Profíci radí

4 důvody, proč se vyplatí investovat do zlata

Chcete uchovat hodnotu svého majetku a vybíráte nejlepší možnou investici? Pokud nemáte k dispozici milióny korun pro pořízení nemovitosti, bude tou správnou volbou právě investiční zlato. Jaké výhody nabízí a proč jde o dobrý způsob uchování majetku před inflací?

Snadno si určíte výši investice
Při hledání investice, která bude odolná proti inflaci, a můžete si sami regulovat, kolik peněz zde chcete uložit, nejsou správnou volbou nemovitosti. Jejich cena je totiž příliš vysoká a těžko ji ovlivníte. Naproti tomu když koupíte zlato, můžete si sami jednoduše určitě, za kolik peněz zlato nakoupíte. Na výběr máte také mezi mincemi a zlatými slitky.

Zlato je dlouhodobě odolné proti inflaci
Mezi hlavní důvody, proč se rozhodnout právě pro zlato, patří především odolnost proti inflaci. Jakmile peníze uložíte do zlata, za několik let budete mít stále stejně velký či dokonce větší majetek. Zlato je historicky ověřené a především obchodovatelné v rámci celého světa, což je výhoda ve chvíli, kdy se rozhodnete pro případný prodej.

Investiční zlato je osvobozeno od DPH
Při nákupu investičního zlata na vás čeká ještě další zajímavá výhoda. Ta spočívá v tom, že je investiční zlato osvobozeno od DPH. Díky tomu vychází celá investice ještě o něco lépe v porovnání s jinými možnostmi.

Jednoduchý nákup na internetu i v prodejně
Pokud jste si jistí, že je zlato ta správná volba, promyslete si, jestli využijete spíše zlaté mince nebo slitky. V případě mincí může být později zajímavá i jejich sběratelská hodnota vzhledem k omezenému množství ražby. Nabídku investičního zlata najdete na specializovaných stránkách prodejce zlaté-mince.cz. Druhou variantou je nákup přímo na prodejně v Obecním domě v Praze, kde si z pestré nabídky jistě vyberete to správné pro efektivní investování.

Zdroj: Pražská mincovna a.s. / komerční sdělení

Doporučené

Přidat komentář