Beauty

3 chyby, které děláme v péči o pleť v zimě

Zima může být poměrně náročné období i pro pokožku, která je jinak neproblematická. Svoje dělá suchý vzduch, přetopené místnosti, venku je naopak mráz. Pnoucí a šupinatá pleť se tak objeví rychleji, než si myslíme.

Často se setkáváme s těmito 3 chybami v zimní péči o obličej:

1. Pleť se nám méně mastí a leskne, proto máme pocit, že se nemusí čistit tak důkladně jako v parném létě.
Chyba. Zima je naopak obdobím, kdy je ve vzduchu více špíny než v létě, a to zejména díky topení. Zkuste si večer po celém dni otřít obličej tamponkem navlhčeným v micelární vodě nebo toniku s lihem. I když jste pleť ráno řádně opečovali a neměli na obličeji make-up, tampon bude šedo-černý. Pleť je tedy opravdu třeba čistit každý večer, ať už se líčíte nebo ne.

2. Chladné počasí svádí k dlouhému sprchování pořádně horkou vodou. Většina z nás to miluje a pak vylézá z koupelny s červenými fleky různě po těle.
Ne, horká voda na pleť bohužel nepatří ani v létě, natožpak v zimě, kdy je pleť obecně citlivější a náchylnější k podráždění. „Stejně tak není ideální používat horkou vodu pro mytí vlasů,“ dodává Aneta Adamčíková, zakladatelka přírodní kosmetiky Biorythme.

S citlivostí pleti se pojí i potřeba vyšší ostražitosti, co se týče používání různých koncentrovaných aktivních látek (např. různé exfoliační kyselinky). To, co pleť zvládá obvykle, může být najednou problém, tak hlavně aplikovat s citem.

3. Možná věříte tomu, že je v zimě nevhodné používat pleťové krémy a séra s obsahem vody, protože ta v mrazu na obličeji zamrzne a pokožku poničí.
Hydratace je v chladném období důležitější, než kdykoliv jindy a pozornost by jí měly věnovat i typy pleti, které nedostatek vláhy jinak obvykle příliš netrápí (např. mladistvá pleť).

„S tím se pojí také fakt, že v chladnějším počasí občas zapomínáme pít – ale i nyní platí, že nejlepší hydratace je zevnitř. Tak si udělejte k práci třeba konvičku s čajem, ať máte pití na očích“, říká Aneta.

Tip na nový přírodní odličovač Okno do duše ve skleněné lahvičce
Typ pleti: všechny, včetně citlivé
Vůně: neutrální, bez výraznější vůně
100% přírodní složení, vhodný pro vegany
Dvoufázové složení zajistí dokonalé odlíčení všech nečistot
Skleněné lahvička
Objem: 200 ml
Cena: 529 Kč

Více informací najdete a produkty této značky nakoupíte na www.biorythme.cz.

Zdroj: Biorythme / komerční sdělení

Doporučené

Přidat komentář