Pro rodiče

Vychytávky, které nesmí chybět ve výbavě pro miminko

Většina rodičů pořizuje výbavu pro miminko ještě před jeho narozením. Vedle nezbytností, jako jsou kočárek, postýlka, oblečení, plenky nebo elektronická chůvička, věnují rodiče značnou pozornost i doplňkům, které každodenní péči o kojence výrazně ulehčují. Trendem posledních let je jejich vlastnoruční výroba.

Velké oblibě rodičů se těší silikonové korálky. Je z nich možné vytvořit takřka vše – kojící korále, klipy na dudlík, kolotoč nad postýlku, kousátka, dekorace do dětského pokoje a mnoho dalšího. „Silikonové korálky jsou vyrobeny z certifikovaného potravinářského silikonu, který neobsahuje žádné zdraví škodlivé látky a používá se například na výrobu pečicích forem. Říká se jim také kousací korálky, jsou naprosto bezpečné a maminky se nemusejí obávat, že by se dítěti při jejich kousání dostaly do těla jakékoli škodlivé látky. Rostoucí miminka, která do korálků koušou, si tak stimulují dásně a zmírňují bolest, která je doprovází při růstu prvních zoubků. Silikon má také tu výhodu, že se snadno omyje pod vodou,“ řekl Martin Stibor, zakladatel společnosti Korálky.cz, největšího e-shopu v Česku s komponenty k výrobě šperků.

Hitem poslední doby jsou kojicí korále. Ty jsou určeny pro ty nejmenší neposedy, kteří během kojení rádi tahají za vlasy, náušnice, štípou nebo mají problém soustředit se na pití a koukají, co se děje kolem nich. „Kojicí korále na sebe strhávají pozornost, miminko si při hře s nimi trénuje jemnou motoriku a maminkám umožňují větší klid při krmení. Kojicí korále, kterým se také říká nosicí, mají širokou škálu barev. Díky tomu si může maminka vyrobit spoustu zajímavých šperků, od náhrdelníků po náramky, které se jí budou hodit k jakémukoliv outfitu,“ popsal Martin Stibor.

Dudlík bývá často nepostradatelná součást prvních měsíců života miminka. Rodiče miminek, která mají v začátcích svého života dudlík „za všudypřítomného parťáka“, jistě znají situace, kdy ho nemohou najít a miminko začíná plakat čím dál víc. Od těchto nepříjemných chvil uchrání rodiče klip na dudlík. „Silikonové korálky s písmenky dávají rodičům volnou ruku vytvořit personalizovaný doplněk nejen pro vlastní miminko, ale také pro ratolesti kamarádek, které jistě osobní dárek potěší. Právě výroba klipů na dudlík je velmi populární. Dudlík lze ke klipu přivázat pomocí saténové šňůry a na řetěz navléknout silikonové korálky s písmenky nebo nejrůznějšími tvary. Klipy na dudlík se dají doplnit také o dřevěné korálky s písmenky a tvary či motivy, jako je srdíčko nebo hvězdička,“ vyjmenoval Martin Stibor.

V okamžiku, kdy miminko vstoupí do další životní fáze a začnou mu růst zuby, rodiče vymýšlejí nejrůznější způsoby, jak mu od bolesti spojené s prořezáváním zoubků, ulevit. Velké oblibě se těší kousátka vyrobená ze silikonových korálků v kombinaci se dřevem. „Díky bukovému dřevu je kousátko tvrdé a snadno se neopotřebuje. Kousátka jsou stoprocentně přírodní a samozřejmě splňují bezpečnostní standardy. Kromě toho, že dřevěná kousátka stimulují dásně, se miminko s nimi také učí držet první věci. Údržba dřevěných kousátek je velmi snadná – stačí je umýt pod vodou a pečlivě osušit,“ řekl Martin Stibor.

Samostatnou kapitolou je příprava dětského pokoje. Na českém trhu rodiče často nenajdou doplňky, které by si představovali, proto je vyrábějí sami. „Silikonové korálky jsou mezi rodiči velmi oblíbené i k výrobě doplňků do dětského pokoje. Fantazii se meze nekladou a díky široké škále barev a tvarů je možné vytvořit celou řadu originálních doplňků – od kolotočů nad postýlku až po barevné závěsné řetězy, se kterými si děti velmi rády hrají,“ uzavřel Martin Stibor.

Zdroj: pear_media / komerční sdělení

Doporučené

Přidat komentář