Bydlení

Podzimní úklid okolo domu bude hračkou

Listí, listí, všude listí. Ze záplavy úchvatných barev se postupně stane tlející odpad, proto je potřeba zasáhnout včas. Uklizená příjezdová cesta a chodníčky okolo domu zabrání i nepořádku v domě. Ať už se vchodovými dveřmi prožene podzimní větřík s listím a prachem v náruči nebo vás zastihne podzimní plískanice, pokud bude kolem domu uklizeno, bude čisto i v předsíni.

Zametač je víc jak koště
Klasické koště je sice levnější pracovní nástroj, ale stačí, aby zafoukalo a můžete začít s úklidem dvorku znovu. Zametací stroj je vedle toho praktický pomocník, který zametené nečistoty ihned pohltí do svých útrob a vy je pak jednoduše vysypete do popelnice.
„Mechanické zametací stroje jsou poháněny manuálně. Fungují na jednoduchém principu, kdy stroj tlačíte před sebou a on nametá listí, kamínky, štěrk nebo třeba písek do nádoby na odpad. Jedním nebo dvěma postranními kartáči jsou nečistoty nasměrovány k středovému kartáči, který je namete přímo do k tomu určené nádoby. Kvalita sbírání nečistot může být ovlivněna přítlakem postranních kartáčů k čištěnému povrchu,“ upřesňuje Lukáš Rom, produktový manažer Kärcher.

Zdatným pomocníkem může být třeba ergonomický zametač Kärcher 2v1 S 4 Twin (doporučená cena 4790 Kč). Kromě standardních bočních kartáčů na suchý odpad je také vybaven dvěma dalšími bočními kartáči s tvrdšími štětinami na mokrý odpad (mokré listí apod.). Postranní kartáče důkladně vymetou jemné i hrubší nečistoty z rohů, hran i spár. Se šířkou zametání 680 mm snadno zvládne uklidit plochu o velikosti až 2400 m2 za hodinu. Odpad dopadá do 20 litrové nádoby, které lze jednoduše vysypat, pokud je třeba. Zametač je poháněn pouze manuálně, přesto je výkonný a manipulace s ním je velmi snadná. Stačí si jednoduše nastavit výšku madla individuálně ke své výšce a vyrazit.
KHB_6_Handheld_slide_app_01_CI15_300 dpi (jpg)Užijte si poslední podzimní sluníčku a pak nábytek zazimujte
S příchodem podzimu a chladných dní nastává i čas na zazimování zahradního nábytku. I když je z odolného materiálu, určitě jej přes zimu nenechávejte venku. Zbytečně byste mu krátili životnost. Zbavte jej prachu a nečistot, pokud je nábytek dřevěný, tak jej můžete ještě před uskladněním naolejovat. Zazimujte i celou zahradu. Vypusťte vodu z hadic, smotejte je a uskladněte, očistěte zahradní náčiní. Pečlivé zazimování usnadní i práci na jaře, kdy se bude probouzet zahrada i vaše aktivita v ní. Skvělým pomocníkem je mobilní tlaková myčka, na které lze nastavit tlak odpovídající citlivosti tištěného povrchu.

Vyzbrojeni lehkým bateriovým ručním tlakovým čističem Kärcher KHB 6 Battery (doporučená cena 3590 Kč) dokážete snadno očistit zahradní nábytek, nářadí a další vybavení okolo domu nezávisle na elektrické přípojce. Stačí připojit běžnou zahradní hadici A3/4“ nebo můžete dokoupit i nasávací hadičku Kärcher SH 5 a využít vodu z alternativního vodního zdroje (sudu, jezírka, nádrže, …). Tlaková myčka nabízí střední tlak max. 24 barů. V příslušenství má přístroj trysku s plochým paprskem pro šetrné čištění např. dětské skluzavky nebo houpačky, ale také rotační trysku na intenzivnější znečištění.

Více na www.karcher.cz

Zdroj: Kärcher / komerční sdělení

Doporučené

Přidat komentář