Beauty

Vše, co potřebujete pro bezchybnou pleť, už máte doma

Stres, špatný životní styl, málo spánku, znečištěné životní prostředí – to jsou jen některé faktory, které významně ovlivňují stav naší pleti. Není vůbec snadné udržet ji v kondici – zdravou, hladkou, zářivou, a tak stále hledáme nové a nové přípravky, kterými bychom jí ošetřily. Často dáme na reklamu a utrácíme peníze za krémy, gely, masky, peelingy a mnohé z nich na naší pleti nezanechají kýžený efekt.

Přemýšlela jste někdy o tom, rozhlédnout se po kuchyni a zkusit některý z receptů našich babiček? Vždyť jejich pleť byla přece vždy tak krásná, a to i přes to, že neměly na výběr z tisíců různých přípravků dnešního trhu.

Cukr
Jednoduchý recept, jak si pořídit z domácích zásob přírodní peeling, je smíchat bílý cukr s extra panenským olivovým olejem v poměru: 2 polévkové lžíce cukru a jedna a půl lžíce olivového oleje, případně smíchat bílý a hnědý cukr v poměru 1:1 s trochou vody.
pece_plet_priroda_03
Brambory
Trápí vás tmavé kruhy a otoky pod očima? Pomůžou vám brambory! Slabý plátek syrové brambory aplikujte do oblasti pod očima na dobu 10 minut. Někteří uvidí rozdíl okamžitě, ti s hlubším problémem po několika aplikacích.
pece_plet_priroda_02
Rajčata
Chcete-li se vyhnout akné, předčasnému stárnutí pleti nebo pleť ochránit před nepříznivými vlivy slunečního záření, sáhněte po rajčatech. Pravidelná konzumace rajčat zajistí pravidelný přísun vitamínu C a lykopenu, jenž dokážou zpomalit vznik vrásek. Vysoké procento vody navíc pomáhá s hydratací. Velké množství vitaminů, málo cukru a všestranné použití v kuchyni dělá z rajčat vlastně ideální potravinu.
pece_plet_priroda_05
Okurka
Dalším darem přírody, který vám může výrazně pomoci s udržením zdravé pleti, je okurka. Ohromné množství vody v okurce obsažené (zhruba 95%) zajišťuje její vlhkost a pružnost, pomůže například s otoky a váčky pod očima. Navíc je bohatá na vitamíny a minerály, včetně vitamínu A a E, hořčíku a draslíku. Stejně blahodárné účinky jako při vnitřním užívání, má okurka i při zevní aplikaci. Kombinace křemíku, vitamínu E a vody pleť vyhladí, zredukuje vrásky a výrazové linky a poskytne dostatek vlhkosti. Šťáva z okurek posiluje pružnost vazivových tkání, uvolňuje kůži, vyhlazuje a pročišťuje pleť, zklidňuje záněty, zmatňuje mastnou pokožku. A nezapomeňte využít i slupku z okurky, v té se totiž nachází živin nejvíce.

Vaječné bílky
Jsou-li vaším problémem rozšířené kožní póry, zkuste vaječné bílky. Pěnu z vaječných bílků rovnoměrně rozetřete po své tváři a nechte zhruba 15 minut působit, poté opláchněte vlažnou vodu.

Smetana
Velmi jednoduchým a levným prostředkem pro získání a udržení si jemné a vláčné pokožky obličeje je čerstvá smetana. Naneste čerstvou smetanu na obličej, nechte 15 – 20 minut působit a smyjte vlažnou vodou. Opakujte alespoň jednou týdně a uvidíte, že to vaše pleť ocení.
pece_plet_priroda_04
Med
Med obsahuje velké množství antioxidantů, vitamínů a flavonoidů. Medová pleťová maska dokáže ochránit pleť obličeje, krku a dekoltu před nepříznivými vlivy okolního prostředí, které se nemalou měrou podílí na procesu jejího stárnutí. Je vhodná pro všechny typy pleti, ideální je pro suchou, stárnoucí pleť (dodá jí chybějící látky a vyhladí drobné vrásky) a pro oční okolí.

text: redakce / foto: bigstock, dreamstime

Doporučené

Přidat komentář