Fashion

Staňte se sama sobě návrhářkou s kvalitním šicím strojem!

Také často listujete módními časopisy a tiše vzdycháte nad úchvatnými modely? Nebo obdivujete stylově oblečené děti vašich zámožnějších kamarádek? Maminky, dámy, chtěli byste být stejně trendy jako celebrity? Jít zkrátka s dobou a užívat si obdivných pohledů kolemjdoucích? Nedostatek financí nemusí být nutně překážkou. Máte-li trochu šikovné ruce, nadšení a chuť, pak už stačí jen krůček k tomu, abyste se mohla cítit a zářit jako hvězda. Pořiďte si kvalitní šicí stroj a manžela šetrně připravte na to, že v nejbližší době budete muset koupit další šatní skříň, protože krásné šaty, blůzy a kalhoty vám začnou přibývat rychlostí světla.

Šicí stroj je základ
Myslíte-li to s obnovou vašeho šatníku, potažmo šatníku všech členů rodiny opravdu vážně, pak si budete muset pořídit kvalitní šicí stroj. Představa, kterak po večerech šijete ručně, je sice možná romantická, ale věřte, že realita je úplně jiná. Na trhu existuje v současné době velmi široký výběr šicích strojů. Od těch, jež jsou určeny pro občasné spravení defektů na oblečení, až k těm profi, připraveným šít od rána do večera a ani jedenkrát se nezaseknout. I když si teď možná říkáte, že pro začátek vám bude bohatě stačit nějaký obyčejný, nemusíte se spokojit s průměrem. Za velmi příjemnou cenu totiž seženete šicí stroje jednoduché na ovládání a přitom kvalitní.

Současné šicí stroje mají mnoho funkcí navíc
Zapomeňte v tuto chvíli na babičky, jak ve spoře osvětleném pokoji spravují pracovní oděv manžela na hlučném šicím stroji. Vy máte úplně jiné možnosti. Šití se stane vaší velkou vášní. Pro ty z vás, milé dámy, které jste šitím a vyšíváním dosud nedotčené, je ideální variantou mechanický šicí stroj. Není dnes ničím výjimečným, že i takové stroje jsou vybaveny několika šicími programy, LED osvětlením a dalšími vychytávkami. Anebo nechcete být troškaři a rovnou si pořídíte dokonale vyladěný šicí stroj určený k domácímu šití. Taková hračka má klidně i sedmdesát šicích programů a až sedm druhů knoflíkových dírek. Programy se nastavují velice snadno, navíc jejich volbu vidíte na displeji. Ano, i šicí stroje už mají displej. Překvapí vás jejich snadná obsluha a tichý chod. Nikoho v domácnosti nebudete vaším novým hobby rušit ani v noci.

Speciální šicí stroje overlock
Až se stanete vyhlášenou místní švadlenou a módní návrhářkou v jednom, budete muset nejspíš rozšířit vaši technickou základnu o další hračku. Vychytaný šicí stroj overlock se pro vás stane nepostradatelný. Je určen pro bezchybné začišťování švů. A nejen to. Sešívá, stříhá, dokáže si hravě poradit s pleteninou i strečem. Zvládne tzv. prádlový steh, takže švy jsou skryté, takřka neviditelné. LED osvětlení je standardem. A nebojte se. I když jde o speciální šicí stroj, nebudete muset mít po ruce speciální jehly. Ty klasické vám budou stačit. Je pravda, že overlocky jsou přeci jenom o něco dražší než běžně vyráběné šicí stroje. Uvědomte si však, že prvotřídní kvalita švů je zásadní pro celkový dojem každého kusu oblečení.
brothers_vysivaci_stroje
Jděte ještě dál a ozdobte svršky výšivkami
Výšivka monogramů či jiných aplikací je už tak trochu vysoká škola šití. Chcete-li se pustit do originálních výšivek podle vašich představ, nebudou vám stačit šikovné ruce a fantazie. Vyšívací stroje vám pomohou. Slouží primárně k aplikaci jakkoliv složitých výšivek a monogramů, přičemž si, dámy, můžete koupit vyšívací formáty, případně si je i samy vytvořit. Neklaďte si hranice a vymyslete si originální „podpis“ vámi ušitých kousků oblečení.

Aby byl výsledek dokonalý
Už víte, jaké šicí stroje máte k dispozici. Víte o klasických i speciálních strojích, které jsou schopny vám maximálně ušetřit práci a pomoci k bezchybně ušitému oblečení. Teď vám jen zbývá opatřit si kvalitní látky, dostatek inspirace z časopisů a pustit se do díla. Jestli si stále nejste jisté, zda zvládnete obsluhu šicího stroje zcela samy, přihlaste se třeba do kurzu šití. Tam vám vysvětlí a ukážou základy manipulace se strojem, vše si vyzkoušíte a osaháte. Pak už vám nic nebrání v domácím šití. Věřte, že radost z první ušité sukně bude takřka bezmezná.

Zdroj: Šicí technika Brother s.r.o. / komerční sdělení

Doporučené

Přidat komentář