Beauty

Na plese královnou nebo femme fatale?

Plesy byly v minulosti výsadou vyšších společenských vrstev – šlechty. V 19. století se postupně staly součástí měšťanské společnosti. Většinou je organizovaly občanské spolky či cechy. A tak jako v minulosti, i v současnosti patří k nejdůležitějším slavnostním společenským událostem. V každém období k nim neodmyslitelně patřila výjimečnost ve všech směrech a zejména ženy měly možnost vyniknout a zazářit. Páni si oblečou smokingy a dámy ukážou dokonalou krásu – šaty, doplňky, účes i líčení budou odlišné a nevšední. Nechte se inspirovat a zaujměte! Tmavovlásky mohou přítomné očarovat doslova královskou vznešeností, světlovlásky zase v úloze femme fatale okouzlí šarmem a svůdností.
dermacol_ples_05
Pleť: Prvním krokem v péči o pleť před plesem je aplikace masky. Například Dermacol liftingová maska Botocell s koncentrovaným protivráskovým komplexem snižuje frekvenci svalových kontrakcí, čímž dochází k svalovému uvolnění, a tím k požadovanému vyhlazení jemných vrásek a nerovností. Gelovo-krémová textura se lehko nanáší a je vhodná na tvář, krk i dekolt. Aplikujte ji hodinu před samotným líčením. Potom pleť vyčistěte čistícím pleťovým mlékem a naneste vyhlazující a rozjasňující krém, například Dermacol Pearl Elixir. Následuje stínování tváře, začněte nejsvětlejším odstínem make-upu. Nanášejte ho pod oči a oční okolí, na nejvyšší část lícních kostí, v okolí úst, na střed čela a hranu nosu. Pokračujte tmavším odstínem pod lícní kosti, spánky, na hrany brady a na boky nosu. Make-up shodný s odstínem vaší pleti použijte na závěr. Krouživými pohyby propojte všechny použité odstíny. Transparentní fixační pudr zabezpečí perfektní konečný efekt.

Tip vizážisty značky Dermacol Tomáše Vidy: Stínování tváře pro slavnostní večerní líčení vytváříte pro zdokonalení rysů tváře. Je vhodné pro tmavovlásky i světlovlásky. Ideální je dobře roztíratelný krémový make-up, jakým je Dermacol zmatňující make-up a voděodolný extrémně krycí make-up Cover. Potřebujete tři odstíny: shodný s barvou vaší pleti, o dva odstíny světlejší a o dva odstíny tmavší.
dermacol_ples_04
Tmavovláska
Oči:
Na ples zvolte výraznější barvy. Jako základ použijte dlouhotrvající bázi pod oční stíny. Zintenzivní a prodlouží kvalitu líčení, což určitě oceníte během dlouhé plesové noci. Minerální oční stíny s třpytivým efektem aplikujte pod obočí, tmavý oční stín na celé pohyblivé víčko a fialový do středu víček. Namalujte výraznou černou oční linku směrem ke spánkům. Tmavší a syté odstíny s přidaným leskem vám dodají vznešenost a dramatický výraz. Nezapomeňte na řasenku, určitě jí můžete nanést víc než při běžném denním líčení.

Rty: Rty doplňují celé líčení. Na zvýraznění použijte kombinaci tužky a rtěnky. Tužku naneste na celou plochu rtů a následně je vyplňte rtěnkou.

