Profíci radí

Profesionální vlasová poradna Paul Mitchell

profici_radi_paul_mitchell_2017
Nejsou vaše vlasy takové, jaké byste je chtěli mít? Jsou suché nebo naopak mastné, těžko upravitelné, rychle ztrácení svůj objem a tvar? Potýkáte se s lupy nebo mastnou pokožkou hlavy? Možná stačí málo, lehká úprava střihu, používání určité řady produktů, nebo jen změnit návyky a Vaše vlasy budou takové, jaké si je přejete mít.

Časopis Woman&Style vám ve spolupráci s prestižní značkou Paul Mitchell vám už třetím rokem přináší vlasovou poradnu, kam můžete zasílat své dotazy ohledně problémů s vlasy nebo vlasovou pokožkou.

Každý druhý měsíc vybereme nejméně 3 dotazy, na které profesionálové z Paul Mitchell odpoví, a jejichž zasilatele odměníme doporučenými produkty Paul Mitchell.

Pro říjnovou poradnu byly vybrány dotazy těchto čtenářek: Karolína H. Praha, Andrea K. Most, Vlasta L., Liberec a zaměříme se v ní na problémy s krepatěním vlasů, jak na to, aby vaše vlasy získaly objem a na problém s nadměrným vypadáváním vlasů u dospívajících.

Karolína: Ráda bych se s odborníky poradila o tom, co s krepatícími vlasy? Mám dlouhé, barvené, jemné vlasy, a jakmile se zpotím nebo je venku vlhko, vlasy se mi u kořínků začnou kroutit a jsou celkově nevzhledné. Délky zůstávají rovné. Může to být tím, že délky jsou pevnější díky barvě (po dlouhodobém barvení jsou obalené barvou) a u kořínků jsou vlasy jemnější, slabší? Existuje na to nějaký „lék“? Děkuji.
paul_mitchell_poradna_zari_2017_karolina
Milá Karolíno, děkujeme za dotaz. Rovné délky může způsobit vrstvená barva, ale také nešetrné barvení nebo navrstvené silikony. Před vyfoukáním vlasů aplikujte od kořínků až po konečky Rare Oil Style Extending Primer z řady MarulaOil. Ten pomůže udržet účes v takové podobě, v jaké jej vyfoukáte, a navíc je odolný proti vlhkosti. Pokud jsou vlasy krepaté a nezvladatelné, můžete nasadit produkty z řady Smoothing – šampon Super Skinny® Shampoo a kondicionér Super Skinny® Conditioner. Nejprve ale doporučujeme minimálně jednou vlasy umýt šamponem Shampoo Three z řady Clarifying, čímž odstraníte nánosy, které vlasy dělají nevzhlednými.

Andrea: Dobrý den, mám problém s udržením objemu svých vlasů. Mám vlasy na ramena (melírované) a právě kvůli dodání objemu je každý den ráno myji. Účes mi ale stejně – i s použitím pěnového tužidla – vydrží jen několik málo hodin (3-4), poté vlasy lehnou a účes nevypadá hezky. Kadeřnice říká, že mám silné vlasy, jemností to tedy asi nebude, pravidelně je nechávám zastřihnout. Poradíte, kde by se problém mohl nacházet?
paul_mitchell_poradna_zari_2017_andrea
Milá Andreo, pro dosažení objemu sáhněte po produktech z řady Extra-Body. Už jen samotný šampon Extra-Body Shampoo® s lehkým kondicionérem Extra-Body Conditioner® pomohou docílit toho, aby byl účes vzdušný. Klíčový je ale výběr stylingu. Pokud máte v oblibě něco silnějšího, co opravdu drží tvar a objem, vyzkoušejte Extra-Body Sculpting Gel®. V případě, že chcete jen udržet objem bez velké fixace, pomůže Vám velmi oblíbený Thicken Up®. Oba produkty se aplikují do umytých, vlhkých vlasů a důležité je také účes do objemu vyfoukat.

Vlasta: Ráda bych využila této příležitosti a poradila se nad péčí o vlasy mé dospívající dcery. Nedávno oslavila 15 let a já jen chodím a sbírám po domě vlasy. Po mytí jich hodně zůstává v odtoku. Je toto běžné, že by v době puberty dětem vlasy více padaly? Existuje nějaké řešení v podobě péče? Děkuji. (slečna má dlouhé – do poloviny zad, přírodní vlasy).
paul_mitchell_poradna_zari_2017_vlasta
Dobrý den, Vlasto. Pokud jste si jistá výborným zdravotním stavem dcery, jde pouze o klasickou fázi růstu vlasů. Za každý vypadnutý vlas vyroste další, nový. Denně vypadne až 100 vlasů a čím jsou vlasy delší, tím jdou více vidět. Máte-li pocit, že byste i přesto chtěla pro dceru to nejlepší, můžete jí dopřát produkty z řady Tea Tree Scalp Care, které působí hned v první fázi růstu vlasů, kdy tuto fázi prodlužují. Šampon Tea Tree Scalp Care Anti-Thinning Shampoo podporuje objem zahuštěním jednotlivých pramenů, kondicionér Tea Tree Scalp Care Anti-Thinning Conditioner posiluje a rozplétá, aniž by vlasy zatěžoval.

Dotazy do vlasové poradny můžete zasílat na: redakce@womanandstyle.cz.

Více o produktech Paul Mitchell najdete na: www.paulmitchell.cz.

Doporučené

1 komentář

  • Andy 25/10/2017 at 9.19

    Ráda bych poděkovala vám i profíkům z Paul Mitchella za výběr a zodpovězení mého dotazu. Právě také dorazil úžasný balíček kosmetiky – zrovna v den mých narozenin :-) Krásný dárek. Hodně úspěchů a spokojených čtenářů/zákazníků do budoucna.

    Odpovědět

Přidat komentář