhledu vlasů a snížení známek stárnutí?

Olivový olej: Olivový olej má mnoho nutričních benefitů, ale je využitelný i mimo kuchyni. Pro své kosmetické benefity je využíván také v produktech určených k péči o pleť a vlasy. Je bohatý na vitamíny a působí jako antioxidant. Olivový olej je ceněný pro své vysoce hydratační schopnosti a prevenci proti stárnutí pleti.

Objevte vyživující recepturu Head & Shoulders Supreme
Inovované složení Head & Shoulders Supreme od společnosti Procter & Gamble je složeno z antioxidantů a ingrediencí inspirovaných péčí o pleť, které společně uklidňují namáhanou pokožku a obnovují její přirozenou a zdravou rovnováhu. Jedná se o účinný prostředek v boji proti lupům, který je šetrný k pokožce hlavy a zanechává vlasy 100% měkké a hydratované bez šupinek.

Kombinace síly aktivní ingredience Piroctone Olamine, mikronutrientů pro péči o vlasy s na míru ušitou směsí vzácných olejů dosahují každodenních vlasových zázraků v kolekci Head & Shoulders Supreme. Produkty pronikají hluboko, zklidňují namáhanou pokožku hlavy a obnovují její přirozenou a zdravou rovnováhu. Spojením pečujících složek dosáhnete nejlepšího možného stavu vaší pokožky hlavy a kvality vlasů.

„Nová kolekce Supreme poskytuje pokožce potřebnou podporu pro růst krásných a zdravých vlasů, které vypadají a cítí se skvěle,” říká doktorka Rolanda Wilkerson, vědecká ředitelka pracovnice značky Head & Shoulders. „Řada klinických testů prokázala, že produkty obnovují rovnováhu pokožky hlavy a efektivně řeší obtíže jako například svědění, suchost či odlupování a dodávají vlasům sílu, zdraví, hydrataci a krásu od kořínků až po konečky.”
kolekce_Head&ShouldersNová kolekce Head & Shoulders Supreme
Vyberte si z pěti různých variant, které nabízejí to pravé ořechové pro každý typ vlasů:

Šampon a kondicionér Supreme Strength s arganovým olejem a bambusovým extraktem.
Tito hrdinové v péči o vlasy pomáhají tam, kde vlasy potřebují podporu a povzbuzení – vlasy zanechávají dokonale vyživené a zdravé.

Šampon a kondicionér Supreme Colour s arganovým a olivovým olejem
Toto mocné duo vyživuje vaše vlasy a pokožku a zároveň pečuje o vaši barvu. Zanechává vaše vlasy zářivější a svěžejší než kdykoli předtím.

Šampon a kondicionér Supreme Moisture s arganovým a kokosovým olejem
Ideální kombinace pro ty, kteří mají suchou až velmi suchou pokožku. Tato pečující řada zklidní pokožku hlavy a zároveň ji hydratuje.

Šampon a kondicionér Supreme Repair s arganovým a avokádovým olejem
Vítězná receptura pro ty, kteří hledají intenzivní hydrataci suchých konečků a pokožky hlavy. Tato supersilná dvojka šamponu a kondicionéru zanechá vaše vlasy jemnější než kdy jindy.

Šampon a kondicionér Supreme Anti-Frizz s arganovým a mandlovým olejem
Tato hvězdná receptura je vynikající volbou pro ty, kteří chtějí intenzivně hydratovat suché a roztřepené vlasy. Tato supersilná dvojka zanechá vaše vlasy měkčí než kdy jindy.

Zdroj: Procter & Gamble / komerční sdělení

Doporučené

Přidat komentář