Fashion

Buďte in: oblékněte se do barev podzimu

Červená, oranžová, žlutá, fialová a hnědá. To jsou ony – barvy podzimu. Na podzim nám matka příroda předvádí svou nejokázalejší show. Jednu barvu – zelenou – změní právě na červenou, oranžovou, žlutou, fialovou a hnědou.

Červená
Červená barva je barvou krve, rubínů a jahod, je nejintenzivnější citovou barvou. Často je spojována s nebezpečím a ohněm, ale také s láskou a vášní. Ve východních kulturách je červená barva považována za barvu štěstí. Červená barva v člověku probouzí fyzickou životní sílu. Lidé, kteří preferují červenou barvu, bývají houževnatí, svůj život chtějí žít naplno. Mají v sobě vášeň, divokost, sílu a silnou sexualitu.

Fialová
Fialová barva je barvou představivosti a duchovnosti. Obsahuje energii a sílu červené a spiritualitu + integritu modré. Dá se říci, že jde o spojení těla a duše. Fialová barva podporuje harmonii mysli, což přispívá k duševní rovnováze a stabilitě. Fialová barva je také spojována s královskými hodnostmi a šlechtou. Vytváří dojem luxusu, bohatství a extravagance. Je barvou vůdců, symbolem sebeúcty, důstojnosti a uvědomění si vlastní hodnoty.
fashion_podzim_barvy_03
Žlutá
Žlutá barva je barvou poznání. Stimuluje duševní schopnosti, podporuje mentální bystrost a pozitivní myšlení. Je považována za barvu intelektuálů. Nabízí naději, štěstí, veselí a zábavu, vyjadřuje otevřenost a smysl pro detail. Žlutá je barvou praktických lidí, ne snílků. Podporuje nadšení pro život, práci, vztahy, probouzí důvěru a optimismus. Vyhýbáte-li se v životě žluté barvě, může to znamenat, že nejste připraveni nebo ochotni podstoupit nějaké životní změny. Žlutá barva pro vás zkrátka příliš vibruje.

Oranžová
Oranžová barva vyzařuje teplo a štěstí. Je optimistická a povznášející, omlazuje našeho ducha. Oranžová barva je dokonce tak optimistická, že bychom všichni měli najít nějaké její využití v každodenním životě, i kdyby to měl být jen oranžový kapesník, který sebou nosíme. Barva pomeranče přináší do života spontánnost a pozitivní pohled na svět. Pomáhá nám dívat se na všechno kolem nás z té lepší stránky.
fashion_podzim_barvy_02
Hnědá

Hnědá je vážná, střízlivá barva, která znamená stabilitu a podporu. Oblíbená bývá zejména mezi muži. Má zásadní význam pro pocit sounáležitosti s rodinou, s přáteli. Je symbolem kvality a fyzického pohodlí. Hnědá barva vyjadřuje opravdovost, poctivost a upřímnost, stejně tak jako pracovitost a spolehlivost. Hnědá barva potlačuje emoce, vytváří bezpečné útočiště od negativních vlivů vnějšího prostředí. Lidé nosící často hnědou jsou většinou zadumaní, ne však negativističtí. Bývají velmi oddaní své práci, rodině a přátelům. Jsou praktičtí a materialističtí.

text: redakce / foto: bigstock, dreamstime, archiv

Doporučené

Přidat komentář