Tip Dermacol: Určitě vyzkoušejte konturovací tužku Dermacol s kyselinou hyaluronovou a rty neviditelně orámujte. Tužka rty vyhladí a opticky zvětší, čímž je dokonale připraví na aplikaci jakékoliv barvy rtěnky. Pokud ji nanesete jako podklad na celou plochu rtů, váš úsměv bude doslova magnetizující. Tužka totiž obsahuje peptidy a kyselinu hyaluronovou, o které je známé, že stimuluje tvorbu kolagenu, vypíná vrásky a vyhlazuje pokožku. Výsledkem jsou plné, vyživené a hladké rty, na kterých se rtěnka nerozpíjí ani nerozmazává.
dermacol_ples_03
Světlovláska
Oči a obočí:
Začněte podkladovou bází pod oční stíny a naneste ji na celé víčko. Druhým krokem je použití stříbrného odstínu, opět na celé víčko. Do záhybu a vedle řas použijte kajalovou tužku a oční stíny 2v1. Sypké zlaté oční stíny aplikujte do středu víček, čímž oči rozjasníte. Na orámování očí je vhodná vysoko krycí linka s lesklým povrchem. Vyzkoušejte speciální kartáček, který vykreslí, dokonale zvýrazní a oddělí každou řasu a dodá jim perfektní tvar. Na závěr ještě zvýrazněte oči zelenými sypkými stíny, které nanesete pod dolní řasy. Jemná tužka krásně zvýrazní linii obočí. Speciálně tvarovaný kartáček ho upraví do požadovaného tvaru.

Rty: Nerovnosti rtů vyplňte konturovací tužkou. Použijte rtěnku s intenzivními barevnými pigmenty, ta dodá rtům sytou a zářivou barvu. Nezapomeňte na intenzivní lesk na rty.
dermacol_ples_02
Tip vizážisty značky Dermacol Tomáše Vidy: Pokud se chystáte na ples, doporučuji kvalitní rtěnku, která vám na rtech vydrží co nejdéle. Výrazných a sytých rtů dosáhnete díky nové kolekci krémových rtěnek s dlouhotrvajícím efektem značky Dermacol. Intenzivní barevné pigmenty dodají rtům zářivou barvu. Můžete ji kombinovat i s výrazným očním make-upem, ale nezapomeňte, musí to být v harmonii. Samozřejmě, k dokonalosti nesmí chybět sladit lak na nehty s barvou rtěnky. Jen tak z vás bude ta pravá „femme fatale“.

Použité produkty
Liftingová maska s koncentrovaným protivráskovým komplexem, 59 Kč
Čistící pleťové mléko pro suchou pleť, 109 Kč
Krém na tvář Pearl Elixir, 229 Kč
Zmatňující make-up 18h*, č. 2, 249 Kč
Voděodolný extrémně krycí make-up Cover, č. 224, 129 Kč
Transparentní fixační pudr Invisible Fixing Powder – light 229 kč
Tvářenka Duo Blusher, č. 3, 129 Kč

Tmavovláska:
Dlouhotrvající báze pod oční stíny, 99 Kč
Duo minerální oční stíny č. 4, 179 Kč
Fix na oči – černý, 99 Kč
Kajalová oční linka, 149 Kč
Kajalová tužka a oční stíny 2v1 Metallic Black, 99 Kč
Minerální oční stíny s třpytivým měsíčním efektem, č. 1, 159 Kč
Oční stíny Satin Duo č. 1 (tmavý), 149 Kč
Trio oční stíny, č. 2 (fialový), 99 Kč
Řasenka Vampire, 169 Kč
Transparentní tužka na rty s kyselinou hyaluronovou, 129 Kč
Krémová rtěnka s dlouhotrvajícím efektem, č. 5, 159 Kč

Světlovláska:
Dlouhotrvající báze pod oční stíny, 99 Kč
Pěnové oční stíny s měsíčním třpytem, č. 7, 149 Kč
Perlové sypké oční stíny, č. 10, 14 a 16, 149 Kč
Tekutá oční linka Dipliner, 149 Kč
Kajalová tužka a oční stíny 2v1 Metallic Black, 99 Kč
Jemná tužka na zvýraznění obočí, č. 2, 99 Kč
Řasenka Nutri Lash, 199 Kč
Transparentní tužka na rty s kyselinou hyaluronovou, 129 Kč
Krémová rtěnka s dlouhotrvajícím efektem, č. 7, 159 Kč
Briliantový lesk na rty, č. 8, 129 Kč
One Coat – lak na nehty č. 119, 79 Kč
dermacol_ples_06
Styling: Módní návrhářka Andrea Vonkomerová
Bižuterii zapůjčila prodejna I am, Obchodná 19, Bratislava.

Více na www.dermacol.cz.

text: Dermacol / foto: Dermacol / komerční sdělení

Doporučené

Přidat komentář