Představujeme

Podporujme společně české výrobky a řemeslnou tvorbu, nabádá Manufaktura

Nastal ideální čas k tomu, obrátit pozornost k českým produktům a místním firmám. Události posledních dní a týdnu ukazují, jak moc je důležitá soběstačnost, fungování tuzemských podniků a nepřenášení veškeré výroby daleko za hranice našeho státu. Nyní, více než kdy jindy, je třeba podpořit lokální značky a pomoci jim tuto nepříjemnou a nepříznivou dobu zvládnout.

Manufaktura je známá především svou kosmetikou, ale pyšní se také výjimečnou sítí obchodů Manufaktura Original Czech Tradition. Osobité prodejny se nacházejí v překrásných uličkách Starého Města a ukrývají se v domech dýchajících historií. Možná Vás překvapí, že právě tyto obchůdky schovávají mnoho příběhů, které dokáží zaujmout děti, ženy i muže všech věkových kategorií a jsou ideálním místem plným zajímavostí a zábavy pro celou rodinu…

Manufaktura v těchto svých unikátních obchodech již téměř 30 let prodává české řemeslné výrobky a dřevěné hračky. Objevíte zde, co je to modrotisk, zařazený nedávno do dědictví UNESCO, seznámíte se s tradičními metodami dekorování kraslic, zamilujete se do jihočeské hrdějovické keramiky, vrátíte se do starých časů s vyřezávanými dřevěnými koníky a dalšími hračkami z dětství vašich babiček a dědečků, přijdete na kloub záhadě hlavolamů, zataháte si za provázek roztomilé dřevěné kačeny, zútulníte svůj domov měkoučkými ručně dělanými koberci nebo zavzpomínáte na tradiční plechové hračky… Za dobu své existence se Manufaktuře podařilo sdružit přes 250 drobných řemeslníků, bývalých mistrů lidové tvorby, nositelů tradice a menších českých firem, jejichž výrobky dodnes prodává. Zajištěním pravidelného odbytu a spoluprací při vývoji, designu a ochraně jejich produktů dodnes napomáhá udržení unikátních řemeslných technik, kterým by jinak v současnosti hrozil zánik.
Hrdějovická keramika„Od samého počátku intenzivně podporujeme české řemeslníky a výrobce. V sortimentu všech našich prodejen proto najdete tradiční český porcelán z Dubí, přírodní aromatické svíčky z jižní Moravy, krásné dárkové krabice z úžasné firmy KAZETO, zdravé a lahodné přírodní sirupy od výrobce Kitl z Jizerských hor, nádherné šperky do šperkařky Iwy Winterové, keramické mýdelníky a aromalampy z malé pražské dílny Keramos, originální keramické autorské doplňky od výtvarníka Petra Lady, zubní kartáčky od tradiční pelhřimovské firmy SPOKAR, skleněné pilníky vyrobené v tradičním sklářském regionu – v Novém Boru, bavlněné nákupní tašky od české společnosti ROLSIT a mnoho a dalších produktů vznikajících v tuzemských dílnách, rodinných firmách i větších společnostech, se kterými s radostí a nadšením dlouhodobě spolupracujeme.“, říká kreativní ředitelka Bára Čechová.
Manufaktura, Karlova 26I koupí oblíbené kosmetiky napomůžete podpořit české firmy a dodavatele. V Manufaktuře totiž milují a preferují lokální ingredience. V pivní kosmetice je obsažen vysoký podíl lahodného benešovského piva Ferdinand, ve vinné kosmetice víno z jihomoravského rodinného vinařství Pfeffer, karlovarská kosmetika je obohacena o tamější blahodárnou vřídelní sůl, sedmikrásky jsou nasbírané na našich krásných loukách a zahradách. V Čechách vyrobené jsou také obaly – lahvičky jsou z Jižních Čech, tuby z Jižní Moravy, krásné krabičky a etikety se tisknou kousek za Prahou. Vaše nákupy si z originálních a voňavých obchodů odnesete v krásných bylinkových papírových taškách z recyklovaného papíru, vyráběných v Moravských Budějovicích.

V prodejnách MANUFAKTURA Original CzechTradition si připomenete staré dobré časy, podpoříte myšlenku českosti, řemeslné výroby, kvality a místní tradice. V sortimentu objevíte krásné kousky, které ozdobí moderní domácnosti, ale stanou se i originálními dekoračními i funkčními prvky na chatách a chalupách, které si letos užijeme více než kdy dříve. A co víc – napomůžete tak tradičním českým výrobcům v jejich nelehké situaci.

Zdroj: Manufaktura / komerční sdělení

Doporučené

Přidat komentář