Profíci radí

Profesionální vlasová poradna Paul Mitchell

Profici_radi_Paul_Mitchell_2016
Nejsou vaše vlasy tím, čím byste je chtěli mít? Trápí vás jejich suchost nebo špatná upravitelnost? Potýkáte se s lupy nebo mastnou pokožkou hlavy? Možná stačí málo, lehká úprava střihu, používání určité řady produktů, nebo jen změnit návyky.

Časopis Woman&Style vám ve spolupráci s prestižní značkou Paul Mitchell přináší i v letošním roce vlasovou poradnu, kam můžete zasílat své dotazy ohledně problémů s vlasy nebo vlasovou pokožkou.

Každý druhý měsíc vybereme nejméně 3 dotazy, na které profesionálové z Paul Mitchell odpoví, a jejichž zasilatele odměníme doporučenými produkty Paul Mitchell.

Pro dubnovou poradnu byly vybrány dotazy těchto čtenářek: Dagmar V., Písek, Agáta B., Plzeň a Tereza R., Praha.

Agáta: Dobrý den, asi před třemi lety jsem se rozhodla, že si nechám narůst dlouhé vlasy. Mám ale dojem, že čím jsou delší, tím více mi padají a zdají se i sušší – což je možná běžný jev, neboť je velmi často myji (každý druhý den) a také barvím (zhruba jednou za 4 týdny). Lze tento stav nějak zastavit a vlasy vrátit do formy?
paul_mitchell_poradna_08_02
Milá Agáto, dlouhé vlasy jsou náročnější na údržbu a speciálně ty barvené je nutné posílit, zpevnit a regenerovat. Sáhněte proto po produktech z posilující řady Paul Mitchell® Strenght. Její hlavní devizou je inovativní receptura Super Strong® Complex, která díky obsahu rostlinných výtažků z kopřivy, řeřichy a višně přispívá k regeneraci vlasové struktury a k posílení vlasu až o 50 % a zároveň chrání vlasy před budoucím poškozením a ztrátou vlhkosti. Nejprve naneste šampon Super Strong® Daily Shampoo, jemně jej vmasírujte a opláchněte a poté aplikujte kondicionér Super Strong® Daily Conditioner, nechte jej chvíli působit a smyjte. Pro ještě intenzivnější posílení na závěr na vlhké vlasy nastříkejte a rovnoměrně pročešte neoplachovací Super Strong® Liquid Treatment™.

Dagmar: Prosím o radu jak udržet kadeře alespoň po dobu pracovní doby. Vyzkoušela jsem různá pěnová tužidla i laky, ale mé pracně vytvořené vlny jsou skoro ihned pryč, vlasy pak vypadají splihle. Mám přírodní blond vlasy v délce na ramena. Děkuji.
paul_mitchell_poradna_08_03
Dobrý den, Dagmar. Některé stylingové produkty představují pro vlasy zbytečnou zátěž, proto mohou Vaše vlasy brzy působit zplihlým dojmem. Předejít tomuto nežádoucímu jevu lze již při mytí vlasů. Doporučujeme šampon z hydratační řady Paul Mitchell® Moisture – Instant Moisture® Daily Shampoo, který navrací blond vlasům chybějící vlhkost, zlepšuje strukturu vlasu a přírodní složky heřmánku, henny, rozmarýnu, aloe vera a jojoby dodávají oslnivý lesk. Malé množství napěňte jemně ve Vašich dlaních, vmasírujte do vlhkých vlasů a opláchněte. Poté sáhněte po kondicionéru Extra-Body Daily Rinse® z objemové řady Paul Mitchell® Extra-Body, který díky obsaženému panthenolu a výtažkům z pšenice dodává extra objem, plnost a sílu. Malé množství vmasírujte do vlhkých vlasů, nechte krátce působit a opláchněte. Při následném stylování je vhodné použít zahušťující pěnové tužidlo Extra-Body Sculpting Foam®, které dodává objem u kořínků a pružnou fixaci v délkách a hodí se i pro efekty vln a mačkané účesy. Úpravu vlasů pak zakončete použitím Freeze and Shine Super Spray® ze stylingové řady Firm Style, který silně fixuje a tím zajišťuje intenzivní trvanlivost účesu. Nastříkejte jej na suché, upravené vlasy ze vzdálenosti 10 – 15 cm.

