Testujeme pro vás

Testujeme pro vás: Řasenky a produkty na obočí

Již od úsvitu moderní civilizace ženy hledaly cestu, jak udělat svá „okna do duše“ krásnějšími. Ke zkrášlování očí používaly uhel z ohořelých dřev či prach z broušení drahých kamenů. Dnes nabízí kosmetické firmy nepřeberné množství řasenek, linek, přípravků na obočí…

Některé z produktů, jež dnešní trh nabízí, jsme pro vás – ve spolupráci s profesionální vizážistkou – otestovali. Musíme říct, že jsme velmi mile překvapeni kvalitou těchto produktů a u mnoha z nich přímo nadšeni poměrem výkon/cena.

Dermacol Magnum Mascara – řasenka pro maximální objem řas
Speciální kartáček – dle našeho názoru v ideálním objemu – řasy oddělí a obalí černou lesklou hmotou, hedvábné proteiny a speciální pigmenty přirozeně prodlužují a zvětšují objem řas. Řasenka drží na svém místě, nedrolí se, neopadává, zvýrazní pohled, aniž by budila dojem umělých řas nebo řasy slepovala. Bonusy: Obsažený vitamín E a speciální rostlinné výtažky navíc řasy posilují a podporují jejich regeneraci.

Essence – Lash Princess
Řasenka Lash Princess se speciálním kartáčkem ve tvaru kobry nás velmi mile překvapila. Pokryje každou řasu zvlášť, řasy neshlukuje, zvětší objem, zvýrazní pohled. Velmi milý je i její vzhled – je tvarována jako plesové šaty, v obchodě ji tak jistě nepřehlédnete. Poměr cena/výkon – zcela bez výhrad.

Dermacol 1000 Lashes
S řasenkou 1000 Lashes neplatí heslo: Jednou a dost – tedy nanášet pouze jednu vrstvu. Její jemná, krémová textura umožňuje vícenásobné vrstvení řasenky pro dosažení požadovaného efektu – objemu bez rizika slepení a žmolků. Kartáček s velkým množstvím jemných nylonových vláken řasy zahustí a prodlouží a toto prodloužení zafixuje na celý den. Bonusy: Pro výživu a ochranu řas obsahuje řasenka oleje z hroznových jadérek a sladkých mandlí, pro regeneraci a obnovu růstu kmenové buňky z jablek.

Avon Big&Daring
Velmi dobrá řasenka. Zakřivený kartáček kopíruje přirozený tvar řas, jednotlivé štětinky pak řasy oddělí od sebe, jemné složení vnitřní hmoty řasám dodává objem, aniž by je slepilo. Během celého dne se nerozmazává, nedrolí. Složení této řasenky je voděodolné, doporučujeme tedy zakoupit odličovač na voděodolné líčení. Vhodná i pro citlivé oči – po nanesení a změně prostředí citlivé oči neslzí. Bonusy: Obsahuje kolagen, keratin a proteiny.
rasenky_testujeme_01
Dermacol Party Mania – objemová řasenka
Extra černá barva a objemový kartáček zajišťuje obalení řas již při prvním nánosu. Neobtiskává se, nerozmazává, nevytváří žmolky. Řasy jsou plnější, oddělené, neshlukují se. Řasenka vydrží celý den bez úprav, dobře se odličuje.

Catrice Better Than False Lashes
Díky opravdu silnému a hustému kartáčku, který obalí každou řasu, nabízí jak délku, tak i zatočení. Temně černá barva zajistí zvýraznění řas už při nanesení jedné vrstvy. Během dne se nedrolí, neopadává, dobře se odličuje.

Dermacol Vampire Mega Long Lashes Mascara
Pružný plastový kartáček řasy vykreslí, rozčeše a oddělí jednu od druhé. Krémová textura je obalí po celé délce a dodá jim sílu a plnost. Řasy po dlouhou dobu drží tvar, řasenka na nich nezanechává žmolky, neopadává. Vhodná i pro citlivé oči a nositelky kontaktních čoček.

L´Oréal – Řasenka False Lash Wings Intenza
Revoluční tvar plastového kartáčku této řasenky zvýrazní a prodlouží řasy jedním tahem po celé šířce a zajistí bezchybný výsledek – neobtiskává se, nelepí, netvoří žmolky, nedrolí se, můžete bez problému nanést i více vrstev. Vhodná zejména pro ty ženy, které preferují opravdové zvýraznění svých řas – navozuje efekt umělých řas.
rasenky_testujeme_02
Avon Mega Effects
Řasence Mega Effects jsme nějakou chvíli nemohly přijít na chuť. Chtělo to ale jen cvik a radu vizážistky. Ta využila možnosti ohnout rukojeť kartáčku tak, aby se přizpůsobil přirozenému tvaru řas – potom stačí jediný tah k dosažení kýženého efektu – nalíčení řas od koutku ke koutku jedním tahem. Ultra černé silikonové pigmenty dodávají řasám intenzivní černou barvu již po jedné aplikaci, řasenka vydrží celý den, nedráždí oči.

