Soutěže

Soutěž: Podzim v plném proudu – čas podpořit imunitu

Podzim s sebou každoročně přináší vyšší riziko nákazy virovými infekcemi. Ty jsou pro většinu z nás nepříjemné a přinášejí nám značná omezení. Místo našich oblíbených volnočasových aktivit, pracovních nebo studijních povinností musíme polehávat v posteli. Jak tedy zůstat co nejvíce fit, abychom si barvy podzimu užili v plné síle? Jednoznačně komplexní podporou zdraví!

Každý z nás má přirozenou imunitu vrozenou. Díky ní jsme schopni se do určité míry bránit choroboplodným zárodkům a škodlivým vlivům z prostředí.

V tom nám hojně pomáhá naše kůže a sliznice, které jsou první a základní bariérou s obrannou schopností. Důležitou roli hraje rovnováha střevní mikrobioty, která je důležitá pro správnou kondici střevního systému, Je známo, že více než 70 % imunitních buněk se tvoří právě ve střevech. Aby nám imunitní systém pracoval tak, jak má, je třeba se o něj starat, a to dlouhodobě. Základem je zdravá a vyvážená strava a dobrý pitný režim. Ideální je pak pravidelně sportovat a trávit čas venku, dostatečně a kvalitně spát a samozřejmě se vyhýbat stresu. To je však něco, co mnozí z nás nezvládají dodržovat. Je tedy zapotřebí hledat i další možnosti, jak naši imunitu podpořit – vhodnou cestou jsou také doplňky stravy.

Češi kouzlo vitaminových a minerálních doplňků k podpoře imunity a celkového zdraví objevili zejména při vypuknutí koronavirové pandemie. Doplňky stravy volíme velmi často právě kvůli podpoře imunity. Navíc podle letošního evropského výzkumu farmaceutické společnosti STADA se až 47 % Čechů v důsledku pandemie cítí více náchylných k nachlazení než dříve. I z toho důvodu užíváme doplňky stravy na podporu imunity více, za poslední rok se podle výzkumu STADA konzumace doplňků stravy mezi Čechy zvýšila o 14 %.

Mnohdy je ale obtížné se v nabídce a množství produktů zorientovat, přinášíme proto několik tipů na doplňky stravy vhodné právě v tomto období. Optimální je celý mix vitaminů, minerálů, doplněných o bylinné extrakty.

Soutěž: Zasoutěžte si s námi o balíček produktů na podporu imunity ve složení Cetebe vitamin C, Spektrum gummies IMUNITA s echinaceou a Biopron 9 Immunity. Stačí správně zodpovědět otázku a mít hrstku štěstí. Na své výherce už u nás čekají 3 balíčky.
IMMUNITYSoutěžní otázka: V jakých příchutích si můžete vychutnat Spektrum gummies IMUNITA s echinaceou – želatinové multivitaminy s minerály pro dospělé?

a) Citron, pomeranč a malina
b) Pomeranč, višeň a lesní plody
c) Jahoda, malina a lesní plody

Nechcete-li tipovat, nápovědu najdete na www.klubzdravi.cz.

Správnou odpověď (ve tvaru A, B nebo C) zašlete na e-mail info@womanandstyle.cz do 31. 10. 2023, do předmětu uveďte IMUNITA. Výherci budou o výhře informováni e-mailem, v případě zájmu si můžou výhru vyzvednout v redakci časopisu.

Staňte se fanoušky WOMAN&STYLE na FacebookuPinterestu nebo Instagramu a nepropásněte žádnou z připravovaných soutěží.

Účastí v soutěži potvrzujete souhlas s Obecnými podmínkami soutěží.

UKONČENO! Správná odpověď: B. Výherci: Jiřina Č., Veselí nad Moravou, Petr K., Olešná, Radka S., Praha

Doporučené

1 komentář

Přidat komentář