Profíci radí

Profesionální vlasová poradna Paul Mitchell

Profici_radi_Paul_Mitchell_2018_220
Nejsou vaše vlasy ve formě? Nejsou takové, jaké byste je chtěli mít? Jsou suché nebo naopak mastné, těžko upravitelné, rychle ztrácejí svůj objem a tvar? Potýkáte se s lupy nebo mastnou pokožkou hlavy? Možná stačí málo, lehká úprava střihu, používání určité řady produktů, nebo jen změnit návyky a Vaše vlasy budou takové, jaké si je přejete mít.

Časopis Woman&Style vám ve spolupráci s prestižní značkou Paul Mitchell čtyři roky přinášel vlasovou poradnu, kam jste mohli zasílat své dotazy ohledně problémů s vlasy nebo vlasovou pokožkou. Tímto dílem naše poradna končí. Již brzy se k vám ale vrátíme s obdobným projektem.

Pro poslední, prosincovou poradnu byly vybrány dotazy těchto čtenářek: Vendula Š., Bruntál, Monika V., Praha a Eliška Z., Šumperk. Zaměříme se na změnu vzhledu vlasů po 30 roce života, na problém s nadměrným padáním vlasů a na poškození vlasů po trvalé.

Vendy: Dobrý den, už nějakou dobu mě trápí změna vzhledu mých vlasů. Až do 30-ti let jsem měla hezké rovné, lesklé vlasy, poslední 2, 3 roky se mi ale začínají kroutit, jsou „bledé“, ztrácejí lesk i vitalitu. Ráda bych tedy požádala o radu, jak jim vrátit jejich původní vzhled a zda to vůbec jde.
paul_mitchell_poradna_prosinec_2018_vendy
Milá Vendy, stejně jako my i naše vlasy stárnou. V průběhu let se mění jejich struktura. Nejvíce to jde vidět od narození do cca 18 let. Stejně tak se může měnit i barva. Jistě si vzpomenete na vyprávění kamarádek, které byly v dětských letech blondýnky s kudrlinami a teď mají rovné vlasy tmavší barvy. Hodně se změní struktura vlasů také po hormonální změně (těhotenství, kojení) nebo po silné léčbě (chemoterapie atp.).

Bohužel návrat k původní struktuře, k rovným vlasům, se jen tak nestane. A nelze také pořídit šampon a doufat, že se tím vlasy narovnají. Narovnat je můžeme pomocí fénu a kartáče. Jsou-li vlasy bez života, unavené, zkuste je podpořit maskou Lavender Mint Deep Conditioning Mineral Hair Mask z řady Tea Tree Lavender Mint doplněnou o šampon Lavender Mint Moisturizing Shampoo™ a kondicionér Lavender Mint Moisturizing Conditioner™ ze stejné řady.

Monika: Dobrý den, chtěla bych požádat o radu ohledně padání vlasů. Nadměrné padání jsem začala pozorovat po dovolené v Brazílii, kde jsem si trochu spálila vlasovou pokožku. Je možné, že jsou kořínky vlasů navždy poškozeny, nebo existuje nějaká pomoc, jak toto zvrátit? Za radu předem mnohokrát děkuji, vlasy jsou pro mě hodně důležité.
paul_mitchell_poradna_prosinec_2018_monika
Dobrý den, Moniko. Pokud se spálí vlasová pokožka, tak nikoliv až ke kořínkům. Vlasy by vám padaly lokálně, tedy v těch místech, kde byla pokožka spálená. Je-li to plošné, doporučím návštěvu trichologa, který se zabývá problematikou vlasové pokožky. Může to být způsobeno řadou faktorů, ale ještě se mi nestalo, že by to bylo ze sluníčka. Každopádně určitě doporučujeme nasadit řadu Tea Tree Scalp Care. Šampon Scalp Care Anti-Thinning Shampoo, kondicionér Scalp Care Anti-Thinning Conditioner a tonikum Scalp Care Anti-Thinning Tonic dokážou bojovat s vydáváním vlasů velmi dobře.

Eliška: Dobrý den, zhruba před rokem jsem si na doporučení kadeřnice nechala udělat tzv. lehkou trvalou, aby se zlepšil objem mých jemných vlasů. Napoprvé to příliš nepomohlo, trvalá nedržela, a tak jsem po několika týdnech šla znovu. Teď mám pocit, že mám vlasy zničené, jsou suché, objem stále příliš nedrží, nějaký účes už vůbec ne. Vyzkoušela jsem už pěknou řádku „ověřených“ přípravků, ale výsledek téměř žádný. Dokážete mi pomoci?
paul_mitchell_poradna_prosinec_2018_eliska
Milá Eliško, pokud tedy budeme řešit objem ve vlasech, určitě sáhněte po produktech z řady Tea Tree Lemon Sage, tedy po objemovém šamponu Lemon Sage Thickening Shampoo®, který pomůže při výdrži účesu, a objemovém spreji Lemon Sage Thickening Spray®, který udrží účes v objemu. Je ale důležité vědět, že samotný produkt nepomůže. Vlasy je potřeba vždy po umytí vyfoukat do požadovaného tvaru (tedy do objemu). Máte-li ale teď vlasy poškozené, je nutné je také vyspravit, proto po umytí vlasů šamponem Lemon Sage Thickening Shampoo® sáhněte po kondicionéru Lavender Mint Moisturizing Conditioner™ z řady Tea Tree Lavender Mint, který vlasy změkčí a ty tak budou poddajnější.

Více o produktech Paul Mitchell najdete na: www.paulmitchell.cz.

Doporučené

Přidat komentář