Lancôme Grandiôse
Značka Lancôme, nesporný expert na řasenky, opět posouvá dál hranice technologických inovací. Nápaditý je design kartáčku ve tvaru labutího krku s krátkou a zakroucenou rukojetí, pro dosažení symetrického vzhledu obou očí. Kartáček je umístěn tak, aby se přizpůsobil přirozenému tvaru oka a aby dosáhl na všechny řasy od kořínků až po konečky. Jeho malý průměr je navržen tak, aby zvýraznil a nazvednul i ty nejkratší řasy, štětinky ve dvou velikostech jsou tvarovány do tvaru polovičního okvětního lístku. Rukojeť se intuitivně adaptuje tvarům obličeje, a tím se vyhýbá lícním kostem, nosu a obočí – nemusíte tak překrucovat zápěstí k dosažení symetrického vzhledu očí, řasenka se nanáší stejně jednoduše jak na pravé oko, tak na levé. Řasenka pokryje hmotou každou řasu zvlášť, naprosto přesně je definuje, aniž by se obtiskávala na víčka. Řasy zanechá hustější a na pohled silnější. Zde je třeba trocha cviku, díky příbalovému letáku (krok za krokem k dokonalému použití řasenky), který je součástí balení, se však práci s tímto designovým skvostem naučíte poměrně rychle a výsledek stojí za to. Bonusy: Obsahuje ultra černé pigmenty, flexibilní polymery a buňky z růže.

Dermacol Black Sensation Mascara – intenzivně černá prodlužující řasenka
Ultra černá barva této řasenky zajišťuje, že jsou vidět i ty nejkratší a nejtenčí řasy. Inovativní kartáček řasy rozčeše a tím zvýrazní jejich šířku. Již po jedné aplikaci jsou řasy viditelně delší a na pohled silnější. Toužíte-li po ještě výraznějším pohledu, naneste klidně dvě vrstvy. Během dne se řasenka nerozmazává , neopadává. Perfektní.

Dermacol Lash Booster – báze pod řasenku
Vyžadujete-li od svých řas opravdový objem a délku, nebo máte slabé, krátké a nevýrazné řasy, doporučujeme před použitím vaší oblíbené řasenky použít tuto bázi. Maximálně totiž zesílí účinek řasenky. Speciální vosky a polymery zpevňují a fixují natočení řas, glycerin a arabská guma podporují hydrataci. Nedrolí se, nemusíte se tak bát, že vám bude následně opadávat řasenka. Doporučujeme z kartáčku po vyjmutí lehce odstranit část hmoty – zejména úplně nový produkt jí dodává řasám více, než bylo například nutné pro typ řas kolegyně, jež produkt testovala. To ovšem samozřejmě záleží na tom kterém typu řas.
rasenky_testujeme_03
Essence – set na úpravu obočí
Set obsahuje 2 pudrové barvy na obočí a aplikátor – zkosený štěteček pro dokonale upravené obočí. Pro náš test jsme použili odstín natural blonde style, který opravdu nádherně padne blondýnkám. Obočí díky zkosenému štětečku zůstane tvarované, díky jemným odstínům a lehké konzistenci také naprosto přirozené. Vzhledem k tomu, že se jedná o pudr (prášek), dávejte pozor, abyste nenanášela zbytečně velké množství (u tohoto přípravku to ani není třeba) – co nepobere obočí, by vám mohlo padat na již hotový make-up očí nebo tváří.

Catrice – vyplňující gel na obočí
Vyplňuje a definuje obočí, díky uzounkému kartáčku se dobře nanáší, nenastává zde problém, že by vaše upravené obočí rozšiřoval. Rychle zasychá, ani v případě, že si následně chcete obočí ještě pročesat kartáčkem na obočí, se nerozmazává. Pro přirozený vzhled doporučujeme spíše brunetkám.

L´Oréal Color Riche Le Sourcil – tužka na obočí
Přirozeně vykresluje a zvýrazňuje obočí, výborně doplní místa, kde je obočí řídké. Kartáček, jenž je součástí tužky, obočí pročeše a dodá mu požadovaný tvar. Vydrží po celý den. Obočí vypadá pěstěně a elegantně.

Dermacol Longlasting Gel Black – černá gelová oční linka

S tímto produktem v sytě černé barvě můžete díky štětečkovému aplikátoru (je součástí balení) vytvořit jak jemnou oční linku, tak silnou linku v retro stylu, navíc ji lze použít i jako oční stín – například pro kouřové líčení. Perfektní produkt – linka vydrží hladká po celý den.
rasenky_testujeme_04
Dermacol Waterproof Eyeliner – voděodolná tužka na oči
Pro milovnice očních linek perfektní. Krémová konzistence tužky jednoduše přilne k očnímu víčku, velmi dobře kryje, aplikaci není třeba opakovat, vydrží po celý den. Bonusy: K dostání ve 4 odstínech pro různé typy líčení.

