Knižní novinky

Tip na knihy, které byste si měla přibalit na dovolenou

Co ještě s sebou na dovolenou? No přece dobrou knihu? Dnes jsme pro vás vybrali 3 tituly z nakladatelství Mystery Press, které byste si neměla nechat ujít.

Jeffrey Archer – Jen čas ukáže
Jeffrey Archer je jeden z nejúspěšnějších současných autorů beletrie. Prodeje jeho knih přesáhly už 275 milionů výtisků v 97 zemích světa. Románem Jen čas ukáže začíná jedna z nejpopulárnějších rodinných ság současnosti…

Kdo je otcem Harryho Cliftona? Obyčejný dokař nebo námořní magnát?
Když se mladý Harry Clifton, hlavní hrdina Cliftonovy kroniky, dozví, že možná není synem obyčejného přístavního dělníka, nýbrž námořního magnáta, jeho dosavadní život se tím navždy změní. Ačkoli sám Harry v tu chvíli ještě netuší, jak moc.

Osud je mu naštěstí příznivě nakloněn. Nad jeho cestou k dospělosti dohlíží spousta dobrých duší, které mu pomohou dostat se vlastní pílí až mezi nejmajetnější elitu. Když však Harry stane před oltářem se svou milovanou, dojde k šokujícímu zvratu…

Britský bestsellerista Jeffrey Archer rozehrává drama plné osudových tragédií, horoucí lásky a bezmezného odhodlání. Co zpočátku působí jako jednoduchá freska, se brzy mění v rafinovanou mozaiku příčin a následků, kde málokterá z postav je zcela bez viny. Jen čas ukáže je dokonalou ukázkou vytříbené prózy, která se čte jedním dechem.

Anotace: Velkolepý životní příběh Harryho Cliftona začíná v roce 1920 mrazivými slovy: „Tvrdili mi, že můj otec padl ve válce.“ Uplyne však ještě dalších dvacet let, než Harry zjistí, jak jeho otec skutečně zemřel, což ho přivede k otázce, kdo je vlastně jeho pravý otec. Je potomkem Arthura Cliftona, dokaře, který pracoval v Bristolském přístavu, nebo prvorozeným synem výkonného ředitele a zároveň dědice Barringtonovy plavební společnosti?

Román Jen čas ukáže se odehrává v letech 1920 až 1940 a představí se v něm pozoruhodné postavy, které britský deník The Times přirovnal k protagonistům slavné Ságy rodu Forsytů. První kniha sedmidílné Cliftonovy kroniky nás provede obdobím od zkázy způsobené Velkou válkou až do vypuknutí druhé světové války, kdy se Harry musí rozhodnout, zda začne studovat na Oxfordu, nebo se přidá k námořnictvu a půjde do války proti Hitlerovu Německu.
pro šikovné ručičkyAbby Jimenez – Jenom kamarádi
Začalo to jako příběh kterýkoliv jiný – srážkou dvou aut. Něco, na co by potencionální pár mohl v budoucnu s úsměvem vzpomínat, kdyby ovšem osud věci patřičně nezkomplikoval. Půvabná romance Jenom kamarádi od Abby Jimenez je tím správným čtením pro tohle léto…

Co když nemůžete mít děti, ale váš vyvolený touží po velké rodině?
Pro Kristen Petersenovou to byl jasný vztah založený primárně na sexu – tzv. „kamarádství s výhodami“. Ne že by do Joshe Copelanda nebyla blázen od první chvíle, kdy ho potkala, ale jeho sny o dětech a mnohačlenné rodině jí daly jasně na srozuměnou, že tudy cesta nevede. Lépe řečeno, její lůno si s těmito představami fyzicky poradit nedokáže.

Jenže čím déle jsou ti dva spolu, tím více zjišťují, že byli stvořeni jeden pro druhého. Dokonalý partner možná nikdy nezapomene, kdy má přinést růži k výročí, ale jedině kamarád vám bez řečí podrží hlavu nad záchodovou mísou, když dojde na společenskou indispozici. Jak ale otevřít srdce někomu, o kom víte, že ho nikdy nebudete moct udělat šťastným?

