Představujeme

Sůl moře aneb neznámá válečná tragédie zblízka

Druhá světová válka je téměř u konce. Statisíce Němců prchají před postupující Rudou armádou. Stejně jako Joana, Emilia a Florian, jejichž cesty se zkřížily na lodi, která slibovala spásu a cestu ke svobodě. Donuceni okolnostmi drží při sobě, ale když se zdá záchrana na dosah, udeří tragédie. Původ, kultura, společenský status? Nic z toho není člověku platné, nic z toho ho totiž nezachrání. Všichni lidé na palubě teď chtějí jediné: přežít.

Autorka světového bestselleru „V šedých tónech“ vrhá světlo na jednu z nejhorších a přitom téměř neznámých námořních katastrof. Román Sůl moře se ihned po vydání umístil na druhé příčce seznamu bestsellerů New York Times.

O autorce:
– autorce litevského původu byl litevským prezidentem udělen Kříž řádu rytířů za podporu vzdělávání, uchování paměti národa a celosvětové úsilí o šíření historie totality v Pobaltí
– autorka byla nominována na Carnegieho medaili za literaturu
– autorka přijede do Čech v rámci festivalu young adult literatury Humbook (Praha, 15.10.2016)
– materiál na další knihu chce spisovatelka sbírat právě v Čechách, v plánu má například cestu do Lidic
– za titul Sůl moře byla přijata do residenčního programu Rockefeller Foundation Bellagio Fellow
– román Sůl moře má na Goodreads.com známku 4,38 od necelých 17.000 hlasujících čtenářů, na české Databázi knih je román Potrhaná křídla 44. nejlépe hodnocenou knihou ze všech

Dalšími díly Ruty Sepetysové, která rozhodně stojí za přečtení jsou Potrhaná křídla a V šedých tónech.
cooboo_sul_more_spetysova_02
Potrhaná křídla
New Orleans padesátých let – zábava, saxofony, intriky i černá ruka mafie. Josie Moraineová přišla do města „velké pohody“ s matkou. S matkou, která jí slibovala panenku, když bude hodná, ale nikdy si na to pak nevzpomněla, s matkou, která byla prostitutkou a milovala drahé šperky, s matkou, která se o ni neuměla a možná ani nechtěla postarat. Josie se ale dokázala postavit na vlastní nohy a má hlavu plnou snů. Dokáže si je však splnit? Dokáže se vymanit z bahna Čtvrti, které se jí snaží stáhnout dolů?

V šedých tónech
Píše se rok 1941. Lině je patnáct let a těší se, že po prázdninách půjde na uměleckou školu. Jednoho večera ale k nim domů vrazí sovětská tajná policie a společně s její matkou a malým bráškou ji odvlečou pryč. Čeká je deportace do pracovních táborů na Sibiři. Lina se musí naučit bojovat o život, přijímat obtížná rozhodnutí, spolknout ponižování a bití a hlavně nenechat se zlomit, udržet si vlastní lidství. A to se jí daří díky své rodině a také lásce k výtvarnému umění.

Všechny tři knihy vydalo nakladatelství CooBoo, najdete je u dobrých knihkupců a na stránkách Albatros Media.

zdroj: Albatros Media / komerční sdělení

Doporučené

Přidat komentář