Tereza: Mám problém s krepatěním vlasů při změně prostředí. Mám delší (pod ramena) od mlada barvené vlasy. Pokud je umyji a neměním prostředí, jsou celkem v pořádku – spíš tedy sušší, jakmile však jdu ven, vlasy se začnou kroutit a stávají se dosti nevzhlednými – zkrátka můj hladký účes je ten tam. Chybí vlasům přirozená vlhkost, nebo jsou příliš slabé, aby tento přechod zvládly bez úhony? Existuje něco, co bych na vlasy mohla aplikovat? Děkuji.
paul_mitchell_poradna_08_04
Milá Terezo, vlhké prostředí narušuje vyhlazený povrch vlasů a v důsledku toho dochází k jejich krepatění. Komplex účinných látek Super Skinny® Complex , obsažený ve vyhlazující řadě Paul Mitchell® Smoothing, proniká hluboko do mokrých vlasů, odpuzuje vodu, zajišťuje hladký povrch vlasu a zkracuje dobu schnutí až o 30%. Vlasy umyjte šamponem Super Skinny®Daily Shampoo a kondicionérem Super Skinny® Daily Treatment a při závěrečné úpravě účesu sáhněte po Super Skinny® Relaxing Balm, který zajišťuje rychlejší a trvanlivý styling s anti-frizz efektem za každého počasí. Rovnoměrně naneste 2-4 dávky na vlhké vlasy a vytvarujte do požadovaného účesu. Při úpravě suchých vlasů aplikujte malé množství k požadované separaci a lepší definici. Výsledný účes zafixujte lakem na vlasy z objemové řady Paul Mitchell® Extra-BodyExtra-Body Firm Finishing Spray®, který obsahuje jedinečnou formuli odolnou vůči vlhkosti a udržuje po celý den pevnost účesu.

Dotazy do vlasové poradny můžete zasílat na: redakce@womanandstyle.cz

Více o produktech Paul Mitchell najdete na: www.paulmitchell.cz

Doporučené

4 komentářů

 • Simona 06/05/2016 at 8.30

  Hezký den, mám dlouhé barvené vlasy, které jsou po každém barvení horší, zašmodrchané a špatně se rozčesávají, používám kvalitní šampony i vodičky, takže nakonec vlasy rozčešu, ale je to dřina, vlasy se přitom dosti lámou. Prosím Vás o radu jak vlasy lépe rozčesávat aby se nelámaly a netřepily. jak je ochránit před dalším zašmodrcháním :) děkuji . Ráda bych si vlasy nechala obarvit vašimi přípravky, našla jsem kadeřnictví Magic Hair v Ml.Boleslavi, mají tam stále Vaše barvy? myslíte, že se mohu spolehnout, že tam jsou odborníci? Mam, bohužel se salony špatné zkušenosti. děkuji
  Simona

  Odpovědět

  • Paul Mitchell 10/05/2016 at 8.38

   Milá Simono,

   ano, v kadeřnictví Magic Hair používají naše produkty, včetně barev. Určitě se tam zastavte a kromě obarvení vlasů můžete zkonzultovat i Váš problém s rozčesáváním, lámavostí a třepením.

   Hezký den!

   Paul Mitchell

   Odpovědět

 • Dáša 07/05/2016 at 10.29

  Dobrý den, v pátek jsem si na poště převzala zásilku a úplně mě to dojalo. Ještě nikdy jsem nic nevyhrála a vlastně jsem ani nevěřila, že tyto věci fungují jak mají. Tímto bych vám chtěla poděkovat za výběr mého dotazu, fundovanou odpověď a kosmetiku, kterou jste mi poslali k vyzkoušení. Velmi ráda ji budu používat i nadále, když se jí podaří vyřešit nebo alespoň zlepšit můj problém. Přeji vám hodně úspěchů v práci i v životě, váš časopis se mi moc líbí a budu ho i nadále sledovat.

  Odpovědět

 • Agáta 17/05/2016 at 6.34

  Mnohokrát děkuji.

  Odpovědět

Přidat komentář