Zábava/Kultura

Slavný Moscow City Ballet přijede s Labutím jezerem

Populární ruský baletní soubor Moscow City Ballet se vrací do České republiky. Po roční odmlce a vyprodaných představení nejlepší ruští tanečníci vystoupí 30. listopadu a 4. prosince v Praze a Ostravě, mezi tím odehrají představení také v Bratislavě.

Díky celosvětovým úspěchům je Moscow City Ballet označován za zájezdně nejvytíženější soubor světa.

Baletní soubor Moscow City Ballet byl založen již v roce 1988 choreografem a známým ruským tanečníkem Victorem Smirnovem Golovanovem. Ten po svém dvacetiletém angažmá v Bolšoi Teátr zatoužil po vlastním baletním souboru.

Moscow City Ballet je zástupcem věhlasné tradiční ruské baletní školy. Za svou existenci členové souboru procestovali všechny kontinenty světa. Snad největší úspěch zaznamenali ve Velké Británii, kde odehráli na osm set představení. Zakladatel souboru Golovanov vždy dbal na dodržování všech klasických a tradičních postupů při přípravách všech inscenací. Založením vlastního souboru chtěl vzdát holt a čest všem největším choreografům devatenáctého století. Lidé tak od Moscow City Ballet mohou očekávat ryzí a precizní balet té nejvyšší kvality, s důrazem na prožitek a emocionální procítění jednotlivých charakterů postav.
labuti_jezero_02
V současné době vede soubor nová umělecká ředitelka a vdova po Victoru Golovanovi, bývalá prima balerína Ludmila Naroubachtchenko. „Své umělce vychováváme k tomu, aby diváci v divadle zapomněli na svět kolem sebe, aby mysleli na věčné hodnoty – láska, věrnost, zrada, což není jen o zvedání nohou a piruetách. Naše umění se musí dotknout jejich srdce“ popsala záměr a celkovou koncepci svého souboru.

V Praze a Ostravě bude k vidění to nejtradičnější představení ze všech. Na hudbu Vladimíra Iljiče Čajkovského zatančí zástupci Moscow City Balletu Labutí Jezero. Tímto klasickým dílem byl inspirován také úspěšný hollywoodský film Černá labuť s Natalií Portman, která za ztvárnění hlavní role obdržela prestižního Oscara. Moscow City Ballet prozáří předvánoční čas klasickým romantickým vyprávěním o krásné princezně Odettě a vášnivé černé labuti Odilii. Mladý princ uvízne v nástrahách lásky a diváci se mohou těšit na krásný večer plný dokonalých baletních výkonů a strhující hudby.

Termíny představení
30.11. 2014 Kongresové Centrum, Praha
2.12. 2014 Incheba Expo, Bratislava
4.12. 2014 Multifunkční hala Gong, Ostrava

Vstupenky v cenách od 490 Kč jsou k dostání v sítích Ticketportal.

Oficiální web Moscow City Ballet

http://moscowcityballet.com/ru/about

zdroj: Moscow City Ballet

Doporučené

Přidat komentář