Cestování

Přelom léta a podzimu v Jižním Tyrolsku nabízí lyžování i koupání

Také přemýšlíte, jak se co nejlépe ochladit? Co takhle procházka po horách nebo ledovcové lyžování?

Dovolená na některé z farem Roter Hahn toho nabízí skutečně mnoho. Údolí Schnalstal je plné kontrastů, které vyniknou právě na přelomu léta a podzimu. Zatímco dole v nížinách se dá bez problémů koupat nebo chodit na procházky, tak na ledovci Schnalstal (Val Senales) se již od poloviny září může lyžovat. Takže pokud se těšíte na zimu, stačí si vzít lyže a vyrazit. Nebo se vydejte na túru po stopách slavné mumie Ötzi, která byla nalezena již v roce 1991, a přitom si užívejte nádherný výhled a krásnou přírodu.

Další z ledovců Hochjochferner nabízí rovněž od září perfektní podmínky nejen pro lyžování, ale i pro běžky či snowboard. Pobyt si užijete například na památkově chráněném statku Oberniederhof. Tento historický statek se zabývá biozemědělstvím. Jeho specialitou je výroba domácích produktů, jako domácí sýr, mléko, máslo, marmelády a spoustu dalšího. Na biostatku můžete navštívit farmářský obchod s domácími produkty, projít se po tzv. bosém chodníku či si udělat výlet na horskou pastvinu.

Počasí v tomto období je naprosto ideální k různým aktivitám. V Jižním Tyrolsku již nejsou tropická vedra, ale teplota je stále příjemná a hrozba bouřek je minimální. Můžete se zde vykoupat v horských jezerech i v přírodních bazénech, které mají k dispozici na statcích.
Plum jam and fresh fruits with leaves
Na konci srpna je také sezóna různého ovoce, které zrovna dozrává. Samozřejmostí jsou borůvky či brusinky, které si nasbíráte nebo si můžete přímo na farmě zakoupit již zpracovanou domácí marmeládu. Stejně tak jako jablka, dozrává i víno. Všichni se tak již těší na první ochutnávku tohoto lahodného moku.

Statky Kreuzwiesenhof a Valentinhof pěstují bio ovoce a zeleninu té nejvyšší kvality. Toto ovoce, zeleninu a různé produkty z nich, si můžete zakoupit ve farmářských obchodech, které jsou přímo na farmách. Ovoce a zelenina ze statků nejenže skvěle chutná a je plná vitamínů, ale její kvalita a původ je zaručen díky značce „Roter Hahn“. Místní prodejci se zavázali k tomu, že budou dodržovat přísná kritéria kvality značky „Roter Hahn“. Jako například, že 75 % surovin musí pocházet z vlastního rodinného statku a jen velmi malé množství smí koupit od jiných farmářů z Jižního Tyrolska. Samozřejmostí jsou různé kontroly nebo anonymní ochutnávky prováděné nezávislou komisí. Zkrátka při koupi výrobků z místního ovoce a zeleniny se o kvalitu rozhodně bát nemusíte.

Podzim v Jižním Tyrolsku je kouzelné období, plné nejen pestrých barev, ale i aktivit, kdy si každý přijde na své.

Zdroj: Roter Hahn / foto: Roter Hahn, bigstock / komerční sdělení

Doporučené

Přidat komentář