Beauty

Nechte med pečovat o svou krásu

Med je jednou z prvních surovin, které se začaly pro své blahodárné účinky používat v kosmetickém průmyslu. Stimuluje tvorbu nových buněk v pokožce, udržuje v ní hydrataci a dokáže zbrzdit proces jejího stárnutí. Je velice účinný při podpoře hojení popálenin, omrzlin, proleženin a různých kožních problémů. Med se v kosmetickém průmyslu používá pro změkčení a hojení kožní tkáně i pro své detoxikační a čistící vlastnosti. Je účinnou prevencí proti rýmě, nachlazení a zánětům horních cest dýchacích.

Med v kosmetice
Využití medu v kosmetice je opravdu všestranné. Svému tělu můžete dopřát medový peeling pro odstranění odumřelých kožních buněk, medovou masáž pro detoxikaci, úlevu od stresu, únavy a vyčerpání. Pokožce obličeje prospěje medová maska, rukám, chodidlům i vlasům potom medový zábal.

Medový peeling
Medový peeling přirozeným způsobem vyživuje, ošetřuje a vyhlazuje pokožku. Odstraní odumřelé kožní buňky, pleti dovolí dýchat a přijímat následnou péči. Pomáhá stimulovat krevní oběh a obnovuje kožní buňky.

Medový zábal
Medový zábal je luxusní a velice oblíbená kosmetická procedura, při které vám do těla proudí velké množství vitamínů a minerálů, které jsou blahodárné pro vaši pokožku. Med ji zanechá pevnou, vláčnou, hydratovanou a hedvábnou na dotek. Medový zábal je vhodný pro celkovou relaxaci a regeneraci unaveného organismu, dochází při něm ke kompletnímu uvolnění těla i mysli.
med_v_peci_o_telo_03
Medová masáž
Med je koktejlem životně důležitých látek a je proto často nazýván elixírem zdraví a dlouhého žití. Medová masáž významně prospívá našemu imunitnímu systému a má pro tělo vysoce léčivé účinky. Medová masáž vychází z tradice lidového léčitelství. Odstraňuje z těla usazeniny, které se během života nashromáždí v hlubokých tkáních okolo celých zad, kde se nacházejí nejdůležitější nervová zakončení ovlivňující většinu orgánů v těle (usazeniny z potravin, léků, okolního prostředí) a tělo se jich nedokáže zbavit vlastními silami. Napomáhá k celkové regeneraci a relaxaci.

Masáž včelím medem pomáhá při léčbě různých onemocnění a chorob způsobených nezdravým životním stylem, při potížích s krevním oběhem, artróze a revmatických onemocněních svalů a kloubů, při žaludečních a střevních poruchách. Je používána jako podpůrný prostředek při plísňových onemocněních střev a pokožky, chronických zánětech vedlejších nosních dutin, nachlazení a rýmě, onemocnění horních cest dýchacích, ale také při bolestech hlavy, depresích, stresu, únavě a nespavosti. Medovou masáž ocení i sportovci a lidé s psychicky náročným povoláním – dokáže pomoci při ochabování výkonnosti a vitality, vyčerpání a slabosti, nervových poruchách a stavech neklidu i při snížené imunitě. Je jí využíváno také po operacích a při pomalé rekonvalescenci po těžkých nemocech.
med_v_peci_o_telo_02
Medová maska
Med obsahuje velké množství antioxidantů, vitamínů a flavonoidů. Medová pleťová maska dokáže ochránit pleť obličeje, krku a dekoltu před nepříznivými vlivy okolního prostředí, které se nemalou měrou podílí na procesu jejího stárnutí. Medová maska je vhodná pro všechny typy pleti, ideální je pro suchou, stárnoucí pleť (dodá jí chybějící látky a vyhladí drobné vrásky) a pro oční okolí.

Medová maska na vlasy
Medovou masku můžete dopřát i svým suchým, oslabeným, chemicky narušeným vlasům s roztřepenými konečky. Med (smíchejte med s bílým jogurtem nebo vaječným žloutkem a olivovým olejem, případně s citronovou šťávou a vodou) vlasy zregeneruje, učiní je hebkými a lesklými, a to během pouhých 15 minut.

text: redakce / foto: bigstock

Doporučené

1 komentář

  • Kačka 24/07/2016 at 11.14

    Na medové masáže chodím pravidelně a musím potvrdit, že mám od té doby mnohem méně zdravotních problémů – minimálně nachlazená, žádné chřipky, angíny a podobné nemoci. Vřele tedy doporučuji.

    Odpovědět

Přidat komentář