Dermacol Precise Black – černý fix na oči
Naprosto přesná oční linka, kterou doporučujeme zejména těm slečnám, které se s linkou teprve učí. Nejjednodušší způsob vykreslení linie řas. Po celý den neztrácí na intenzitě, nerozmazává se. Aplikaci nemusíte opakovat. Složení linky je voděodolné, je vhodná i pro citlivé jedince (nedráždí oči) a nositelky kontaktních čoček.

Dermacol Eyeliner & Eye Shadow – kajalová tužka a oční stíny 2v1
Zvlášť jemná krémová konzistence perfektně definuje a stínuje oči. Snadno s ní vykreslíte jak dokonalou linku, tak – pomocí pěnového aplikátoru – vystínujete oči. Stává se tak ideálním produktem pro kouřové líčení. Snadno se nanáší, perfektně kryje, vydrží po celý den. Bonusy: K dostání v 5 odstínech (4 odstíny s metalickým efektem).

Dermacol Micro Black – mikrotužka na oči
Díky velice tenkému hrotu tato automatická mikrotužka přesně a lehce vykreslí kontury očí. Vydrží po celý den. Velkou výhodou je, že se nemusí ořezávat, můžete ji tak nosit sebou a použít, když je třeba.

Catrice – set na úpravu obočí
O tomto produktu se dá říci, že je opravdu ideálním nástrojem pro dokonalé obočí pro ty, kteří preferují pudrové složení těchto přípravků. Obsahuje nejen dva práškové odstíny pro světlejší a tmavší obočí se zrcátkem, ale také (ve spodní, oddělené přihrádce) miniaturní kartáček a zkosený štěteček a pinzetu pro odstranění nechtěných chloupků. Vzhledem ke dvěma odlišným odstínům se hodí jak pro blondýnky, tak pro brunetky. Obočí je po nanesení pudru přirozené a elegantně upravené – vydrží celý den, není třeba doplňovat. V tomto produktu najde žena (za velice příznivou cenu) vše, co pro dokonalý vzhled obočí potřebuje – byl pro nás velmi příjemným překvapením.

Dermacol Soft Eyebrow Pencil – jemná tužka pro zvýraznění obočí
Plní, co slibuje. Dobarví a zvýrazní linku vašeho obočí, vyplní místa, kde je obočí řídké, jemně prodlouží jeho délku. Kartáček, jenž je součástí balení, upraví obočí do požadovaného tvaru. Vydrží po celý den, nerozmazává se, neopadává. K dostání ve 3 odstínech – svůj odstín si tak najdou jak blondýnky, tak brunetky. Bonusy: Obsahuje vitamín E.

L´Oréal Brow Artist Plumper – Gelová řasenka na obočí
Vynikající produkt, který díky svému složení a miniaturnímu kartáčku, který nanese pouze potřebné množství hmoty, dokonale tónuje obočí a definuje jeho tvar. Nelepí, neleskne se, tvar a barva obočí vydrží beze změn po celý den. K dostání ve dvou odstínech: Medium/Dark a Transparent.

Dermacol Powder Black Eyeliner – pudrová oční linka
Dlouhotrvající (během dne neztrácí na intenzitě) sytě černá pudrová linka vhodná pro citlivé oči a nositelky kontaktních čoček. Stejně, jako gelová linka, zaručí možnost vytvoření jak úzké (denní) linky, tak i silné linky – například pro večerní líčení. Oko se s ní lehce stínuje, je tedy ideální pro kouřové líčení.
rasenky_testujeme_05
text: redakce  / foto: Jan Wasserbauer, výrobci

Doporučené

7 komentářů

 • Jitka Svobodová 26/09/2014 at 11.00

  To je super! Já používám řasenku 2000 kalorií od Max Factoru a jsem s ní spokojená, ale rozhodně vyzkouším i některou z těchto. Jíťa.

  Odpovědět

 • Bára Tomková 28/09/2014 at 10.33

  Kde koupím set na obočí Catrice? Díky.

  Odpovědět

 • Andrea Lipanská 28/09/2014 at 14.23

  Já nedám dopustit na volume million lashes

  Odpovědět

 • Martina Bešťáková 29/09/2014 at 10.36

  Dobrý den,

  kosmetiku Catrice zakoupíte ve vybraných drogeriích Rossman a v nezávislých drogeriích, obchodních domech Tesco v Trutnově v Praze na Národní a v těchto Kauflandech: Bohumín, Domažlice, Hradec Králové, Nymburk, Pardubice, Prostějov, Praha – Jarov, Praha – Vypich, Praha – Palmovka, Tábor, Ostrava – Zábřeh, Karlovy Vary, Jablonec nad Nisou – U Kostela, České Budějovice a Brno – Židenice.

  Odpovědět

 • Lucie, Vrané 04/10/2014 at 16.33

  Tu bázi pod řasenku používám, je fakt dobrá, můžu taky doporučit.

  Odpovědět

 • Terka, Brno 15/10/2014 at 11.53

  Doporučuju od Lorealu 4D Architect

  Odpovědět

Přidat komentář