Soutěže

Poukaz do pekařství a cukrářství La Petite France

Pravé francouzské bagety, crossianty z čerstvého másla nebo skvělý ořechový chleba značky La Petite France byly zatím k dostání jen na farmářských trzích nebo vám je naservírovali jako první chod v hotelu Mandarin, Hilton či Marriott. Tyhle delikatesy se teď ale konečně začaly prodávat i v kamenném obchodě. Prodejnu s pravým francouzským šarmem vytvořenou po vzoru tamních boulangerií a pattiserií pod značkou Petite France Boulangerie najdete v Myslíkově ulici č. 22 v Praze.

Kromě slaných dobrot tu najdete čerstvě upečené tradiční francouzské sladkosti – třeba zamilovaný koláč s čokoládou a vlašskými ořechy, jablečný koláč tarte tatin, creme brulée, Štrasburský koláč či velejemný Dort Lyon s malinami. To vše potěší teď všechny, kteří mají rádi Francii, její výtečné pečivo a těší se už na jarní posezení u stolku s kávičkou a zákuskem tak, jak je to typické právě ve Francii.
soutez_pekarstvi_Petite_France_03
Všechny lahůdky vyrobí každý den vlastníma rukama parta sedmi pekařů a tří cukrářek v pekárničce Petite France Boulangerie v Lahovicích u Prahy, kde se jako jediní u nás začali už před čtyřmi lety specializovat na čerstvé, ručně vyráběné a zásadně nedopékané křupavé pečivo ze země galského kohouta. Průměrně tu upečou okolo tisícovky baget a sedmi set croissantů denně – většinu z nich zatím spolkly čtyřhvězdičkové pražské hotely nebo si odnesli v taškách nakupující z farmářských trhů.

A jak poznat pravou francouzskou bagetu? Majitel pekařství Jan Ivanco tvrdí, že nejspolehlivěji podle poslechu: když ji zmáčknete u ucha, lehce to v ní křupne. Má velká oka a po zakousnutí řeže na patře. Francouzské sladkosti a cukrovinky zase vynikají delikátní chutí podpořenou skvělými surovinami – používá se pravá čokoláda i máslo, a místo vody vždy jen mléko. A pokud jde o croissant, ten by měl mít po rozkrojení pevnou strukturu dřeva: měl by vonět a rozhodně by vám při skousnutí neměl splasknout v puse!
soutez_pekarstvi_Petite_France_02
Petite France boulangerie & Patisserie, Myslíkova ulice č. 22, otevřeno denně 8-20 hodin. Více informací a sortiment najdete na www.petite-france.cz

Soutěž: Odpovězte správně na naši otázku a získejte možnost vyhrát jeden ze tří poukazů v hodnotě 250 Kč na odběr zboží v pekařství a cukrářství La Petite France s platností do 30. 6. 2015.

Soutěžní otázka: Kolik gramů má kulatý kváskový chléb z Petite France boulangerie & Patisserie?

a) 1350 gramů

b) 1500 gramů

c) 1650 gramů

Nápovědu najdete na stránce: www.petite-france.cz

Správnou odpověď zašlete na e-mail info@womanandstyle.cz do 25. 5. 2015, do předmětu uveďte LA PETITE FRANCE. Tři autoři správné odpovědi od nás obdrží poukaz v hodnotě 250 Kč na odběr zboží v pekařství a cukrářství La Petite France v Myslíkově ulici.

Staňte se fanoušky WOMAN&STYLE na facebooku a nepropásněte žádnou z připravovaných soutěží.

Účastí v soutěži potvrzuji souhlas s Obecnými podmínkami soutěží.

Doporučené

2 komentářů

  • Kristýna Léblová 18/05/2015 at 10.46

    Chodím si sem pro mandlové croissanty, jsou vynikající, doporučuji ochutnat :-).

    Odpovědět

  • Veselovští 16/06/2015 at 8.01

    V neděli jsme si vyzvedli naši výhru v podobě kváskového a cibulového chleba, brownies, koláče a bábovky. Přesto, že nakupujeme především u farmářů a menších živnostníků, s takovou kvalitou zboží se nesetkáváme tak často. Tímto bychom tedy chtěli poděkovat jak časopisu, který nám umožnil zboží v tomto pekařství ochutnat, tak přímo pekařství, které produkuje takovou kvalitu. Určitě se sem rádi vrátíme. J a K Veselovští.

    Odpovědět

Přidat komentář