Román Jenom kamarádi rozebírá témata neplodnosti a ztráty s humorem, citem a jedinečným nadhledem, jenž vás rozesměje i dojme. Americká spisovatelka Abby Jimenez má dar vypravěčky, která dokáže úskalí života vykreslit s nonšalancí literární hvězdy a zároveň udržet vyrovnanou hladinu vášně, vtipu a reality všedního dne.

Anotace: Kristen Petersenová stojí nohama pevně na zemi, pro přátele by se rozkrájela a neztrácí čas s muži, kteří nejsou na stejné vlně jako ona. Vedle toho ale skrývá jedno obrovské tajemství: musí podstoupit zákrok, po němž už nikdy nebude moct mít děti.

Blížící se svatba nejlepší kamarádky je proto pro Kristen hořkosladkým zážitkem – obzvlášť poté, co se seznámí s ženichovým svědkem. Josh Copeland je vtipný, atraktivní, Kristenin bezedný sarkasmus snáší s ledovým klidem a nenechá se odradit ani jejími mrzutými náladami. Dokonce i její pes ho zbožňuje.

Jenže to má háček: Josh touží po velké rodině. Kristen ví, že pro něj není ta pravá, ale čím víc jejich vzájemná přitažlivost sílí, tím obtížnější je udržet si Joshe od těla…

Abby Jimenez
Americká spisovatelka Abby Jimenez je nejen autorkou bestsellerů podle deníku New York Times, ale také držitelkou několika prestižních ocenění „Food Network“, které získala její společnost Nadiiny koláčky jakožto nejlepší cukrářství a pekařství roku.

Alessandra Torre – Nevinnost se zavázanýma očima (Žhavá letní romance pro čtenářky Padesáti odstínů šedi…)
Alessandra Torre se v krátké době stala u nás i ve světě nejoblíbenější autorkou erotických romancí kořeněných jemným humorem. Po bestsellerech Černé lži, Hříchy Hollywoodu a Smlouva na lásku nyní míří do knihkupectví novinka Nevinnost se zavázanýma očima.

Mladá vysokoškolská studentka Julia Campbellová získá prestižní stáž v advokátní firmě Clarke, De Luca & Broward. Už první den se jí dostane varování před vyhlášeným svůdníkem Bradem De Lucou, přesto v jeho šarm a přirozený sexappeal nevěří, dokud se s ním v kancelářích budovy náhodně nesetká.

Holky z jihu ovšem nejsou žádné naivní princezny padající do náruče prvnímu alfa samci v dohledu. Jestli chce De Luca dobýt klín téhle nevinné dívky, bude muset předvést mnohem víc, než jen krásné tělo a bezedné konto v bance. Julia má za sebou právě jeden nepříjemný rozchod, takže jakékoliv milostné tokání je pro ni momentálně absolutně nepřípustné. Jenže něco na tom arogantním záletníkovi je. Tajemná aura hříchů, o kterých se na katolické škole určitě nic nevyučovalo…

Autorka bestsellerů Smlouva na lásku, Černé lži a Hříchy Hollywoodu napsala opravdu skandální román! V novince Nevinnost se zavázanýma očima překonává Alessandra Torre opět hranice mezi erotickou a romantickou literaturou, kdy sexuální napětí mezi hrdiny přeskakuje i na čtenáře. Fanynky Padesáti odstínů šedi by rozhodně měly zbystřit…

Anotace: Brad De Luca je špičkový rozvodový právník, zvyklý dostat cokoli a kohokoli si zamane. Jeho postelí prošla už dobrá polovina města, včetně jeho klientek, ale nová koncipientka je podle všeho vůči jeho šarmu imunní, což Brad nemůže nechat jen tak.

Julia Campbellová se právě rozešla se snoubencem a užívá si nově nalezenou nezávislost. Na Brada by si dávala pozor, i kdyby ji před ním každý nevaroval. To poslední, co teď potřebuje, je muž, který by ji mohl připravit nejen o nevinnost, ale také o kariéru.

Jenže než se naděje, má ji ten nenapravitelný svůdník ve své moci. Julia se vrhá po hlavě do světa plného sexuálních dobrodružství a zakázaných rozkoší. Přežije ale ten pád? A nezlomí si při tom srdce?

Zdroj: Mystery Press / komerční sdělení

Doporučené

Přidat komentář