Beauty

S námi se v létě nespálíte

S příchodem teplého počasí nebo s nástupem dovolené trávíme více času venku na slunci a tak je nezbytné chránit pokožku před UV zářením, aby nám nezpůsobilo často velmi bolestivé spálení.

Abyste svůj čas venku trávili bezpečně, existují celé řady kosmetických opalovacích produktů, které celou vaši rodinu ochrání před nepříznivými vlivy slunečního záření. Ať už se jedná o pokožku vašeho těla, o ochranu citlivé kůže na obličeji a rtech nebo o velmi citlivou pokožku vašeho dítěte, pro každého mají kosmetické firmy něco.

Pokud se chcete vyhnout zarudlé pleti, předčasným vráskám, pigmentovým skvrnám, nebo spálení, tak své tělo nešiďte a dopřejte mu to, co si zaslouží, tedy kvalitní péči s vysokou ochranou. Opalovací krém pak používejte každý den – i když je pod mrakem.
dermacol_sun_01
Důležité je vybrat si kvalitní péči, která je voděodolná, ochrání vás a vaše děti před UV zářením a jejíž ochranný faktor je alespoň 15 a vyšší – v závislosti na destinaci, kde léto trávíte. Nezapomínejte ani na ochranu pokožky nártů, krku, nosu a uší – tato místa jsou často opomíjena a trpí tak nejvíce. Opalovací krém aplikujte 20-30 minut před tím, než své tělo vystavíte slunci, aby jej pokožka stačila vstřebat, znovu pak minimálně každé 2 hodiny a po každém koupání.

Zejména své děti chraňte před sluncem, nevystavujte je pobytu na ostrém slunci mezi 11 – 16 hodinou, kdy jsou sluneční paprsky nejsilnější.

Dnes si představíme opalovací řadu společnosti Dermacol.

Dokonalá sluneční ochrana pro zdraví a krásu vaší pokožky
Vybavte se sluneční kosmetikou SUN od značky Dermacol podle vašeho fototypu a nezapomeňte, že opalovacími přípravky to nekončí, ale je třeba pečovat o pokožku i po opalování. Jen tak dodáte pokožce dostatek výživných látek a udržíte si krásně hnědou barvu co nejdéle.
dermacol_sun_03
Sluneční kosmetika SUN je voděodolná, obsahuje řadu účinných látek – UVA a UVB filtry, vitamín E, beta-karoten, panthenol, hroznový a mandlový olej, olej z vlašských ořechů, glycerin a řadu dalších. UVA a UVB paprskům uniknete i ve vodě.

Součástí řady jsou i přípravky, které pečují o pokožku po opalování a postarají se o to, aby opálení vydrželo co nejdéle.

Dermacol tip do kabelky: SUN Voděodolný pleťový krém na opalování s balzámem na rty SPF 30
Praktické balení pleťového krému a balzámu na rty v jednom můžete mít neustále při sobě a používat jej po celý rok. Pleť hydratuje, regeneruje a vyživuje. Vysoký faktor SPF 30 zajistí dlouhodobou a kvalitní ochranu.
dermacol_sun_05
Pokud nemůžete být „nahoře“ bez, pak vyzkoušejte novinku Dermacol – Tónovací a ochranný pleťový fluid SPF 50.
Také se každý rok rozhodujete jakými produkty doplnit kosmetickou výbavu pro letní sezónu? Nechcete zanedbat ochranu před slunečními paprsky, ale zároveň se neobejdete bez překrytí nedokonalostí a tónování pleti? Novinkou z řady Dermacol SUN je Voděodolný tónovací ochranný fluid SPF 50 s vysokou a účinnou ochranou proti UVA a UVB záření. Vaši tvář ochrání před slunečními paprsky, spálením pokožky i před jejím předčasným stárnutím, a dodá jí sjednocenou barvu a pěstěný vzhled. Jeho lehká, jemně tónovaná textura sjednocuje barevný tón pleti a kryje nedokonalosti. Obsahuje panthenol, který kůži hydratuje a zvyšuje schopnost obnovy pokožky po slunečním popálení. Glycerin nejen zvláčňuje, zvlhčuje a vytváří na pokožce ochranný film, ale také podporuje pružnost pleti a její odolnost vůči škodlivým vlivům životního prostředí. Za protizánětlivými a antimikrobiálními vlastnostmi je bisabol, což je složka silice z heřmánku, která redukuje šupinatění a obnovuje pružnost pokožky. Přípravek je vysoce voděodolný, dermatologicky testovaný a bez parabenů.

Věděli jste, že?
– UVA má konstantní intenzitu záření od rána až do večera, prochází mrakem i sklem?
– UVB má největší intenzitu mezi 11-16 hod?
– Mraky propouštějí 2/3 UV záření, husté 1/3
– V poledne a odpoledne, i když je slunce pod mrakem, je agresivita UVB vysoká. Pokud je oblačno chybí nám varovný signál – infračervené záření způsobující horko – a můžeme se tak spálit?
– Voda propouští 90 % UV záření (40 % proniká do hloubky 50 cm). Ve studenější vodě nám pak chybí vnímání tepelného varovného signálu?
– Voda, především mořská, nabobtnává rohovou vrstvu kůže a ta je prostupnější pro průnik slunečního záření?
– Na každých 300 m nadmořské výšky se zvyšuje intenzita slunečního záření o 4 %?
– Sníh odráží 30-85 % slunečního záření, písek 5-25 %, mořská voda v pohybu 20 %?

text: redakce. Dermacol / foto: dreamstime, Dermacol / komerční sdělení

Doporučené

Přidat komentář